• <
escort_980x120_gif_2020

Różowe Regaty na Jachcie 2020 [ZDJĘCIA]

AK

01.09.2021 12:11 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Różowe Regaty na Jachcie 2020 [ZDJĘCIA] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Agnieszka Modelska

Złota Góra w miniony weekend nabrała odcieni różu. Wszyscy pasjonaci żeglarstwa - a w szczególności kobiety - zawitali do Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu w Brodnicy Górnej by wspólnie integrować się podczas żeglowania na Jachcie 2020 w I edycji Różowych Regat „Wyścig o zdrowie różowego goździka kartuska”.

Pierwszego dnia regat, w sobotę, panowały słabe warunki wiatrowe, jednak udało się rozegrać trzy wyścigi. Reprezentantki Żeglarskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego Stężyca trzykrotnie na metę wpłynęły na pierwszym miejscu.

Zosia Wolska, Malwina Walter, Beata Ostrowska oraz Małgorzata Necel zwyciężyły w I edycji Różowych Regat – „Wyścig o zdrowie różowego goździka kartuska”. Tuż za nimi uplasowała się drużyna UKŻ Lamelka Kartuzy, która na Jachcie 2020 żeglowała w rodzinnym teamie. Kapitanem była Agnieszka Kąkol, a w roli załogantów wystąpili: Maja Ulaczyk, Patryk Ulaczyk, Piotr Ulaczyk oraz Mariola Ulaczyk. Trzecie miejsce wywalczyli żeglarze z łódki 116 w składzie: Katarzyna Wolska, Ewelina Wolska, Olivier Grabów oraz Michał Kalinowski – UKS Wodniacy Graczyn.

Uroczystość zakończenia regat poprowadziła – Honorowa Konsul Szwecji Magdalena Pramfelt, zaś nagrody wręczyła dr Milena Lachowicz oraz Marta Wasążnik.

Po rozdaniu medali i upominków przyszedł czas na warsztatową część dnia - doktor Milena Lachowicz przeprowadziła popołudniowe warsztaty z profilaktyki onkologicznej. 

– Dzisiaj panie spotkały się, żeby się integrować, aby spędzić fantastycznie wolny czas, cieszyć się, oraz przy okazji porozmawiać o tym, co jest dla nich ważne, czyli o zdrowiu i jak o nie dbać – mówi doktor Lachowicz.

Tematem przewodnim prelekcji były choroby onkologiczne kobiet i profilaktyka przeciwnowotworowa.

W niedzielę pogoda nie popsuła planów – pomimo porannego deszczu odbyły się dwugodzinne warsztaty żeglarskie. Warunki wiatrowe zdecydowanie sprzyjały żeglowaniu, a od godziny 13 wyszło słońce i jezioro Brodno Wielkie zapełniło się szkwałami.

– Pływałyśmy może na niedużych przechyłach, ale przynajmniej bezpiecznie, wesoło i troszeczkę się pouczyłyśmy – komentuje uczestniczka zajęć Lucyna Mieczkowska.

Natomiast Jarosław Szmyt, sternik jednej z załóg, która startowała w regatach, dodaje: – Na Jachcie 2020 mieliśmy załogę, która dzielnie się uczyła - zawodniczki były pierwszy raz na wodzie! Byłem dumny, że mogłem być sternikiem. Odpowiednia inicjatywa, mogliśmy się zintegrować i poznać piękny akwen na kaszubskich jeziorach.

Różowe Regaty na Jachcie 2020 są w zamierzeniach projektem długofalowym. II edycja zaplanowana jest latem przyszłego roku.

Organizatorem wyścigu o zdrowie „Różowego Goździka Kartuzka” była Fundacja „Nasze Dzieci” z Przodkowa, współorganizatorem Fundacja Aktywnie i Zdrowo z Gdyni, Polskie Stowarzyszenie Klasy 2020, a partnerem Kartuskie Centrum Kultury.

Dodajmy, że wydarzenie zostało dofinansowanie w ramach zadania publicznego powiatu kartuskiego.

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.