• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Nowy rozdział wypraw polarnych - w Chorwacji rozpoczęto budowę pionierskiej jednostki (wideo)

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Nowy rozdział wypraw polarnych - w Chorwacji rozpoczęto budowę pionierskiej jednostki (wideo)
Nowy rozdział wypraw polarnych - w Chorwacji rozpoczęto budowę pionierskiej jednostki (wideo) - GospodarkaMorska.pl

ew

31.01.2019 Źródło: własne

W chorwackiej stoczni Brodosplit odbyła się uroczystość cięcia blach dla budowę pionierskiego statku, który ma rozpocząć "nowy, ekscytujący rozdział w eksploracji obszarów polarnych".  

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Quark Expeditions, lidera wśród organizatorów wypraw polarnych od trzech dekad. Wśrod nich był także Andrew White, prezes firmy. Jak powiedział: "Stworzyliśmy statek niezrównany w swojej klasie, nie tylko dzięki współpracy z liderami branży, takimi jak Brodosplit czy biuro projektowe LMG Marin, ale także dzięki licznym konsultacjom z naszymi polarnymi ekspertami i liderami wypraw polarnych, którzy wiedzą lepiej niż ktokolwiek inny, czego oczekują goście od tego typu ekspedycji."

Statek o długości 128 m, szerokości 21,5 metra i tonażu pojemnościowym brutto 13 500, pomieści do 200 pasażerów w przestronnych kabinach. Jak zapewnia White: "Ten projekt to coś więcej niż statek. Będzie to bezkonkurencyjna baza operacyjna dla polarnych przygód. Nasi goście podróżując z Quark dostaną gwarancję doświadczenia prawdziwej polarnej wyprawy, przesuniemy kolejne granice, pokażemy więcej niż mają do zaoferowania standardowe wycieczki, oddamy ich w ręce najbardziej doświadczonego zespołu a to wszystko na statku o wyjątkowym komforcie".

Nowa jednostka będzie wyposażona w zamknięty hangar Zodiac, dwa pokłady dla śmigłowców, które mogą być używane jednocześnie i szereg najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa. Dzięki temu, Quark Expeditions dostarczy nie tylko fascynujących doznań przy okrywaniu nowych lądów ale zapewni też maksymalny komfort i bezpieczeństwo.
 
Goście będą mieli do dyspozycji jedenaście rodzajów różnie zaaranżowanych kabin, nowoczesnych salonów spa i fitness, a także restauracji zarówno pod pokładem, jak i na pokładzie jednostki.
 
Liczne innowacje statku zminimalizują jego negatywny wpływ na środowisko w stopniu dotąd nieosiągalnym dla statku o porównywalnej wielkości. Wpłynie na to m.in.  zaawansowany system uzdatniania wody, nowoczesny system gospodarki odpadami, najnowocześniejszy systemu odzysku ciepła, który odzyskuje nadmiar energii z powrotem na statek i wykorzystanie całkowicie nadających się do recyklingu materiałów do jego budowy.
 
Technologia dynamicznego pozycjonowania będzie również oznaczać brak potrzeby kotwiczenia - unikanie uszkodzeń wrażliwych ekosystemów dna morskiego.

Bilety na pokład nowego statku wejdą do sprzedaży już  wiosną 2019 r. Pierwszy polarny rejs odbędzie się natomiast na przełomie 2020 i 2021 roku.

 

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31709,00 $ tona -3,03% 18 cze
 Cynk 2873,00 $ tona -3,00% 18 cze
 Aluminium 2374,00 $ tona -2,18% 18 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.