• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Kandydat na prezydenta Elbląga Michał Missan z planami dotyczącymi elbląskiego portu

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Kandydat na prezydenta Elbląga Michał Missan z planami dotyczącymi elbląskiego portu

Partnerzy portalu

Fot. Zarząd Portu Morskiego Elbląg Sp. z o. o.

Michał Missan, który jest obecnie wiceprezydentem Elbląga, poinformował, że jego kampania będzie prowadzona pod hasłem wyborczym "Tylko Elbląg". Zaprezentował też pierwsze z "konkretów", które obiecał spełnić, jeśli wygra. Jednym z poruszanych przez niego tematów były plany dotyczące elbląskiego portu.

Missan zapewnił, że - jeśli zostanie wybrany - to w najbliższej kadencji zacznie działać w "pełnym wymiarze" elbląski port. Przypomniał przy tym deklarację złożoną niedawno przez premiera Donalda Tuska na spotkaniu w Morągu, że sprawa przekopu na Mierzei Wiślanej zostanie dokończona. "Jeśli chodzi o przekop na Mierzei Wiślanej - sprawa jest prosta. Trzeba go dokończyć, czy on się Tuskowi podoba, czy nie. To naprawdę nie ma znaczenia. Chcę wam powiedzieć, że te 9 kilometrów zostanie w tym roku zaczęte, a te 900 metrów (toru wodnego na rzece Elbląg - PAP), które ma doprowadzić do portu w Elblągu - w przyszłym roku rozpoczniemy przygotowania do tego. I nikt nie będzie szantażował Elbląga, że mu się zabierze ten port" – mówił wówczas premier.

Obecny prezydent Elbląga Witold Wróblewski już w styczniu poinformował na konferencji prasowej, że w nadchodzących wyborach nie będzie ubiegał się o reelekcję i poparł kandydaturę Missana.

Kandydowanie w wyborach prezydenta Elbląga zapowiedzieli też m.in. były wiceminister aktywów państwowych, poseł PiS Andrzej Śliwka oraz startujący z lokalnych komitetów Stefan Rembelski i Paweł Rodziewicz.

W wyborach 2018 r. kandydujący z KO Missan otrzymał w pierwszej turze 19,32 proc. głosów. Zwyciężył wtedy Wróblewski, który - startując z własnego komitetu - pokonał w drugiej turze Jerzego Wilka z PiS, uzyskując 72,01 proc. głosów. Po wyborach w elbląskim samorządzie rządziła koalicja Platformy Obywatelskiej, Lewicy i KWW Witolda Wróblewskiego z poparciem PSL.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 7 kwietnia. Druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 21 kwietnia.

autor: Marcin Boguszewski

mbo/ sdd/

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.