• <

Wynik wyszukiwania - "tusk" - Wiadomości

Jakub Jaworowski nowym Ministrem Aktywów Państwowych

W Pałacu Prezydenckim odbyła się 13 maja uroczystość zaprzysiężenia nowych ministrów w rządzie premiera Donalda Tuska. Nowym szefem Ministerstwa Aktywów Państwowych został Jakub Jaworowski.
13.05.2024

Nowi ministrowie w rządzie Tuska

Premier Donald Tusk ogłosił dziś zmiany w rządzie. Zmieni się kierownictwo czterech ministerstw, w tym dwóch bezpośrednio związanych z gospodarką.
10.05.2024

„Die Welt”: Polska przyspiesza przejście na atom – chce być liderem w Europie

Podczas gdy Niemcy uparcie obstają przy rezygnacji z energetyki jądrowej, Polska przyspiesza przejście na atom i może być niedługo europejskim liderem technologicznym w Europie – pisze w poniedziałek niemiecki dziennik „Die Welt”.
29.04.2024

W KPRM spotkanie premiera Donalda Tuska z szefową duńskiego rządu

W KPRM rozpoczęło się w poniedziałek spotkanie premiera Donalda Tuska z premier Królestwa Danii Mette Frederiksen. Szefowie rządów poruszą m.in. kwestie agendy unijnej i współpracy regionalnej w zakresie bezpieczeństwa i energetyki - poinformowała Kancelaria Premiera.
15.04.2024

Tusk zapowiada: w tym tygodniu nowy prezes Orlenu

Premier Donald Tusk zapowiedział we wtorek, że nowy prezes Orlenu będzie znany w tym tygodniu. Szef rządu dodał, będzie od niego oczekiwał, że zwiększy poczucie bezpieczeństwa i dostępności paliwa.
09.04.2024

Ministerstwo Infrastruktury: nie ma zgody na dzierżawę terminala zbożowego w Porcie Gdyni przez zwycięzcę przetargu

Wiceminister Arkadiusz Marchewka poinformował w mediach społecznościowych, że Ministerstwo Infrastruktury nie wyraziło zgody na udział podmiotu w przetargu na dzierżawę terminala zbożowego w Gdyni.
27.03.2024

Komisja Europejska chce nałożyć cła na import rosyjskiego zboża

Komisja Europejska chce nałożyć cła na import rosyjskiego zboża. Przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen ogłosiła to w czwartek późnym wieczorem po rozmowach między szefami państw i rządów UE na szczycie w Brukseli.
21.03.2024

W czwartek w Brukseli pierwszy w historii Szczyt Energii Jądrowej

W czwartek w Brukseli odbędzie się pierwszy w historii szczyt poświęcony wyłącznie energetyce jądrowej. Spotkanie, w którym oprócz przywódców krajów UE wezmą też udział przedstawiciele USA, Wielkiej Brytanii, Japonii, Turcji czy Pakistanu jest współorganizowane przez Belgię i Międzynarodową Agencję Energii Atomowej (MAEA).
21.03.2024

PUIG: blokada tranzytu ukraińskich produktów rolnych przyniosłaby Polsce straty polityczne

"Blokada tranzytu produktów rolnych przyniosłaby nieobliczalne straty polityczne dla Polski, która była do tej pory wiarygodnym ratownikiem Ukrainy"- oświadczyła w środę Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza w odpowiedzi na zapowiedź wprowadzenia embarga na tranzyt przez Polskę niektórych produktów rolnych z Ukrainy.
20.03.2024

Ukraińskie władze podkreślają, że większość eksportu żywności idzie nie przez Polskę, ale Morze Czarne i Dunaj

Polacy nie powinni szukać wroga na Ukrainie, ponieważ naszym wspólnym wrogiem jest Rosja, a ukraińskie produkty rolne nie stanowią żadnego zagrożenia dla polskiego rynku - oznajmił w poniedziałek wicepremier i minister infrastruktury Ukrainy Ołeksandr Kubrakow.
11.03.2024

Ukraina może czasowo zaakceptować ograniczenia w handlu z UE

Ukraina jest gotowa czasowo zaakceptować ograniczenia w handlu z UE w celu załagodzenia ostrego sporu politycznego z Polską, ale chce, aby UE wprowadziła embargo na importu rosyjskiego zboża – powiedział w środę dziennikowi „Financial Times” ukraiński wiceminister gospodarki Taras Kaczka.
06.03.2024

Premier: partnerstwo z Litwą - nasz najwyższy polityczny i geopolityczny priorytet

Z polskiego punktu widzenia nasze partnerstwo z Litwą, przyjaźń, współpraca, szczególnie w dobie rosyjskiej agresji na Ukrainę, to najwyższy polityczny i geopolityczny priorytet - powiedział w poniedziałek premier Donald Tusk po spotkaniu z premier Litwy Ingridą Szimonyte.
04.03.2024

Kancelaria Premiera: Relacje polsko–norweskie mogą być wzorem dla innych państw na świecie

Premier Donald Tusk spotkał się z Premierem Norwegii Jonasem Gahrem Storem. To kolejny lider polityczny, który w ostatnim czasie odwiedził Warszawę. Głównymi tematami rozmów Premierów była wojna w Ukrainie, bezpieczeństwo w regionie, a także współpraca energetyczna. Szef polskiego rządu podkreślił wyjątkowe relacje jakie łączą Polskę i Norwegię, która jest kluczowym partnerem dla naszego kraju.
28.02.2024

Kandydat na prezydenta Elbląga Michał Missan z planami dotyczącymi elbląskiego portu

Michał Missan, który jest obecnie wiceprezydentem Elbląga, poinformował, że jego kampania będzie prowadzona pod hasłem wyborczym "Tylko Elbląg". Zaprezentował też pierwsze z "konkretów", które obiecał spełnić, jeśli wygra. Jednym z poruszanych przez niego tematów były plany dotyczące elbląskiego portu.
27.02.2024

Kanada chce wspierać Polskę w rozwoju energetyki jądrowej

Premier Donald Tusk poinformował, że z premierem Kanady Justinem Trudeau rozmawiali też m.in. o przyszłej współpracy ws. energetyki jądrowej, również o małych reaktorach modułowych tzw. SMR-ach. Polska jest tym bardzo zainteresowana - podkreślił.
26.02.2024

Zniszczono 160 ton ukraińskiego zboża

W Polsce zniszczono 160 ton ukraińskiego zboża, które było transportowane do portu w Gdańsku, by trafić do innych krajów – oświadczył w niedzielę wicepremier i minister infrastruktury Ukrainy Ołeksandr Kubrakow.
26.02.2024

Okręty podwodne jako zadośćuczynienie Niemiec za II wojnę światową - pomysł genialny czy nierealny? (opinia)

Ogłoszone w ubiegłym roku prace w związku z pozyskaniem okrętu podwodnego w ramach programu „Orka” wywołują zarówno kontrowersje, jak i obawy. Aktualnie trwają wstępne konsultacje rynkowe, a są też nadzieje, że jeszcze w tym roku zostanie otwarty przetarg. W związku z potrzebą utrzymania zdolności podwodnych w prasie i mediach społecznościowych pojawiły się pomysły, by Polska otrzymała okręty w ramach... zadośćuczynienia za II wojnę światową od Niemiec.
15.02.2024

Macron: współpraca między Polską i Francją jest siłą napędową w zakresie energii jądrowej

Współpraca między Polską i Francją jest również siłą napędową w zakresie energii jądrowej, nasze kraje w największym stopniu rozwijają programy budowy elektrowni jądrowych w Europie - powiedział w Paryżu prezydent Francji Emmanuel Macron na konferencji z premierem Donaldem Tuskiem.
12.02.2024

Tusk: CPK musi być bardzo przemyślane

My mamy dzisiaj kupować broń, produkować amunicję, bo wiecie, w jakich czasach żyjemy. Mamy poważne potrzeby społeczne. Plan inwestycyjny jest niezwykle ambitny. CPK musi być bardzo przemyślane - powiedział w niedzielę, w Morągu (woj. warmińsko-mazurskie) premier Donald Tusk.
11.02.2024

Hennig-Kloska: na ten rok przewidziana jest aktualizacja polityki jądrowej państwa

Na ten rok przewidziana jest aktualizacja polityki jądrowej państwa - powiedziała we wtorek minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska. Wskazała, że audyt ws. przygotowań do budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej przygotuje pełnomocnik rządu ds. infrastruktury krytycznej.
30.01.2024

Maciej Bando podsekretarzem stanu i pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

Były szef Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando został powołany na podsekretarza stanu i pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej - poinformował w poniedziałek wieczorem resort klimatu i środowiska.
29.01.2024

Prezydent: apeluję do premiera, by jak najszybciej przystąpić do budowy elektrowni jądrowej

Apeluję do premiera Donalda Tuska, rządu, aby jak najszybciej przystąpić do budowy elektrowni jądrowej - powiedział prezydent Andrzej Duda w Davos. Dodał, że każda zmiana, zwłaszcza zmiana lokalizacji tej elektrowni, powoduje de facto konieczność rozpoczęcia całego procesu lokalizacyjnego od nowa.
18.01.2024

J. Grabiec: nie ma podstaw do zmiany lokalizacji elektrowni atomowej na Pomorzu

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jan Grabiec powiedział w czwartek w Radiu Zet, że nie ma podstaw, aby zmienić lokalizację elektrowni atomowej na Pomorzu.
18.01.2024

Nowa władza, nowa lokalizacja elektrowni jądrowej? Trwają analizy

Jak donosi „Dziennik Bałtycki”, pierwsza elektrownia jądrowa w Polsce, która miała powstać w Lubiatowie-Kopalinie w gminie Choczewo na Pomorzu, może powstać w innym miejscu. Przyjrzenie się sprawie i dokładną analizę dotyczącą lokalizacji zapowiedziała podczas wizyty w Chojnicach nowa wojewoda pomorska Beata Rutkiewicz.
17.01.2024

Beata Daszyńska-Muzyczka odwołana z funkcji prezesa BGK

Beata Daszyńska-Muzyczka została z dniem 11 stycznia odwołana ze stanowiska prezesa Banku Gospodarstwa Krajowego - poinformował BGK w komunikacie giełdowym. Daszyńska-Muzyczka byłą prezesem BGK od 2016 roku.
11.01.2024

Wiceminister klimatu chce utrzymać stanowisko pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej

Opóźnienia we wdrażaniu dziesiątków aktów prawnych, umowy bez zapewnionych budżetów na ich realizację - to pierwsze ustalenia audytu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, jakie wskazała wiceszefowa resortu Urszula Zielińska w środowej rozmowie w Studiu PAP.
10.01.2024

Tusk: w przyszłym tygodniu decyzja, czy będzie pełnomocnik ds. infrastruktury energetycznej

W przyszłym tygodniu powinna zapaść decyzja, czy stanowisko pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej będzie utrzymane - oświadczył we wtorek na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu premier Donald Tusk.
09.01.2024

"WSJ": europejscy śledczy uważają, że polskie władze utrudniały dochodzenie w sprawie sabotażu gazociągów Nord Stream

Europejscy śledczy, prowadzący dochodzenie w sprawie sabotażu gazociągów Nord Stream, uważają, że polskie władze opierały się przed współpracą i odmawiały przekazania kluczowych dowodów w sprawie - informuje w poniedziałek "Wall Street Journal". Cytowani śledczy stwierdzili, że nasuwa to podejrzenia o współudział Polski w operacji. Mieli też wyrazić nadzieję na zmianę podejścia przez nowe władze w Warszawie.
08.01.2024

Dymisje członków rady nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego

Premier Donald Tusk odwołał z funkcji członków rady nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego Piotra Kielocha oraz Joannę Strzesak-Rochewicz.
02.01.2024

Mikołaj Dorożała nowym wiceministrem klimatu i środowiska

Mikołaj Dorożała na wniosek minister klimatu i środowiska Pauliny Hennig-Kloski został powołany przez premiera Donalda Tuska na stanowisko wiceministra klimatu i środowiska w randze podsekretarza stanu - poinformował w środę resort.
20.12.2023

Minister Infrastruktury pokieruje gospodarką morską, wodną, transportem i żeglugą śródlądową

Gospodarka morska, gospodarka wodna, transport, żegluga śródlądowa będą tymi działami administracji rządowej, za które odpowiadać ma Minister Infrastruktury - wynika z rozporządzenia premiera ws. szczegółowego zakresu działania Ministra Infrastruktury opublikowanego na stronie Rządowego Centrum Legislacji.
19.12.2023

Dariusz Klimczak ministrem infrastruktury, Arkadiusz Marchewka wiceministrem

Prezydent RP Andrzej Duda powołał w skład Rady Ministrów Dariusza Klimczaka na urząd ministra infrastruktury. Zastąpił on na tym stanowisku pełniącego ten urząd od 27 listopada Alvina Gajadhura. Znamy również pierwszego wiceministra w resorcie. Będzie to Arkadiusz Marchewka, który prawdopodobnie zostanie sekretarzem stanu ds. gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej czyli następcą Marka Gróbarczyka.
13.12.2023

Borys Budka: trzeba wyjaśnić, jak to możliwe, że mimo negatywnej opinii ABW 14-dniowa minister wydała decyzję w sprawie SMR

Trzeba wyjaśnić, jak to możliwe, że mimo negatywnej opinii Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego 14-dniowa minister wydała decyzję w sprawie małych reaktorów jądrowych – powiedział we wtorek szef klubu KO Borys Budka. Jego zdaniem jest to jedna z największych afer na koniec rządów PiS.
12.12.2023

Władysław Kosiniak-Kamysz kandydatem na wicepremiera i szefa MON w nowym rządzie

Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL i minister pracy i polityki społecznej w latach 2011-2015, kandydatem na szefa resortu obrony narodowej w trzecim gabinecie Donalda Tuska; ma być również wicepremierem.
12.12.2023

Dariusz Klimczak kandydatem na ministra infrastruktury w rządzie Donalda Tuska

Wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego (PSL) Dariusz Klimczak jest kandydatem na ministra infrastruktury w rządzie Donalda Tuska.
12.12.2023

Borys Budka będzie odpowiadał za aktywa państwowe, Marzena Czarnecka - za ministerstwo przemysłu

Borys Budka będzie odpowiadał za aktywa państwowe; przeprowadzimy błyskawiczny audyt i przedstawimy obraz tego, co działo się w spółkach Skarbu Państwa – zapowiedział we wtorek w Sejmie podczas expose premier Donald Tusk. Jak dodał, na czele ministerstwa przemysłu stanie Marzena Czarnecka.
12.12.2023

Do Sejmu wpłynął wniosek D. Tuska o wybór składu Rady Ministrów. Kto zostanie ministrem infrastruktury?

We wtorek do marszałka Sejmu Szymona Hołowni wpłynął wniosek premiera Donalda Tuska o wybór składu Rady Ministrów.
12.12.2023

Port Gdynia: oświadczenie w sprawie postępowania na dzierżawę terminalu zbożowego

W reakcji na zamieszanie w związku z przetargiem na dzierżawę terminala zbożowego, Zarząd Morskiego Portu Gdynia opublikował oświadczenie, w którym odnosi się do przekazywanych przez media i polityków informacji.
11.12.2023

Terminal zbożowy w Gdyni przedmiotem politycznych sporów

Na naszych oczach rząd PiS oddaje w obce ręce terminal zbożowy w Gdyni, wyremontowany, przygotowany, by obsługiwały go duże statki - podkreślają posłowie KO. Do zawarcia umowy dzierżawy niezbędna jest uzyskanie zgody prezesa UOKiK, ministra właściwego ds. gospodarki morskiej i zarządu - podkreślił w piątek dział marketingu Portu Gdynia.
10.12.2023

A. Gembicka: skierowałam pismo do służb w sprawie dzierżawy terminala zbożowego w Gdyni

Pismo w sprawie dzierżawy terminala zbożowego w Porcie Gdynia zostało skierowane do właściwych służb - poinformowała w piątek na konferencji prasowej minister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka.
08.12.2023

Tusk: Telus bajdurzył o agroporcie

Donald Tusk stwierdził, że jego przyszły rząd będzie musiał zająć się pilnymi sprawami, w tym m.in. terminalem zbożowym w Gdańsku.
08.12.2023

Tusk: po zaprzysiężeniu nowy rząd zbada sprawę "dzierżawy portu w Gdyni"

Donald Tusk po spotkaniu z kandydatami na ministrów zapowiedział, że po zaprzysiężeniu nowy rząd będzie badał m.in. "dzierżawę portu w Gdyni".
08.12.2023

Konfederacja wnioskuje o komisje śledcze. Chce się przyjrzeć polityce energetycznej i importowi żywności z Ukrainy

Konfederacja przygotowała trzy projekty wniosków o komisje śledcze - dot. polityki energetycznej, do zbadania przyczyn i skutków niekontrolowanego importu żywności z Ukrainy oraz ds. potencjalnych nieprawidłowości związanych z polityką covidową - poinformowali w poniedziałek politycy ugrupowania.
27.11.2023

Tusk: musimy jak najszybciej rozpocząć budowę elektrowni jądrowej

Jeśli mamy wydać europejskie dziesiątki, nawet setki miliardów euro na unowocześnienie naszej gospodarki, naszego przemysłu, naszej energetyki, to musimy jak najszybciej rozpocząć budowę elektrowni jądrowej - zapowiedział w poniedziałek przewodniczący KO Donald Tusk.
06.11.2023

Nowy rząd powoła Ministerstwo Przemysłu z siedzibą na Śląsku?

Prof. Marek Gzik, poseł-elekt z ramienia Koalicji Obywatelskiej, a obecnie przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, ogłosił, że powołane zostanie Ministerstwo Przemysłu. Jego siedziba ma mieścić się na Śląsku.
23.10.2023

Wybory na statkach i platformach wygrywa KO, przed Konfederacją, PiS na trzecim miejscu

Z danych z czterech statków oraz czterech platform wiertniczych i wydobywczych wynika, że Koalicja Obywatelska zdobyła 37,60 proc. głosów. Konfederacja 16,45 proc. głosów. Natomiast PiS uzyskał 15,14 proc. głosów - podała na swojej stronie PKW.
17.10.2023

M. Gróbarczyk: za parę dni rozpoczynamy budowę portu offshorowego w Świnoujściu

Za parę dni rozpoczynamy budowę portu offshorowego w Świnoujściu; morską energetykę wiatrową, która jest istotna dla bezpieczeństwa energetycznego - poinformował w niedzielę wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk. Dodał, że wpływy państwa z przeładunków w portach to 30 mld zł rocznie i rosną.
08.10.2023

Tajwan chce znacząco wzmocnić swoje zdolności obronne dzięki okrętom podwodnym

Ministerstwo Obrony Tajwanu potwierdza, że siły morskie oczekują już w 2027 roku wprowadzić do służby dwa nowe, opracowane w kraju okręty podwodne. Wyposażając je w torpedy i rakiety do działań nawodnych i podwodnych władze w Tajpej liczą na znaczące wzmocnienie obronności kraju i zapewnić tym samym skuteczną metodę odstraszania wobec sił morskich Chin, które regularnie dopuszczają się naruszania morskich granic. Z racji na to, że Pekin traktuje wyspę, jako swoje terytorium, groźba inwazji stale wisi w powietrzu.
25.09.2023

Komisja Europejska nie przedłużyła embarga na ukraińskie zboże dla pięciu krajów, w tym Polski [REAKCJE, KOMENTARZE] [ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY]

Komisja Europejska nie przedłużyła embarga na ukraińskie zboże dla pięciu krajów, w tym Polski. Poinformowała, że od soboty Ukraina ma wprowadzić skuteczne środki kontroli eksportu czterech zbóż, aby zapobiec zakłóceniom rynku w sąsiednich państwach członkowskich Unii.
15.09.2023

Komisarz Wojciechowski: pracujemy nad tym, żeby ukraińskie zboże trafiało w UE i na świecie tam, gdzie jest potrzebne

Pracujemy nad tym, żeby ukraińskie zboże trafiało w UE i na świecie tam, gdzie jest potrzebne - przekonywał we wtorek w Parlamencie Europejskim w Strasburgu komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.
12.09.2023

Pomorskie. Trzy kąpieliska zamknięte z powodu zakwitu sinic

Sanepid na swojej stronie internetowej poinformował w poniedziałek w południe, że woda na trzech kąpieliskach nad pomorskimi jeziorami jest nieprzydatna do kąpieli. Na pozostałych kąpieliskach nad morzem i nad jeziorami nie stwierdzono zakwitu sinic.
14.08.2023

Dwie osoby utonęły w pomorskich jeziorach

Dwóch mężczyzn utonęło w niedzielę w pomorskich jeziorach. Mimo reanimacji 19- i 27-latka nie udało się uratować.
10.07.2023

Obajtek o inwestycji Olefiny III: przy tak dużej inwestycji konsorcja sięgają po pracowników z całego świata

Przy tak dużej inwestycji, gdy wygrywają konsorcja międzynarodowe, sięgają po pracowników z całego świata - powiedział w piątek w Radiu Zet prezes Orlenu Daniel Obajtek pytany o wypowiedzi polityków PO nt. zatrudniania migrantów przy budowie kompleksu Olefiny III w Płocku.
23.06.2023

Były szef gabinetu Lecha Kaczyńskiego: projekt rurociągu Odessa-Brody-Płock-Gdańsk jest szalenie ważny

Powrót do realizacji projektu rurociągu Odessa-Brody-Płock-Gdańsk jest szalenie ważny. Doprowadzenie do tego, żeby ten rurociąg powstał to jeden z najważniejszych elementów polskiego bezpieczeństwa energetycznego - mówił w TVP Info b. szef gabinetu śp. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Robert Draba.
21.05.2023

Alan Aleksandrowicz, prezes InvestGDA: Zagospodarowanie Pomorskiego Centrum Logistycznego na ostatniej prostej. Rusza projekt CTPark Gdańsk Port [WYWIAD]

O perspektywach rozwoju terenów okołoportowych i zaangażowaniu InvestGDA w budowę zaplecza logistycznego i przemysłowego w Gdańsku, rozmawiamy z prezesem spółki, Alanem Aleksandrowiczem.
30.03.2023

Rząd: nie ma żadnego ryzyka niekontrolowanego zbycia udziałów w rafinerii Gdańskiej

Nie ma żadnego ryzyka niekontrolowanego zbycia udziałów w Rafinerii Gdańskiej - powiedział w piątek rzecznik rządu Piotr Müller. Dodał, że transakcja jest zabezpieczona zarówno umową jak i powszechnie obowiązującym prawem.
30.12.2022

Projekt komisji ds. polityki energetycznej: pierwszy raport z działalności do 17 września 2023 r.

Komisja ds. badania wpływów rosyjskich w latach 2007-2022 pierwszy raport ze swojej działalności miałaby opublikować do 17 września 2023 r. - wynika z projektu ustawy powołującej tę komisję. Kluby poselskie miałyby przedstawić kandydatów do komisji w ciągu dwóch tygodni od wejścia przepisów w życie.
01.12.2022

Wicepremier Sasin: bez zgody rządu nie ma możliwości sprzedaży Rafinerii Gdańskiej

Zdaniem wicepremiera i ministra aktywów państwowych nie ma możliwości sprzedaży Rafinerii Gdańskiej bez zgody rządu. Ponadto obowiązuje ustawa o ochronie strategicznych dla państwa inwestycji, która skutecznie chroni przed takim działaniem.
18.11.2022

Premier Morawiecki z wizytą w PGE w Porcie Gdańsk: jakość węgla jest sprawdzana trzykrotnie

W sobotę (22 października) premier Mateusz Morawiecki odwiedził Port Gdański Eksploatacja S.A. Pod jego kierownictwem obyła się odprawa sztabu węglowego.
22.10.2022

Otwarcie Baltic Pipe. Jak uruchomienie gazociągu komentują politycy?

Już dzisiaj (27 września) symbolicznie uruchomiono przesył w gazociągu Baltic Pipe w Budnie k. Goleniowa (Zachodniopomorskie). Symbolicznego odkręcenia zaworu na gazociągu dokonali prezydent Andrzej Duda, premier Danii Mette Frederiksen i premier Mateusz Morawiecki. Co o gazociągu Baltic Pipe mówili politycy z kraju i ze świata?
27.09.2022

Rzecznik PiS: w czasach rządu PO były daleko zaawansowane plany współpracy w sektorze naftowym z Rosją

W czasach rządów PO były daleko zaawansowane plany współpracy w sektorze naftowym z Rosją, wpuszczenia Łukoila i Rosnieftu do Polski, sprzedania im Lotosu. Gdyby te plany zostały zrealizowane, stryczek energetyczny zacieśniałby się na naszej szyi - powiedział we wtorek rzecznik PiS Radosław Fogiel.
20.09.2022

Niemcy. "FAZ": otwarcie kanału przez Mierzeję Wiślaną to dla Polski wolność i niezależność od Rosji

Polska zrealizowała swój zamiar i otworzyła kanał łączący Zalew Wiślany z Morzem Bałtyckim, omijający rosyjski obwód kaliningradzki – pisze niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Jak podkreśla, data otwarcia kanału była symboliczna, bo to 17 września 1939 roku ZSRR niedługo po Niemcach zaatakował Polskę w ramach realizacji paktu Ribbentrop-Mołotow.
19.09.2022

Jakie szanse stoją przed Elblągiem i tamtejszym portem? Konferencja „Obierz kurs na Elbląg” [WIDEO]

W Ratuszu Staromiejskim w Elblągu reprezentanci samorządu i branży morskiej dyskutowali na temat możliwości, jakie otwierają się przed Portem Elbląg i samym miastem w związku z realizacją toru wodnego przez Mierzeję Wiślaną.
18.09.2022

Sanepid: na dwóch kąpieliskach nad jeziorami woda niezdatna do kąpieli

Na dwóch kąpieliskach nad jeziorami na Kaszubach utrzymują się sinice i woda nie jest zdatna do kąpieli w woj. pomorskim. Wszystkie kąpieliska nad morzem są wolne od sinic - poinformował w sobotę sanepid.
20.08.2022

Wiceszef MSZ Szynkowski vel Sęk w "Die Welt": katastrofy ekologicznej na Odrze nie można było przewidzieć

"Wiele wskazuje na to, że katastrofa w Odrze mogła być pochodzenia naturalnego, pewne rozprzestrzenienie się glonów mogło doprowadzić do zabicia ryb" - mówi wiceminister spraw zagranicznych Polski w wywiadzie opublikowanym w piątek na portalu dziennika "Die Welt". "Nie można było przewidzieć katastrofy ekologicznej" - zaznacza.
20.08.2022

Zatrucie Odry - najnowsze informacje

Badania wody oraz śniętych ryb w Odrze trwają zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Katastrofa ekologiczna stała się także przyczynkiem do kolejnych politycznych przepychanek. Prezentujemy najnowsze informacje na temat katastrofy ekologicznej na Odrze.
16.08.2022

Pomorskie. Dwa kąpieliska zamknięte przez zakwit sinic

Dwa kąpieliska w woj. pomorskim są zamknięte przez zakwit sinic. To kąpielisko w Chmielnie i Przywidzu. Na pozostałych kąpieliskach na Pomorzu - nad morzem i jeziorami woda nadaje się do kąpieli.
05.08.2022

Morawiecki: chcemy odbudowywać przemysł stoczniowy, morski i portowy

Jeżeli Polacy powierzą nam stery rządów w przyszłym roku, to w pierwszej piątce moich priorytetów będzie pełna odbudowa przemysłu stoczniowego - zapewniał premier Mateusz Morawiecki w sobotę na spotkaniu z mieszkańcami Wejherowa.
23.07.2022

Zatoka Pucka. Czerwona flaga odwołana, woda zdatna do kąpieli

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pucku odwołał w środę (20 lipca) zakaz w puckim kąpielisku, który obowiązywał od poniedziałku. Sprawa jest związana z przedostaniem się Zatoki Puckiej ścieków z oczyszczalni.
20.07.2022

Dworczyk: w środę spotyka się zespół roboczy ws. transportu zboża z Ukrainy przez Polskę

W środę spotyka się zespół roboczy ws. transportu zboża z Ukrainy przez Polskę. Na jednym z przejść granicznych z partnerami ukraińskimi będziemy na miejscu starali się doszlifować decyzje i nową organizację związaną z przepustowością tego przejścia - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.
08.06.2022

Horała zarzuca Tuskowi wspieranie Rosji w sprawie ukraińskiego zboża

Polska chce pomóc Ukrainie w eksporcie jej zboża na zachód; Donald Tusk, mówiąc o ewentualnych stratach polskich rolników, "w sposób inteligentny wpisuje się w interes Federacji Rosyjskiej" - uważa wiceminister infrastruktury Marcin Horała. W poniedziałek szef PO wezwał rząd do zadbania o konkurencyjność polskiej produkcji rolnej w obliczu transferu przez nasz kraj tańszego ukraińskiego zboża. Tusk zastrzegł, że sprawa pomocy Ukrainie jest bezdyskusyjna.
07.06.2022

[WIDEO] „Orły Wprost” województwa pomorskiego rozdane. Port Gdynia, Radmor i AMW docenione

„Orły Wprost” to nagroda gospodarcza przyznawana przez tygodnik „Wprost” przy współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej. Nagradzane nią są przedsiębiorstwa, samorządy i osoby wnoszące szczególny wkład w rozwój gospodarki regionu i kraju. W ostatni piątek, 27 maja, w Sali Koncertowej Portu Gdynia przyznano tegoroczne „Orły Wprost” województwa pomorskiego. Pośród wyróżnionych znaleźli się reprezentanci branży morskiej.
30.05.2022

Morawiecki: nasi sąsiedzi patrzą na nas jak na bezpieczną wyspę w morzu ryzyk związanych z presją rosyjską

Nasi sąsiedzi patrzą na nas jak na bezpieczną wyspę w morzu ryzyk związanych z presją rosyjską - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Poinformował, że rano rozmawiał z premierem Słowacji o interkonektorze na Słowację, którego przepustowość będzie wynosiła 5,7 mld metrów sześciennych.
23.05.2022

Pierwszy dzień bez dostaw gazu z Rosji. Kolejne komentarze polityków

Środa, 27 kwietnia to pierwszy dzień bez rosyjskich dostaw gazu do Polski. Jak poinformował w środę po południu Gaz-System, transport gazu do odbiorców jest realizowany zgodnie z ich bieżącym zapotrzebowaniem - zapewnił w środę Gaz-System. Prezentujemy najnowsze komentarze polityków.
27.04.2022

Pęk: Senat po raz kolejny robi wszystko, by zablokować fuzję Orlenu i Lotosu

Fuzja Orlenu i Lotosu, budowa nowoczesnego koncernu energetycznego w Polsce, jest strategiczna dla polskiej racji, ale jest sprzeczna z interesem PO, który reprezentuje Donald Tusk i Senat po raz kolejny robi wszystko, by tę transakcję zablokować - oświadczył wicemarszałek Senatu Marek Pęk (PiS).
26.04.2022

Kaczyński: gazoport w Świnoujściu to zasługa rządów PiS

W piątkowym wywiadzie dla „Sygnałów dnia” w Programie Pierwszym Polskiego Radia Jarosław Kaczyński podkreślał, że za gazoportem w Świnoujściu stoi całkowicie rząd Prawa i Sprawiedliwości.
01.04.2022

Morawiecki: będziemy robili wszystko, by do końca roku odejść od rosyjskiej ropy

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że Polska będzie gotowa do końca roku odejść od rosyjskiej ropy, zaś w najbliższych miesiącach zrezygnować z rosyjskiego węgla.
30.03.2022

Müller: Polska będzie domagała się jak najszybszego uruchomienia sankcji dot. ropy, gazu i węgla

Polska będzie domagała się jak najszybszego uruchomienia sankcji przeciwko Rosji dot. kwestii ropy, gazu i węgla - powiedział w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller. Podkreślił, że sprawa importu rosyjskiego węgla musi być uregulowana na poziomie UE oraz że premier skieruje w tej sprawie list do RE.
21.03.2022

PKN Orlen: fuzja z Grupą Lotos i powstanie jednego koncernu to polska racja stanu

Fuzja PKN Orlen z Grupą Lotos oraz powstanie jednego koncernu to polska racja stanu. Tylko jeden silny koncern multienergetyczny może zagwarantować bezpieczeństwo krajowej gospodarki w obszarze paliw i energii. Fundamentem fuzji jest umowa z Saudi Aramco - oświadczył w czwartek PKN Orlen.
03.03.2022

Tusk: Nord Stream 2 to największy błąd Angeli Merkel

Decyzja o budowie Nord Stream 2 była największym błędem kanclerz Angeli Merkel - powiedział w niedzielę podczas konferencji na temat przyszłości Unii Europejskiej lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.
28.11.2021

Politycy mówią o sprzeciwie, tymczasem Nord Stream 2 oficjalnie ukończony

Dziś rano rosyjski koncern Gazprom poinformował, że budowa gazociągu Nord Stream 2 została oficjalnie zakończona. Gazociąg pozostaje kością niezgody między Rosją i Niemcami, a Ukrainą, Polską, USA, a nawet Unią Europejską.
10.09.2021

Różowe Regaty na Jachcie 2020 [ZDJĘCIA]

Złota Góra w miniony weekend nabrała odcieni różu. Wszyscy pasjonaci żeglarstwa - a w szczególności kobiety - zawitali do Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu w Brodnicy Górnej by wspólnie integrować się podczas żeglowania na Jachcie 2020 w I edycji Różowych Regat „Wyścig o zdrowie różowego goździka kartuska”.
01.09.2021

PSE wznawia konsultacje na temat budowy sieci przesyłowej dla morskich farm wiatrowych na Pomorzu

Do 2028 roku w województwie pomorskim powstaną nowe linie 400 kV o łącznej długości przeszło 250 kilometrów oraz dwie stacje elektroenergetyczne w gminie Choczewo i w okolicach Słupska. Za ich budowę odpowiadają Polskie Sieci Elektroenergetyczne. PSE przeprowadziły już pierwszą rundę konsultacji na temat proponowanych przebiegów linii przemysłowych z częścią gmin, w których planowane są te inwestycje. Od września ruszy kolejna tura.
05.08.2021

Tusk: stracić relacje z USA, to znaczy zagrozić naszym absolutnie najbardziej żywotnym interesom

Stracić relacje z Ameryką, to znaczy zagrozić naszym absolutnie najbardziej żywotnym interesom; trzeba było naprawdę stanąć na głowie, żeby te tradycyjnie dobre relacje zepsuć, a PiS-owi się udało - powiedział w czwartek lider PO Donald Tusk, pytany o kwestie Nord Stream 2.
23.07.2021

Adamczyk: w tym miesiącu i kolejnych będziemy oddawali odcinki Via Carpatia między Lublinem a Rzeszowem

W tym miesiącu i kolejnych będziemy oddawali odcinki drogi Via Carpatia między Lublinem a Rzeszowem. Całą inwestycję przygotowujemy tak, by oddać ją w 2025-2026 r. – powiedział w środę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
07.07.2021

Tusk: opozycja będzie musiała wypracować pomysł na Stocznię Szczecińską

Dzisiejsza opozycja będzie musiała wypracować jakiś pomysł, czy jest do przywrócenia do życia Stocznia Szczecińska – powiedział w poniedziałek w Szczecinie b. premier Donald Tusk. Zaznaczył, że być może jest to niemożliwe - jeśli do tej pory się nie udało, to z pewnością są ku temu powody.
05.07.2021

Posłowie KO zdziwieni stanowiskiem PiS ws. projektu uchwały dotyczącej Nord Stream 2

Posłowie KO wyrazili we wtorek zdziwienie, że Prawo i Sprawiedliwość nie chciało w Sejmie prac nad projektem uchwały dot. powstrzymania budowy Nord Stream 2. Ta sprawa jest arcyważna dla bezpieczeństwa Polski - przekonywał Paweł Kowal (KO).
20.04.2021

Czeskie media: Rosji nie udało się powstrzymać przekopu Mierzei Wiślanej

Zdaniem portalu gazety Lidove Noviny (LN) przekop Mierzei Wiślanej jest strategicznym zabezpieczeniem przed nieprzewidywalnym sąsiadem ze Wschodu. LN podkreślają, że Moskwa inwestycję pokazuje jako „gospodarczą katastrofę”.
07.04.2021

Sellin o słowach Tuska: mówi to człowiek, który zlikwidował polskie stocznie

Mówi to człowiek, o którym w Moskwie mówiono, że "to nasz człowiek w Warszawie"; mówi to człowiek, który doprowadził do likwidacji polskich stoczni - ocenił w środę wypowiedź b. premiera Donalda Tuska o PiS podczas spotkania klubu "GW" wiceminister KiDN Jarosław Sellin.
05.02.2021

Horała o Nord Stream 2: jest realna szansa na całkowite zatrzymanie tej inwestycji

Postawa Polski i innych państw europejskich o podobnym interesie oraz USA doprowadziła do opóźnienia budowy Nord Stream 2, a jest realna szansa, że może do jej całkowitego zatrzymania - ocenił w piątek wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.
22.01.2021

PKM SA podpisała umowę na realizację tzw. „bajpasu kartuskiego" z gdyńską firmą Torhamer

Z udziałem przedstawicieli Samorządu Województwa Pomorskiego oraz przedstawicieli PKP PLK podpisana została umowa pomiędzy samorządową spółką PKM SA i gdyńską firmą Torhamer na wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych tzw. „bajpasu kartuskiego” na odcinku realizowanym przez PKM. Na wszystkie prace z tym związane wykonawca ma 24 miesiące od momentu podpisania umowy, co oznacza, że pierwsi pasażerowie będą mogli skorzystać z nowej trasy kolejowej w grudniu 2022 r.
22.12.2020

50. rocznica Grudnia '70. Osiem pamiątkowych płyt uhonoruje gdańskie ofiary

Pamięć ośmiu zabitych oraz wszystkich innych imiennych i bezimiennych ofiar Grudnia ’70 Miasto Gdańsk uczci specjalnymi tablicami chodnikowymi. Na płytach w różnych miejscach miasta znajdą się imiona i nazwiska ośmiu osób: Józef Widerlik, Bogdan Sypka, Kazimierz Zastawny, Waldemar Rebinin, Jerzy Matelski, Stefan Mosiewicz, Kazimierz Stojecki, Andrzej Perzyński. Przeczytaj biogramy zabitych.
15.12.2020

Uroczystości państwowe na Westerplatte – jak dojechać, którędy wejść

1 września 2020 roku na Westerplatte, Wojsko Polskie zorganizuje uroczyste obchody 81. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Poniżej przedstawiamy szereg przydatnych informacji komunikacyjnych i organizacyjnych.
31.08.2020

Nadmorskie kąpieliska wolne od sinic

Wszystkie nadmorskie kąpieliska na terenie województwa pomorskiego, są dziś pozbawione groźnych dla zdrowia sinic i zdatne do kąpieli.
24.08.2020

Wszystkie nadmorskie kąpieliska wolne od sinic

Czynne są wszystkie nadmorskie kąpieliska strzeżone w woj. pomorskim – poinformował w sobotę rano Główny Inspektorat Sanitarny. Ze względu na zakwit sinic zamknięte są dwa kąpieliska położone nad jeziorami: Bielkowskim i Węgorzyno.
22.08.2020

Nad morzem czynne dziś wszystkie kąpieliska, zamknięte dwa nad jeziorami

Czynne są wszystkie nadmorskie kąpieliska strzeżone w pomorskim – poinformował w piątek rano Główny Inspektorat Sanitarny. Ze względu na zakwit sinic zamknięte są dwa kąpieliska położone nad jeziorami: Bielkowskim i Węgorzyno.
21.08.2020

Wszystkie kąpieliska nad morzem zdatne do kąpieli

Wszystkie nadmorskie kąpieliska na terenie województwa pomorskiego, są dzisiaj pozbawione groźnych dla zdrowia sinic i zdatne do kąpieli.
19.08.2020

Wszystkie nadmorskie kąpieliska zdatne do kąpieli!

Wszystkie nadmorskie kąpieliska na terenie województwa pomorskiego, są dziś pozbawione groźnych dla zdrowia sinic i zdatne do kąpieli.
18.08.2020

Pomorskie: jedno kąpielisko nieczynne

Gdynia Babie Doły to w tej chwili jedyne kąpielisko w pomorskim zamknięte z powodu sinic.
17.08.2020

W pomorskim nieczynne dwa kąpieliska

Dwa nadmorskie kąpieliska na terenie województwa pomorskiego, są dziś zamknięte zamknięte z powodu utrzymujących się w wodzie sinic.
17.08.2020

Wszystkie nadmorskie kąpieliska są czynne, zamknięte dwa nad jeziorami

W piątek rano woda we wszystkich nadmorskich kąpieliskach zorganizowanych w woj. pomorskim nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Nie należy się natomiast kąpać w dwóch miejscach nad jeziorami.
31.07.2020

Wszystkie nadmorskie kąpieliska czynne, zamknięte trzy nad jeziorami

W czwartek rano woda we wszystkich nadmorskich kąpieliskach zorganizowanych w woj. pomorskim nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Z powodu sinic zamknięte są trzy kąpieliska położone nad jeziorami.
30.07.2020

Czynne wszystkie nadmorskie kąpieliska, trzy nad jeziorami zamknięte

W środę rano woda we wszystkich nadmorskich kąpieliskach zorganizowanych w woj. pomorskim nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Zakwit sinic sprawił natomiast, że zamknięte są trzy kąpieliska położone nad jeziorami.
29.07.2020

Czynne wszystkie nadmorskie kąpieliska, zamknięte dwa nad jeziorami

We wtorek rano czynne są wszystkie nadmorskie kąpieliska zorganizowane w woj. pomorskim – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Zakwit sinic sprawił, że zamknięte są dwa kąpieliska położone nad jeziorami na Kaszubach.
28.07.2020

Wiceminister MAP: po konsolidacji Orlenu i Lotosu podatki z Lotosu zostaną w Gdańsku

Przejęcie Grupy Lotos przez PKN Orlen oznacza przyszłość dla Lotosu, podatki z Lotosu zostaną w Gdańsku. Będzie to też korzystne dla klientów indywidualnych i gospodarki - zapewnił w czwartek w Sejmie wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki.
23.07.2020

Wtorek: Wszystkie nadmorskie kąpieliska wolne od sinic

We wtorek rano we wszystkich nadmorskich kąpieliskach położonych na terenie województwa pomorskiego woda nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Sinice ustąpiły też z wody na kąpielisku nad jez. Dobrogoszcz na Kaszubach.
21.07.2020

Tylko dwa gdyńskie kąpieliska nieczynne z powodu sinic

Już tylko w dwóch nadmorskich kąpieliskach – zlokalizowanych w Gdyni – obowiązuje zakaz korzystania z wody ze względu na obecność w niej sinic - poinformował w poniedziałek popołudniu Główny Inspektorat Sanitarny.
20.07.2020

Trzy nadmorskie kąpieliska nieczynne z powodu sinic

Z powodu obecnych w przybrzeżnych wodach zakwitów sinic w poniedziałek wczesnym popołudniem zamknięte są trzy spośród około 60 nadmorskich kąpielisk zorganizowanych na terenie woj. pomorskiego - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
20.07.2020

Pięć nadmorskich kąpielisk nieczynnych z powodu sinic

Z powodu pojawienia się w wodzie zakwitów sinic w poniedziałek rano zamkniętych jest pięć spośród około 60 nadmorskich kąpielisk zorganizowanych na terenie woj. pomorskiego - poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
20.07.2020

Poza kąpieliskiem w Gdyni Redłowie, inne nadmorskie kąpieliska wolne od sinic

W niedzielę rano, poza kąpieliskiem w Gdyni Redłowie, woda we wszystkich innych kąpieliskach w woj. pomorskim nad otwartym morzem i nad Zatoką Gdańską jest wolna od sinic i nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny.
19.07.2020

Sobota: Wszystkie nadmorskie kąpieliska wolne od sinic

W sobotę rano woda we wszystkich kąpieliskach zorganizowanych w woj. pomorskim nad otwartym morzem i nad Zatoką Gdańską jest wolna od sinic i nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Nieczynne jest kąpielisko nad jez. Dobrogoszcz na Kaszubach.
18.07.2020

Piątek: We wszystkich nadmorskich kąpieliskach można korzystać z wody

W piątek rano woda we wszystkich kąpieliskach zorganizowanych w woj. pomorskim nad otwartym morzem i nad Zatoką Gdańską jest wolna od sinic i nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Nieczynne jest kąpielisko nad jez. Dobrogoszcz na Kaszubach.
17.07.2020

Wszystkie nadmorskie kąpieliska wolne od sinic

W czwartek rano we wszystkich nadmorskich kąpieliskach położonych na terenie województwa pomorskiego woda nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Z powodu sinic zamknięte jest natomiast kąpielisko nad jez. Dobrogoszcz na Kaszubach.
16.07.2020

Środa: Woda zdatna do kąpieli we wszystkich nadmorskich kąpieliskach

W żadnym z nadmorskich kąpieliskach na terenie woj. pomorskiego nie zaobserwowano w środę rano sinic i woda nadaje się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. Z powodu sinic zamknięto natomiast kąpielisko nad jez. Dobrogoszcz na Kaszubach.
15.07.2020

Sasin: mam nadzieję, że KE zezwoli na fuzję Orlenu i Lotosu

Mam nadzieję, że Komisje Europejska zezwoli na fuzję Lotosu i Orlenu, bo ta fuzja ma sens - powiedział w piątek PAP minister aktywów państwowych, wicepremier Jacek Sasin. Jak dodał, decyzji Komisji spodziewa się w lipcu.
10.07.2020

PKN Orlen dementuje informacje GW o warunkach przejęcia Grupy Lotos

Polski Koncern Naftowy Orlen zdementował piątkowe doniesienia Gazety Wyborczej jakoby warunkiem przejęcia Grupy Lotos miała być m.in. konieczność sprzedaży 376 stacji paliwowych Lotosu oraz 14 umów na ich budowę przy autostradach.
10.07.2020

Morawiecki: Polska Grupa Zbrojeniowa weźmie udział w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w rozmowie z TVP 3 Kielce, że Polska Grupa Zbrojeniowa weźmie udział w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego.
09.07.2020

Polska ma szansę otrzymać największe w historii swojego członkostwa w UE środki unijne

W tej chwili na stole negocjacyjnym mamy taką sytuację, że Polska ma szansę otrzymać największe w historii swojego członkostwa w UE środki unijne - poinformował w środę rzecznik rządu Piotr Müller. To jest 700 mld zł, które ma szanse wpłynąć do budżetu Polski przez kilka lat - przekazał.
09.07.2020

Bielan: atakowanie relacji polsko-amerykańskich jest atakowaniem polskiej racji stanu

Atakowanie przez kontrkandydatów prezydenta Andrzeja Dudy relacji polsko-amerykańskich ze względu na wagę tych relacji dla bezpieczeństwa, jest atakowaniem polskiej racji stanu - mówił rzecznik sztabu prezydenta Adam Bielan.
24.06.2020

Maląg o wypowiedzi Trzaskowskiego nt. bezrobocia: to wprowadzanie niepokoju

Wprowadzanie Polaków w taką sytuację niepokoju, niestabilizacji, jest niewłaściwe, gdyż zostały uruchomione wszelkie mechanizmy, aby chronić miejsca pracy - powiedziała szefowa MRPiPS Marlena Maląg, komentując wypowiedź kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego, że prawie milion osób straciło pracę.
24.06.2020

Maląg: W ramach tarcz antykryzysowych na wsparcie miejsc pracy trafiło 88 mld zł

Ponad 88 mld zł trafiło na wsparcie miejsc pracy. Możemy śmiało powiedzieć, że ochroniliśmy w ten sposób ok. 5 mln miejsc pracy – podkreślała w sobotę w Gostyniu (woj. wielkopolskie) minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
20.06.2020

16 lat w Unii. Jak obecność w Unii Europejskiej zmieniła Pomorze?

Członkostwo we Wspólnocie Europejskiej to dla Pomorza przede wszystkim korzyści z uczestnictwa we wspólnym rynku, który umożliwia swobodny przepływ ludzi, towarów, usług i kapitału w granicach Unii. To także możliwość korzystania ze środków unijnych. Pomorskie pozyskało do tej pory ponad 46 mld zł, dzięki którym zrealizowanych zostało przeszło 36 tysięcy projektów.
18.06.2020

Hołownia: przekop Mierzei Wiślanej to absurd pod każdym względem

„Realizowany w tej chwili, dzięki uporowi i bezmyślności rządu PiS, przekop Mierzei Wiślanej to absurd pod każdym względem” – mówił w niedzielę w Skowronkach (woj. pomorskie) niezależny kandydat na urząd prezydenta Szymon Hołownia, który odwiedził miejsce budowy kanału żeglugowego.
14.06.2020

Pomorskie: Ostrzeżenie przed sztormem; wiatr do 10 st. w skali Beauforta

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenie o możliwym sztormie na Bałtyku. Prędkość wiatru może osiągnąć nawet 10 stopni w skali Beauforta. IMGW ostrzega również przed silnym wiatrem w ośmiu powiatach.
30.12.2019

Szef MON na podniesieniu bandery na ORP Ślązak: proces modernizacji Marynarki Wojennej trwa

Proces modernizacji Marynarki Wojennej trwa. To ważne, by marynarze ramie w ramię z żołnierzami pozostałych rodzajów Sił Zbrojnych strzegli bezpieczeństwa naszej ojczyzny - powiedział w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak na obchodach 101. rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej.
28.11.2019

Podróżnik z Suwalszczyzny popłynie kajakiem z Wigier do Bałtyku

Podróżnik ze Starego Folwarku (Podlaskie) Arkadiusz Makowski razem z dwoma kolegami w maju przyszłego roku popłynie kajakiem z jeziora Wigry do Bałtyku. W 16 dni chce przepłynąć tysiąc kilometrów.
28.11.2019

Marek Sawicki (PSL-Kukiz15) przewodniczącym komisji gospodarki morskiej

Marek Sawicki (PSL-Kukiz15) został przewodniczącym sejmowej komisji gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Za kandydaturą Sawickiego głosowało 13 posłów nikt nie był przeciw i nikt nie wstrzymał się od głosu.
14.11.2019

Tusk ostrzega: po wyjściu z UE Wielka Brytania będzie outsiderem

Po wyjściu z Unii Europejskiej Zjednoczone Królestwo stanie się outsiderem, drugoligowym graczem - powiedział w środę wieczorem szef Rady Europejskiej Donald Tusk podczas swego wystąpienia w Kolegium Europejskim w Brugii.
14.11.2019

Oficjalne stanowisko Borisa Johnsona na przesunięcie daty Brexitu a implikacje dla handlu międzynarodowego

Boris Johnson potwierdził w liście do Donalda Tuska zgodę na elastyczne przedłużenie Brexitu, jednak nie może do tego dojść po 31 stycznia 2020 roku. Przed jednogłośną decyzją Johnsona na taki scenariusz przystało 27 ambasadorów państw unijnych.
28.10.2019

W UE27 zgoda na elastyczne przedłużenie brexitu do końca stycznia

Ambasadorowie 27 państw unijnych zgodzili się w poniedziałek, że UE27 zaakceptuje wniosek Wielkiej Brytanii o przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 r. Szef Rady Europejskiej Donald Tusk ma jak najszybciej rozpocząć procedurę pisemną w tej sprawie.
28.10.2019

Liderzy frakcji politycznych w PE za przedłużeniem brexitu do 31 stycznia 2020 r.

Liderzy frakcji politycznych w Parlamencie Europejskim poparli przedłużenie brexitu do 31 stycznia 2020 roku. Szef PE David Sassoli wysłał w tej sprawie list do przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska - poinformował w czwartek rzecznik PE Jaume Duch.
24.10.2019

The Sunday Times: UE opóźni brexit, jeśli Izba Gmin nie poprze umowy w tym tygodniu

Unia Europejska przesunie brexit do lutego 2020 roku, jeśli premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson nie będzie w stanie przeforsować uzgodnionego porozumienia w Izbie Gmin w nadchodzącym tygodniu - podał w niedzielę "The Sunday Times".
21.10.2019

BBC: Johnson wysłał niepodpisany wniosek o przesuniecie terminu brexitu

Brytyjski premier Boris Johnson wysłał w sobotę wieczorem wniosek do Unii Europejskiej o opóźnienie brexitu - ale go nie podpisał. Do wniosku dołączył on drugi list - podpisany - w którym przekonuje, że opóźnienie byłoby błędem, podała stacja BBC, powołując się na źródła rządowe.
20.10.2019

Premier Morawiecki w czwartek udaje się do Brukseli na unijny szczyt ws. brexitu

Premier Mateusz Morawiecki w czwartek udaje się do Brukseli na unijny szczyt poświęcony m.in. wyjściu Wielkiej Brytanii z UE. Na kilkanaście godzin przed szczytem wciąż nie wiadomo, czy unijni liderzy będą rozmawiać o gotowym porozumieniu czy dadzą kolejne wytyczne Zjednoczonemu Królestwu.
16.10.2019

Tusk wciąż liczy na porozumienie w sprawie brexitu

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk podkreślił w piątek, że wciąż ma nadzieję na porozumienie między Londynem i Brukselą ws. brexitu. "Otrzymałem obiecujące sygnały od premiera Irlandii, że umowa jest nadal możliwa" - powiedział podczas wizyty na Cyprze.
11.10.2019

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk skrytykował premiera Wielkiej Brytanii za brak jednoznacznego stanowiska w sprawie wyjścia jego kraju z UE

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk we wtorek skrytykował premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona za brak jednoznacznego stanowiska w sprawie wyjścia jego kraju z UE. Jak podkreślił, stawką jest przyszłość Zjednoczonego Królestwa i Europy.
08.10.2019

PGZ po wypowiedzi Siemoniaka: W 2018 r. grupa kapitałowa odnotowała 37,4 mln zł zysku

Wyniki finansowe Polskiej Grupy Zbrojeniowej znacząco się poprawiają. W roku 2018 grupa kapitałowa odnotowała 37,4 mln zł zysku – poinformował Departament Komunikacji i Marketingu PGZ, odnosząc się do poniedziałkowych krytycznych wypowiedzi Tomasza Siemoniaka (PO).
08.10.2019

Siemoniak: PGZ zawiódł nadzieje pokładane w konsolidacji przemysłu zbrojeniowego

PGZ kompletnie zawiódł nadzieje pokładane w konsolidacji przemysłu zbrojeniowego, a karuzela kadrowa właściwie nie dała żadnemu zarządowi możliwości wyjścia na prostą – powiedział w poniedziałek w Radomiu wiceprzewodniczący PO, były szef MON Tomasz Siemoniak.
07.10.2019

Juncker: W brytyjskiej propozycji ws. brexitu wiele problematycznych kwestii

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wskazał w czwartek na wiele problematycznych kwestii w najnowszej brytyjskiej propozycji ws. brexitu. Jego zdaniem potrzebne są dalsze rozmowy z Londynem.
04.10.2019

Tusk: UE nie jest przekonana do brytyjskich propozycji w sprawie brexitu

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk napisał w czwartek na Twitterze, że Unia Europejska "nie jest przekonana" do najnowszych propozycji brytyjskiego premiera Borisa Johnsona dotyczących brexitu.
03.10.2019

Siemoniak: nie spełniły się obietnice PiS, że przemysł obronny będzie kołem zamachowym gospodarki

Nie spełniły się obietnice rządu PiS, że polski przemysł obronny stanie się kołem zamachowym polskiej gospodarki - podkreślił w środę w Rzeszowie wiceszef PO Tomasz Siemoniak. Jego zdaniem 70 proc. pieniędzy w 2018 r. powędrowało za granicę; PGZ notuje straty.
02.10.2019

W Kartuzach uroczyście podsumowano V Żeglarski Puchar Kaszub

W Sali Widowiskowej Kartuskiego Centrum Kultury w sobotę 28 września odbyła się uroczystość zakończenia V Żeglarskiego Pucharu Kaszub. Wzięli w niej udział uczestnicy pucharowych zmagań, trenerzy, działacze klubowi oraz przedstawiciele lokalnych władz. Najlepsi zawodnicy otrzymali trofea w postaci statuetek, medali i pamiątkowych dyplomów.
30.09.2019

Szef MSZ Irlandii: Nadal jest duża różnica zdań między Wielką Brytanią i UE

Szef irlandzkiej dyplomacji Simon Coveney, który w piątek złożył wizytę w Brukseli, ocenił, że nadal istnieje duża różnica zdań między Londynem i Unią Europejską, a Brytyjczycy nie przedstawili jak dotąd "poważnej, pisemnej propozycji porozumienia" w sprawie brexitu.
27.09.2019

UE: Rozmowy negocjatorów ws. brexitu wznowione, ale propozycji z Londynu brak

Unijni i brytyjscy negocjatorzy wrócili do rozmów, ale na razie brak propozycji, które miałyby rozwiązać problematyczną kwestię granicy między Irlandią a Irlandią Północną - wynika z informacji przekazanych przez Komisję Europejską.
03.09.2019

Brytyjski premier: Bardziej optymistycznie patrzę na porozumienie z UE

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson powiedział w poniedziałek, że dopiero na szczycie G7 w Biarritz podszedł bardziej optymistycznie co do możliwości osiągnięcia porozumienia w sprawie zbliżającego się wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
27.08.2019

KE: Wielka Brytania powinna honorować zobowiązanie budżetowe wobec UE

Wszystkie zobowiązania, które zostały powzięte przez 28 krajów członkowskich powinny być honorowane - w ten sposób Komisja Europejska odniosła się do zapowiedzi, że Wielka Brytania mogłaby nie uregulować swojego rachunku wobec budżetu UE.
26.08.2019

UE chce więcej szczegółów od Wielkiej Brytanii w sprawie propozycji dotyczących brexitu

UE oczekuje szczegółowych propozycji z Londynu w sprawie brexitu - oświadczył w czwartek wysokiej rangi urzędnik unijny nawiązując do stanowiska premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnosona, który chciałby renegocjować umowę rozwodową.
22.08.2019

UE: Donald Tusk spotka się w niedzielę z premierem Wielkiej Brytanii

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk spotka się w niedziele na marginesie szczytu G7 we francuskim Biarritz z premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem - podały służby prasowe Rady UE.
21.08.2019

Niemieccy politycy i zrzeszenie przemysłowe przeciw renegocjacji umowy ws. brexitu

Niemieccy politycy i Związek Niemieckiego Przemysłu (BDI) opowiadają się przeciwko renegocjacji umowy dotyczącej brexitu. Domaga się tego premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, który w środę wieczorem spotka się w Berlinie z kanclerz Angelą Merkel.
21.08.2019

Merkel: Unia nie będzie renegocjować umowy o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE

Przebywająca na Islandii niemiecka kanclerz Angela Merkel oświadczyła we wtorek, że Unia Europejska będzie szukać praktycznych rozwiązań w sprawie granicy między Irlandią a Irlandią Północną po brexicie, ale nie będzie renegocjować umowy o wyjściu W. Brytanii z UE.
21.08.2019

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.