• <
KONGSBERG_2023

Evergreen i X-Press Feeders uruchomią zielony europejski serwis

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Evergreen i X-Press Feeders uruchomią zielony europejski serwis

Partnerzy portalu

Fot. X-Press Feeders

Evergreen nawiązuje współpracę z X-Press Feeders, w wyniku której firma umieści swoje kontenery na nowych ekologicznych jednostkach napędzanych zielonym metanolem. 

Evergreen i X-Press Feeders podpisały porozumienie, na mocy którego Evergreen będzie mógł transportować ładunki na pokładach ekologicznych kontenerowców X-Press Feeders. Zasilane metanolem jednostki mają bazować w Rotterdamie i obsługiwać m.in. porty na Bałtyku.

Dokument ten obejmuje również plany stworzenia pierwszej w Europie sieci feederowej, zasilanej zielonym metanolem. Serwis ma być obsługiwany przez dwupaliwowe jednostki. X-Press Feeders zamówił czternaście tego typu statków, pierwsze z nich przewoźnik ma odebrać w drugim kwartale tego roku. Mają pływać na trasach europejskich i na Morzu Śródziemnym.

— Nasze dwie firmy zachęcają operatorów portów, dostawców paliw, firm logistycznych, spedytorów oraz właścicieli korzystających z ładunku (BCO) itp. do dołączenia do nas na ścieżce do bardziej zrównoważonego transportu morskiego. Pracując razem, krok po kroku, możemy osiągnąć znacznie więcej — powiedział Francis Goh, Dyrektor Operacyjny X-Press Feeders.

X-Press Feeders podpisał już umowę z holenderskim dostawcą paliwa OCI Global na dostawę zielonego metanolu, zwanego również bio-metanolem. Jest to duży krok podjęty przez firmę w celu dekarbonizacji żeglugi.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.