Turcja jako pierwszy z pięciu największych krajów złomujących jednostki podpisała konwencję Hong Kong 2009 o bezpiecznej i ekologicznej rozbióce statków.
W stoczni Marine Projects Ltd. Sp. z o.o. zbudowano częściowo wyposażony statek rybacki „Zephyr” (LK 394). Jednostka typu pelagic trawler (trawler pelagiczny) po przeholowaniu do Norwegii zostanie ostatecznie wyposażona w stoczni Larsnes Mek. Verksted AS i przekazana w lecie 2019 r. brytyjskiemu armatorowi Zephyr Fishing Company Ltd. z Lerwick na Szetlandach.
Agencja Rozwoju Przemysłu dokapitalizowała 20 mln zł spółkę Energop - producenta m.in. specjalistycznych rurociągów i instalacji przemysłowych z Sochaczewa. Dzięki wsparciu Energop zamierza o 25 proc. zwiększyć moce produkcyjne.
Pięć nowych promów, które wkrótce dołączą do floty Fjord1, zostanie wyposażonych w rozwiązania dostarczone przez Corvus Energy. Przedstawiciele kanadyjskiego koncernu wyrazili radość, że wybrany został właśnie ich produkt.
Grupa Azoty otrzyma 20,5 mln zł na utworzenie Centrum Badawczo- Rozwojowego w Puławach - podało w czwartek w komunikacie Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Całkowity koszt inwestycji to 50,5 mln zł., realizacja przedsięwzięcia ruszy 1 sierpnia 2019 r. i potrwa do 31 lipca 2022 roku - dodano.
Hyundai Heavy Industries, największy koncern stoczniowy, przejmie drugi największy zakład - Daewoo – za kwotę 1,98 mld dolarów. Dzięki temu powstanie gigant stoczniowy z 20-procentowym udziałem w rynku.
Nowy prom LNG Honfleur nie będzie pływał tego lata dla armatora Brittany Ferries. Budowana w niemieckiej stoczni Flensburger Schiffbau-Gesellschaft yard (FSG) jednostka miała pierwotnie zostać dostarczona w kwietniu 2019 roku, ale termin dostawy przedłużono.
EDP Renewables opublikował właśnie kluczowe dane operacyjne za 2018 rok. Na zakończenie roku jego portfel operacyjny wyniósł 11,7 GW w jedenastu krajach, z czego 5,4 GW w Europie (2,5 GW w Hiszpanii; 1,3 GW w Portugalii), 1,7 GW w pozostałej części Europy, 5,8 GW w Ameryce Północnej, a pozostałe 0,5 GW w Brazylii.
W chorwackiej stoczni Brodosplit odbyła się uroczystość cięcia blach dla budowę pionierskiego statku, który ma rozpocząć "nowy, ekscytujący rozdział w eksploracji obszarów polarnych".
W ubiegłym roku polska gospodarka zużyła rekordową ilość stali – koniunktura w przemyśle i duże inwestycje sprawiły, że krajowe zużycie wyrobów stalowych wzrosło o ok. 10 proc. Prawie trzy czwarte popytu zaspokaja import; polskie huty nieznacznie zmniejszyły swoją produkcję.
Zaczynamy Kongres Polskie Porty 2030. Startujemy we wtorek!
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Latarnie Gospodarki Morskiej 2022 w kategorii "Lider Technologii Morskich". Ruszyło głosowanie online
Nowa wielozadaniowa jednostka ratownicza dla MSPiR powstanie w Remontowej Shipbuilding S.A.
W Chinach ruszyła budowa statków offshore według projektu gdyńskiego biura MMC Ship Design
W Chile zwodowano duży okręt wsparcia logistycznego. Kraj ma ambicje rozwoju przemysłu okrętowego
Kanada wybiera okręty podwodne. Decyzja w czerwcu?
Największe samochodowce w historii Sallaum Lines
Położono stępkę pod pierwszy z serii kanadyjskich niszczycieli typu River