• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Norweski wycieczkowiec dostał zgodę na wejście do portu. Istniało podejrzenie epidemii cholery

Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Norweski wycieczkowiec dostał zgodę na wejście do portu. Istniało podejrzenie epidemii cholery

Partnerzy portalu

Fot. Meyer Werft

Norweski wycieczkowiec firmy Norwegian Cruise Line, zawrócony z Port Louis na Mauritiusie w poniedziałek z powodu podejrzenia wybuchu epidemii cholery na statku, dostał zgodę na wejście do portu – podało BBC.

Co najmniej 15 osób na pokładzie zostało poddanych izolacji z powodu objawów choroby, ale okazało się, że nie była to cholera. Przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia na Mauritiusie dr Bhooshun Ori powiedział, że pasażerowie mieli wirusowe zakażenie przewody pokarmowego i już "całkowicie wyzdrowieli".

Na statku (Norwegian Dawn - dop. red.) płynącym z Norwegii do Republiki Południowej Afryki znajduje się 2 184 pasażerów i 1 026 członków załogi.

Od stycznia 2023 roku, w siedmiu krajach południowej Afryki, przynajmniej 188 tys. osób zostało zarażonych cholerą, 3 tys. z nich zmarły. Najbardziej dotkniętym cholerą państwem Afryki jest Zambia.(PAP)

mw/ adj/

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.