• <
smartre_2023

Japończycy odmawiają ubezpieczenia statków na rosyjskich wodach

jm

25.12.2022 15:23
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Japończycy odmawiają ubezpieczenia statków na rosyjskich wodach

Partnerzy portalu

Japończycy odmawiają ubezpieczenia statków na rosyjskich wodach - GospodarkaMorska.pl

Trzy japońskie firmy ubezpieczeniowe postanowiły, ze z powodu wojny w Ukrainie przestaną ubezpieczać statki od uszkodzeń na wszystkich rosyjskich wodach. Decyzja ta może wpłynąć na rynek energetyczny.

Trzej ubezpieczyciele, którzy nie będą wystawiać polis dotyczących uszkodzeń jednostek pływających na rosyjskich wodach to Tokio Marine & Nichido Fire Insurance, Sompo Japan Insurance i Mitsui Sumitomo Insurance. Decyzja ta może spowodować, że niektórzy przewoźnicy nie będą pływać na wodach rosyjskich nawet w rejonach z dala od wojny ze względu na ryzyko finansowe. To z kolei może wpłynąć na japoński import LNG – japońskie firmy zaangażowane są w arktyczne projekty gazowe i naftowe, jak m.in. Sachalin-2, w którym udział bierze Mitsui OSK. Import gazu z tego projektu pokrywa 9 proc. całkowitego importu LNG do Japonii.

Dziennik gospodarczy Nikkei, który jako pierwszy poinformował o decyzji ubezpieczycieli, dodał także, że najpewniej będą oni toczyć negocjacje z firmami reasekuracyjnymi w sprawie ewentualnego wznowienia ubezpieczeń. Rozmowy mają się rozpocząć po świętach Bożego Narodzenia.

Fot. DepositphotosPartnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.