W 2019 r. prognozowany jest dalszy dynamiczny rozwój takich technologii cyfrowych jak: internet rzeczy, sztuczna Inteligencja, big data czy rzeczywistość rozszerzona. Wydaje się, że coraz bardziej po te technologie będzie sięgać przemysł i biznes – mówi PAP dr Dominika Kaczorowska-Spychalska z Uniwersytetu Łódzkiego.
Trwają prace na największym złożu gazu ziemnego w Polsce. Nowe odwierty zlokalizowane są w miejscowościach Pikulice i Łuczyce – na południowych obrzeżach miasta Przemyśl, od którego swoją nazwę wzięło złoże.
W 2018 r. w Europie przybyło 409 nowych morskich turbin wiatrowych o mocy 2,65 GW. To mniej niż w rekordowym roku 2017, liderami rozwoju morskiej energetyki wiatrowej są Wielka Brytania i Niemcy - wynika z najnowszego raportu branżowej organizacji WindEurope.
Koncern naftowy ExxonMobil wraz z Qatar Petroleum zdecydowały się w końcu ruszyć z projektem budowy terminalu Golden Pass LNG w Zatoce Meksykańskiej.
Japoński gigant żeglugowy MOL opublikował ostatnio wideo przedstawiające największą na świecie pływającą jednostkę magazynowania i regazyfikacji (FSRU) w czasie pracy w tureckim porcie Dörtyol w Hatay.
Naftoserwis z grupy PERN został członkiem Pigging Products and Services Association (PPSA), międzynarodowej organizacji branżowej, zajmującej się diagnostyką rurociągów – poinformowała spółka. Zapowiedziała, że chce rozwijać doświadczenie w projektach międzynarodowych.
Grupa Azoty Police podpisała umowę gwarantującą spółce dostęp do 2021 r. do niskokadmowych złóż fosforytów - poinformowały we wtorek służby prasowe zakładu. Całkowita wartość umowy to 64 mln dolarów.
Firmy z sektora stoczniowego w Polsce muszą mierzyć się z wieloma wyzwaniami, aby zachować lub wzmacniać swoją pozycją na rynku. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zamierza pozyskać informacje, które będą pomocne przy identyfikacji takich wyzwań.
VII Konwent Morski odbędzie się w sobotę, 9 lutego, o godz. 13:00 w Auli w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. W wydarzeniu organizowanym przez Konwent Morski i Politechnikę Gdańską uczestniczyć będą m.in. Stanisław Karczewski, marszałek Senatu, Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, oraz Adam Kwiatkowski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Posiedzenie otworzy kpt. ż.w. Zbigniew Sulatycki, przewodniczący Konwentu Morskiego.
Zapraszamy do udziału w IV Konferencji Naukowej "Bezpieczeństwo energetyczne - filary i perspektywa rozwoju", która planowana jest na 1-2 kwietnia 2019 r. na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Konferencja organizowana jest przez Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza oraz Katedrę Ekonomii Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym „Eurointegracja”. W poprzednich trzech edycjach konferencji wzięło udział 465 uczestników (r
Zaczynamy Kongres Polskie Porty 2030. Startujemy we wtorek!
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Latarnie Gospodarki Morskiej 2022 w kategorii "Lider Technologii Morskich". Ruszyło głosowanie online
W Chinach ruszyła budowa statków offshore według projektu gdyńskiego biura MMC Ship Design
W Chile zwodowano duży okręt wsparcia logistycznego. Kraj ma ambicje rozwoju przemysłu okrętowego
Kanada wybiera okręty podwodne. Decyzja w czerwcu?
Największe samochodowce w historii Sallaum Lines
Położono stępkę pod pierwszy z serii kanadyjskich niszczycieli typu River
Dwa nowe statki rzeczne dla Viking River Cruises