• <
smartre_2023

Turcja zapowiada, że będzie nadal blokować statki bez odpowiedniego dowodu ubezpieczenia

gm

08.12.2022 16:00 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Turcja zapowiada, że będzie nadal blokować statki bez odpowiedniego dowodu ubezpieczenia

Partnerzy portalu

Turcja zapowiada, że będzie nadal blokować statki bez odpowiedniego dowodu ubezpieczenia - GospodarkaMorska.pl

Turcja zapowiada, że będzie nadal blokować statki bez odpowiedniego dowodu ubezpieczenia

Turecki urząd morski poinformował, że będzie dalej blokować tankowce, które nie posiadają odpowiednich dowodów pełnego ubezpieczenia.

Ograniczenia narzucone przez władze w Ankarze weszły w życie od początku grudnia, gdy USA zapewniły Turcję dzień wcześniej, że wprowadzenie limitu cen rosyjskiej ropy nie wymaga dodatkowej weryfikacji ubezpieczeń statków. Spowodowały one opóźnienia jednostek morskich, które muszą przepłynąć przez tureckie cieśniny. Turecka agencja żeglugi Tribeca Shipping poinformowała, że obecnie na przeprawę przez Bosfor czeka w wytworzonym na wodzie korku 19 statków.

Urząd nazwał sprawdzanie ubezpieczeń "rutynową procedurą".

Po wprowadzeniu limitu cenowego firmy ubezpieczające tankowce nie mogą ubezpieczać statków przewożących rosyjską ropę - niezależnie od jej przeznaczenia - o ile nie została ona sprzedana w ramach wyznaczonego pułapu.

Embargo na sprowadzanie rosyjskiej ropy naftowej do Unii Europejskiej drogą morską i uzgodniony przez UE, G7 i Australię na 60 dolarów za baryłkę limit ceny ropy z Rosji transportowanej tą drogą weszły w życie w poniedziałek. Ograniczenia mają utrudnić Rosji finansowanie wojny na Ukrainie przy zachowaniu stabilności dostaw energii na świecie.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.