• <
gryfia_70lat

[WIDEO] „Orły Wprost” województwa pomorskiego rozdane. Port Gdynia, Radmor i AMW docenione

jm

30.05.2022 13:55
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski [WIDEO] „Orły Wprost” województwa pomorskiego rozdane. Port Gdynia, Radmor i AMW docenione

Partnerzy portalu

[WIDEO] „Orły Wprost” województwa pomorskiego rozdane. Port Gdynia, Radmor i AMW docenione - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

„Orły Wprost” to nagroda gospodarcza przyznawana przez tygodnik „Wprost” przy współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej. Nagradzane nią są przedsiębiorstwa, samorządy i osoby wnoszące szczególny wkład w rozwój gospodarki regionu i kraju. W ostatni piątek, 27 maja, w Sali Koncertowej Portu Gdynia przyznano tegoroczne „Orły Wprost” województwa pomorskiego. Pośród wyróżnionych znaleźli się reprezentanci branży morskiej. Gościem honorowym imprezy był wiceminister infrastruktury oraz funduszy i polityki regionalnej Marcin Horała.


– Zdecydowaliśmy się na objęcie patronatem gali „Orły Wprost” ze względu na ideę, która przyświeca temu wyróżnieniu. A jest nią uhonorowanie liderów, którzy ciężko pracują na rzecz lokalnej społeczności. Tym samym – tworzą kształt dzisiejszej Polski, naszego wspólnego domu – powiedział Marcin Horała.

Statuetki przyznawane były w trzech kategoriach: „Biznes”, „Samorządowiec” i „Osobowość regionu”. Nagrody poza kategoriami otrzymali również samorządowcy, którzy skutecznie wykorzystują środki finansowe z funduszy unijnych.

Pośród nagrodzonych znalazły się osoby i firmy reprezentujące sektor morski. W kategorii „Osobowość regionu” statuetkę odebrał prezes Portu Morskiego Portu Gdynia Jacek Sadaj.

– Dzięki decyzjom, które podjęto sto lat temu, dzisiaj mamy port w Gdyni. To bardzo ważne dla gospodarki kraju, że ten port – uniwersalne miejsce dla wszystkich ładunków, z którymi możemy się dzisiaj spotkać w transporcie morskim – jest odpowiedzią na potrzeby rynku – komentował prezes Sadaj. – Ta nagroda to dla nas paliwo dla kolejnych decyzji inwestycyjnych, które będziemy realizowali, żeby przygotować port w Gdyni na kolejne 100 lat rozwoju.

– To nagroda dla całej historii portu – dodawał Marcin Horała. – W tym roku obchodzimy 100-lecie portu w Gdyni. Wielka historia 20-lecia międzywojennego, tego, że ówczesna Polska umiała zdefiniować swoje interesy gospodarcze i je zrealizować budując m.in. port w Gdyni, jest kontynuowana. Port ma znakomitą przyszłość, bije rekordy przeładunków, rozwija się i oby tak dalej.

W kategorii „Przedsiębiorcy” nagrodzona została firma Radmor SA będąca producentem urządzeń łączności wykorzystywanych między innymi w żegludze. Z kolei jedną z nagród Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej odebrał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht, rektor Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni.

Gala odbyła się w Sali Koncertowej, w budynku siedziby Zarządu Morskiego Portu Gdynia.

– Sala Koncertowa Portu Gdynia jest miejscem, w którym co roku organizowane są zarówno liczne konferencje, spotkania międzynarodowych stowarzyszeń związanych z gospodarką morską jak również wydarzenia komercyjne. Mieszkańcy doskonale kojarzą salę przy Rotterdamskiej 9 z występów zarówno polskich jak i międzynarodowych gwiazd muzycznych. Cieszy nas, że w naszym roku jubileuszowym – 100 lat! – Port Gdynia gościł galę „Orły Wprost” oraz tylu znamienitych gości, którzy na co dzień mają ogromny wpływ na otaczającą nas rzeczywistość gospodarczą i społeczną – mówił Aleksander Wicka, szef działu marketingu Portu Gdynia.

Gospodarka Morska
Fot. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej

Lista nagrodzonych:

Orły Wprost:

Kategoria Samorządy - Gmina Miejska Kościerzyna

Kategoria Przedsiębiorcy - Radmor SA

Osobowość Regionu - Jacek Sadaj, prezes Portu Gdynia


Nagrody Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej:

Adam Chmielecki, prezes Radia Gdańsk,

Szymon Gajda, prezes WFOŚiGW w Gdańsku,

Bogdan Łapa, Starosta Kartuski,

Jacek Pauli, Burmistrz gminy Skarszewy,

Paweł Lisowski, Starosta Słupski,

Michał Jankowski, Prezes Zarządu Czarni Słupsk,

prof. dr hab. Tomasz Szubrycht, rektor Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte,

generał Piotr Socha, Pomorski Komendant Wojewódzki PSP.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.