• <

Wynik wyszukiwania - "jakość" - Wiadomości

Odpady rybne to mit. Przetwórstwa dostarczają jakościowy surowiec w procesie tworzenia kolagenu

Skóra ryb, często traktowana jako odpad uboczny przemysłu rybnego, skrywa w sobie ogromny potencjał i staje się coraz bardziej cennym surowcem w wielu branżach. Przetwarzanie skór z ryb to ciekawy proces, który przekształca pozornie bezużyteczny materiał w wartościowe produkty o szerokim zastosowaniu.
10.04.2024

Wpływ fajerwerków na jakość powietrza – dane firmy SeaData

W ostatnią noc minionego roku firma SeaData, będąca ekspertem w dziedzinie monitorowania danych środowiskowych, zaobserwowała znaczący spadek jakości powietrza (wzrost zawartości pyłów zawieszonych PM10/PM2.5 w powietrzu). To zjawisko, odnotowane dokładnie o północy, gdy entuzjastyczne tłumy witają Nowy Rok, było ściśle powiązane z intensywnym użytkowaniem fajerwerków.
02.01.2024

Jakość powietrza i pylenie węgla w warunkach silnych wiatrów: kluczowe rozwiązania od SeaData

Mieszkańcy Trójmiasta mogą oczekiwać znaczącej poprawy jakości powietrza w nadchodzącym tygodniu, dzięki prognozowanym silnym wiatrom. Takie warunki atmosferyczne niosą za sobą mieszane konsekwencje: z jednej strony, przyczyniają się do poprawy jakości powietrza przez rozpraszanie zanieczyszczeń w atmosferze, z drugiej – mogą zwiększać ryzyko rozprzestrzeniania się pyłów, szczególnie tych powiązanych z przetwarzaniem węgla w portach.
20.12.2023

SeaData zauważa spadek jakości powietrza z nadejściem zimy

Z początkiem zimy obserwuje się znaczący spadek jakości powietrza zarówno w miastach, jak i na obszarach przemysłowych. Ten trend, rejestrowany przez urządzenia firmy SeaData, staje się bardziej zauważalny wraz z nadejściem chłodniejszych temperatur. Głównymi czynnikami przyczyniającymi się do pogorszenia jakości powietrza jest wzrost zapotrzebowania na ogrzewanie związany z niższymi temperaturami. Zimowe warunki sprzyjają również zwiększonemu ruchu pojazdów w mieście.
04.12.2023

Nowe wytyczne UE dla jakości powietrza - SeaData zapowiada wsparcie dla firm w dostosowaniu się do przepisów

W ramach działań na rzecz poprawy jakości powietrza, Unia Europejska zdecydowanie zaostrza regulacje dotyczące emisji szkodliwych substancji. Zmiany, które mają wejść w życie w roku 2035, obejmują wprowadzenie surowszych limitów dla zanieczyszczeń takich jak pyły zawieszone (PM2.5, PM10), dwutlenek azotu (NO2), dwutlenek siarki (SO2) i ozon (O3).
06.11.2023

Raport: "Wolumen czy zmiany jakościowe – gdzie szukać wartości?"

Przy okazji konferencji, które odbyły się na międzynarodowych targach morskich Baltexpo ukazał się raport dotyczący Portów Morskich o nazwie: „Wolumen czy zmiany jakościowe – gdzie szukać wartości?”. Raport został przygotowany przez firmę Actia Forum i przekazuje interesujące informacje na temat działań inwestycyjnych portów morskich.
24.10.2023

Mobile Monitoring i Uniwersytet Gdański łączą siły w badaniach jakości wody

Firma Mobile Monitoring, zajmująca się między innymi pomiarem jakości wody, zainicjowała współpracę z Uniwersytetem Gdańskim. Partnerstwo to skupi się na testowaniu i doskonaleniu bojek pomiarowych w środowisku naukowym, pod okiem ekspertów z Centrum Monitoringu i Ochrony Wód Uniwersytetu Gdańskiego.
07.09.2023

Szef MON: Trzy fregaty w programie Miecznik będą stanowiły nową jakość w polskiej marynarce wojennej

Palenie blach na fregatę Miecznik stanowi kolejny etap naszych działań, których celem jest wzmocnienie polskiej marynarki wojennej – powiedział w środę szef MON Mariusz Błaszczak w stoczni w Gdyni. Jak dodał, trzy fregaty w programie Miecznik będą stanowiły nową jakość w polskiej Marynarce Wojennej.
16.08.2023

SeaData Gdynia aktualizuje YetiSense do Coral dla monitorowania jakości powietrza i stanu środowiska

W znaczącym posunięciu, firma SeaData aktualizuje swój system YetiSense, użytkowany w największych polskich portach, do nowej platformy Coral. Najnowszy postęp stał się możliwy dzięki projektowi GALATEA, w którym firma SeaData uczestniczyła rok temu.
15.08.2023

Port Gdańsk: badania jakościowe zbóż przed wysłaniem ich w świat

Port Gdańsk sukcesywnie oddaje do użytku nowe miejsca postojowe dla samochodów ciężarowych. W sumie na terenie portu jest już 850 tzw. punktów odstawczych. A będzie jeszcze więcej. W czterech miejscach postojowych (przy ul. Budowniczych Portu Północnego, Ku Ujściu, Śnieżnej, Załogowej) są rozlokowane rakorafy, urządzenia do pobierania próbek zbóż. By badania ziarna mogły odbywać się również w tracie opadów deszczu, ZMPG S.A. postawił lekkie hale namiotowe. Próbki pobierane są 24 godziny na dobę.
01.08.2023

Naukowcy z trzech uczelni opracują nowoczesny system monitoringu jakości wód opadowych

System monitoringu on-line do wykrywania zanieczyszczeń w kanalizacji deszczowej i zbiornikach retencyjnych wód opadowych opracują wspólnie naukowcy z Gdańska, Krakowa i Łodzi - podała w komunikacie Politechnika Gdańska. Instalacja, wyposażona m.in. w zaawansowane bioczujniki i wykorzystująca sztuczną inteligencję, ma wspomagać efektywną gospodarkę wodną w mieście w czasach zmian klimatu.
26.07.2023

Standardy ISO i zarządzanie przez jakość (TQM) - rusza rekrutacja na PG

Początek wakacji to intensywny czas rekrutacji na studia. Absolwenci szkół lub uczelni zastanawiają się nad swoją przyszłością i dalszymi krokami w karierze. Obecna oferta studiów pierwszego i drugiego stopnia, jak i studiów podyplomowych jest niezwykle rozwinięta, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie i obrać wybraną ścieżkę.
26.06.2023

MOL - nowa jakość pracy na morzu - pomyślne testy Starlink SpaceX [WIDEO]

Japońska firma żeglugowa MOL zakończyła na pokładzie jednego ze swoich statków, testy morskie szerokopasmowego internetu Starlink firmy SpaceX.
10.06.2023

Współpraca Portu Gdańsk i mieszkańców dzielnic miasta na rzecz poprawy jakości życia

Radni Dzielnic Nowy Port i Letnica, przedstawiciele mieszkańców i Portu Gdańsk rozmawiali o kolejnych krokach poprawy jakości powietrza. Spotkanie pozwoliło na przekazanie ważnych dla mieszkańców informacji i wypracowanie konstruktywnych wniosków.
25.05.2023

Poprawia się jakość wody w rzece Strzelniczka po niedawnym skażeniu

Pod koniec marca doszło do lokalnej katastrofy ekologicznej w zbiorniku wodnym Strzelniczka II w Gdańsku. Wyłowiono kilkaset martwych ryb, a woda miała bardzo mało tlenu, ciemny osad, była mętna. Obecnie trwa napowietrzanie zbiornika, zatruta ściekami woda powoli ulega poprawie.
13.04.2023

Superjacht z gdańskiej stoczni nominowany do „jachtowego Oscara”

Jacht ACE wyprodukowany w zeszłym roku przez gdańską stocznię Conrad otrzymał nominację do nagrody World Superyacht Awards – jednych z najważniejszych nagród w branży jachtowej.
21.03.2023

Topowa jakość jachtów od Conrad Shipyard

Niedawno przekazany zamawiającemu superjacht ACE C144S wywołał duże zainteresowanie. Z zewnątrz najnowsza jednostka ze stoczni Conrad zachwyca swoim wyglądem oraz rozmiarami. Wnętrze również prezentuje najwyższy poziom wykonania. To wszystko jest efektem kilkuletniego wysiłku licznego zespołu, który na każdym etapie przedsięwzięcia dbał o najdrobniejsze detale.
24.02.2023

PGE zapewnia wysokiej jakości węgiel

Do połowy stycznia br. Grupa PGE sprowadziła do Polski 8 milionów ton węgla. Do końca sezonu grzewczego, czyli do kwietnia br., będzie to 10 mln ton. Węgiel sprowadzany przez Grupę PGE jest wysokiej jakości i przeznaczony jest dla gospodarstw domowych, ale również przedsiębiorstw, ciepłownictwa i energetyki.
22.02.2023

Super B – holenderski producent wysokiej jakości baterii litowych od 2007 roku podbija rynek morski dzięki bezpiecznym, niezawodnym i solidnym rozwiązaniom energetycznym!

Holenderska firma Super B produkuje wysokiej jakości baterie litowo-żelazowo-fosforanowe (LiFePO4) od 2007 roku i posiada bogate doświadczenie na rynku morskim, kamperów i sportów motorowych. Była to jedna z pierwszych firm, która wprowadziła baterie litowe na rynki pracy o trudnych warunkach.
19.11.2022

Port Gdańsk monitoruje jakość powietrza w związku ze wzmożonymi przeładunkami węgla

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. podjął decyzję o umieszczeniu na terenie portu dodatkowych 5 czujników mobilnych. Zostały one rozlokowane przy Basenie Górniczym, Nabrzeżu Dworzec Drzewny, Nabrzeżu Węglowym, Twierdzy Wisłoujście i przy ul. Ku Ujściu. Operatorzy mają obowiązek zastosowania się do działań prewencyjnych, w tym zraszania hałd z węglem. Rozważane jest również dodatkowe czyszczenie dróg dojazdowych, gdyż pylenie wtórne z ruchu pojazdów po placach składowych jest główną przyczyną wzmożonego pylenia.
03.11.2022

Premier Morawiecki z wizytą w PGE w Porcie Gdańsk: jakość węgla jest sprawdzana trzykrotnie

W sobotę (22 października) premier Mateusz Morawiecki odwiedził Port Gdański Eksploatacja S.A. Pod jego kierownictwem obyła się odprawa sztabu węglowego.
22.10.2022

AFP: wydostający się z gazociągów Nord Stream metan wywoła natychmiastowy efekt ocieplenia i osłabi jakość powietrza

Wyciek metanu z uszkodzonych gazociągów Nord Stream 1 i 2 z pewnością wywoła "silny i natychmiastowy efekt ocieplenia i osłabi jakość powietrza", stwierdził Piers Forster, dyrektor Międzynarodowego Centrum Klimatu Priestley na Uniwersytecie w Leeds, cytowany przez AFP.
29.09.2022

Nowe rozwiązanie dla małych i średnich portów od SeaData Gdynia

Niedawno oficjalnie zakończył się projekt CORAL, wspominany już przez nas w kilku newsach. W projekcie tym firmy SeaData z Gdyni, BGEO z Barcelony oraz Water Robotics z Montpellier tworzyły kompleksową platformę analityczną dla małych średnich portów.
11.08.2022

Bufab otwiera laboratorium jakościowe [WIDEO]

Polski oddział firmy Bufab w Gdańsku otworzył specjalistyczne laboratorium jakościowe. Można w nim mierzyć parametry metali, takie jak prostoliniowość, skład chemiczny metali czy grubość ich powłok galwanicznych. Laboratorium jest akredytowane i otwarte na klientów zewnętrznych.
08.08.2022

Jak wydostać się z tonącego helikoptera? Vulcan szkoli Lotos Petrobaltic

W ubiegłym tygodniu Centrum Szkoleniowe Vulcan przeprowadziło pierwsze specjalistyczne szkolenia offshore dla zespołu Lotos Petrobaltic. Ekipy konsorcjum pracujące na platformach wiertniczych będą przyjeżdżać do szczecińskiego centrum na specjalistyczne szkolenia.
27.07.2022

Rosja kwestionuje jakość naprawionych turbin do Nord Stream 1

Rosja kwestionuje jakość wykonanej w Kanadzie naprawy turbin do Nord Stream 1 – podały w środę kanadyjskie media, relacjonując opinię prezydenta Rosji oraz propozycję Komisji Europejskiej w sprawie zmniejszenia zużycia gazu o 15 proc.
21.07.2022

Port Gdańsk. Drony, które zadbają o jakość wody, już po testach

Nowy dron wodny firm SeaData i Camdrone przeszedł pierwsze testy w Porcie Gdańsk. Dokonano także pierwszych pomiarów takich parametrów jakości wody jak zawartość tlenu, potencjał redox, czy przewodność. W najbliższych dniach sprawdzane będzie również urządzenie do tworzenia map batymetrycznych akwenów portowych.
20.07.2022

Vulcan Training & Consultancy. Szkolenia najwyższej jakości dla branży morskiej, oil & gas oraz energetyki wiatrowej

Vulcan Training & Consultancy, to jedyne w Polsce centrum treningowe z akredytacją OPITO. Zaczynali od jednego szkolenia i czterech pracowników. Dziś do Szczecina po wiedzę i umiejętności przyjeżdżają pracownicy z całego świata.
20.01.2022

Port Morski Elbląg zaczyna monitorować jakość powietrza

Gdyńska firma SeaData zainstalowała w Porcie Morskim Elbląg pierwsze urządzenie YetiBox monitorujące stężenia pyłów PM10 i PM2.5. Monitoring jakości powietrza jest jednym z głównych elementów projektu CORAL (COnsortium for smaRt mArine soLutions) realizowany przez SeaData oraz BGEO (Hiszpania) i WaterRobotics (Francja).
18.01.2022

Wzrosły straty w offshore wind. Kluczowe kontrole jakości, wyzwaniem pozostają kable

Jak wynika z raportu „Uncharted Waters” na temat roszczeń ubezpieczeniowych w sektorze morskiej energetyki wiatrowej, łączna wartość strat rynkowych w tym sektorze wzrosła z poziomu 124 milionów funtów w latach 2010-2015 do 500 milionów funtów do 2020 roku. Większość strat spowodowana jest błędami wykonawców oraz wadami komponentów.
15.11.2021

Konsorcjum Coral pracuje nad dronem wodnym, który będzie regularnie monitorował jakość wody na akwenach Portu Gdańsk

W Porcie Gdańsk funkcjonuje już system monitoringu jakości powietrza oparty na czujnikach stałych, zlokalizowanych w 7 punktach. A niebawem będzie testowany monitoring akwenów z wykorzystaniem dronów wodnych.
08.10.2021

E-Flexer – wielki sukces nowej jakości promów klasy ro-pax

Niniejszym artykułem rozpoczynamy nową serię naszych analiz dotyczących rynku żeglugowego. Skupimy się na nowościach i innowacjach okrętowych realizowanych w nowych budowach, czy też przebudowach starszych jednostek.
01.10.2021

Monitoring jakości powietrza z dronów – aplikacja UavMonitoring

W ramach współpracy z Zarządem Morskiego Portu Gdańsk S.A. dotyczącej monitoringu jakości powietrza, przedstawiciele firmy SeaData oraz BGEO i Water Robotics 8 września gościli na terenach portowych. Mieli możliwość poznania specyfiki funkcjonowania portu a przy okazji przetestowali czujnik YetiAir do monitoringu stężeń pyłów PM10 i PM2.5 z dronów. Zaprezentowali również działanie aplikacji UavMonitoring.
21.09.2021

TenneT poszukuje gwaranta jakości kabli dla połączenia morskiego BorWin5

TenneT, operator systemu przesyłowego w Holandii i w dużej części Niemiec, ogłosił przetarg na usługę monitorowania produkcji i zapewnienia jakości procesu produkcji kabli dla morskiego połączenia sieciowego BorWin5 w Niemczech. Połączenie jest kluczowe dla morskich farm wiatrowych w Niemczech.
10.09.2021

Port Gdańsk i SeaData - można już sprawdzić jakość powietrza w porcie online

W Porcie Gdańsk zainstalowano czujniki monitorujące jakość powietrza. Dane można sprawdzić przez internet.
16.08.2021

UE: Zdecydowana większość europejskich kąpielisk spełnia najwyższe normy jakości

W 2020 r. prawie 83 proc. kąpielisk w Unii Europejskiej spełniało najbardziej rygorystyczne wymogi dotyczące jakości wody - wynika z rocznego sprawozdania opublikowanego przez Komisję Europejską.
02.06.2021

Famor. Ponad 60 lat sprawdzonej jakości [wideo]

Famor specjalizuje się w rozwiązaniach dotyczących oświetlenia przemysłowego i okrętowego, a także aparatury rozdzielczej i sygnalizacyjnej. Kierownictwo firmy opowiada nam o działalności i najnowszych projektach.
25.05.2021

Konkurować jakością – rozmowa z Arkadiuszem Izdebskim, wiceprezesem spółki Baltic Control Poland

40 lat temu w porcie Aarhus w Danii rozpoczęła się podróż po świecie Hugo Pedersena. Przez wiele lat odwiedził wiele kluczowych dla handlu międzynarodowego miejsc, nawiązując przy tym niezliczone, cenne z biznesowego punktu widzenia, kontakty. Dziś, założone przez niego przedsiębiorstwo może poszczycić się obecnością niemal w każdym zakątku świata oraz wiodącą pozycją na rynku rzeczoznawczo-kontrolnym. O polskim oddziale firmy opowiedział nam wiceprezes spółki Baltic Control Poland, Arkadiusz Izdebski.
19.02.2021

Mazurskie kanały w remoncie. Poprawi się jakość żeglugi!

Po sezonie na Mazurach praca wre. Trwa przebudowa trzech kanałów: Grunwaldzkiego, Mioduńskiego i Tałckiego, a na wybór wykonawcy czeka remont Kanału Szymońskiego. Opóźnią się za to prace przy modernizacji Kanału Łuczańskiego.
14.12.2020

Najwyższej jakości rozwiązania w zakresie projektowania i inżynierii morskiej w NED-Project

Dzięki 30-letniemu doświadczeniu w branży morskiej oraz wiedzy przekazywanej przez kolejne pokolenia inżynierów NED-Project tworzy innowacyjne jednostki każdego typu i świadczy usługi na każdym etapie inwestycji.
02.12.2020

SeaData rozwija system mobilnego monitoring jakości powietrza [wideo]

We współpracy z gdańską firmą Camdrone, SeaData pracuje nad poszerzeniem swojej oferty monitoringu jakości powietrza o urządzenia mobilne oraz drony.
03.11.2020

Pływające ogrody nie tylko przyjemne dla oka - mają wpływ na jakość wody

Pływające ogrody to nie tylko idylliczne miejsca cieszące oczy – nowe badanie Illinois State University pokazuje, że mają one mierzalny, pozytywny wpływ na jakość wody.
03.11.2020

Projekt BEST: Morze Bałtyckie jest dobrem wspólnym, a jakość ścieków oczyszczonych jest kluczowa

Ilość ścieków odprowadzanych do Bałtyku z terenu Polski jest większa od pozostałych państw Regionu Morza Bałtyckiego razem wziętych. M.in. o rekomendacjach dla Polski płynących z projektu BEST portal Teraz Środowisko rozmawiał z Pawłem Królakiem, koordynatorem projektu z ramienia m.st. Warszawy (miasta partnerskiego).
19.10.2020

System firmy SeaData przewiduje niską jakość powietrza w Trójmieście

Zbliża się zima, co oznacza zwiększoną emisję zanieczyszczeń powietrza z tak zwanej “niskiej emisji” (spalanie paliw kopalnych w piecach grzewczych), a tym samym spadek jakości powietrza. Na szczęście w Trójmieście często występujące podmuchy wiatru sprzyjają silnemu mieszaniu powietrza oraz zawieszonych w nim pyłów, tym samym obniżając ich stężenie. Jednakże czasami, zwłaszcza zimą, także i w naszej okolicy następuje znaczny wzrost zawartości pyłów zawieszonych (PM10, PM2.5) w powietrzu. Sytuacja tego typu spowodowana jest wyst
07.10.2020

Epidemia czy susza? - naukowcy badają przyczyny poprawy jakości wody w Warcie

Woda w Warcie od kwietnia 2020 r. była czystsza, niż w analogicznym okresie w poprzednich latach. Było w niej mniej związków azotu - wynika z analiz ekologa prof. Krzysztofa Szoszkiewicza. Przyczyną może być zmniejszone nawożenie pól, do czego mogła przyczynić się epidemia koronawirusa - lub susza.
05.10.2020

Epidemia czy susza? - naukowcy badają przyczyny poprawy jakości wody w Warcie

Woda w Warcie od kwietnia 2020 r. była czystsza, niż w analogicznym okresie w poprzednich latach. Było w niej mniej związków azotu - wynika z analiz ekologa prof. Krzysztofa Szoszkiewicza. Przyczyną może być zmniejszone nawożenie pól, do czego mogła przyczynić się epidemia koronawirusa - lub susza.
03.10.2020

Awaryjny zrzut ścieków do Wisły nie ma wpływu na jakość wody w Wiśle i w Bałtyku

Publikowane dziś twierdzenia Wód Polskich, że awaryjny zrzut ścieków do Wisły ma wpływ na jakość wody na całej dalszej długości rzeki i w Bałtyku, są nieprawdziwe - poinformował w środę rzecznik MPWiK Marek Smółka.
30.09.2020

Jakość wody u ujścia Wisły odpowiada wymaganiom sanitarnym

Pomorski Sanepid poinformował w czwartek, że badanie wody pobranej dwa dni wcześniej u ujścia Wisły do Zatoki Gdańskiej wykazało, iż jej jakość odpowiada wymaganiom sanitarnym. Badanie miało związek ze zrzutem do rzeki ścieków po awarii sieci kanalizacyjnej w Warszawie.
24.09.2020

Jakość wody u ujścia Wisły do Zatoki Gdańskiej nadal odpowiada wymaganiom sanitarnym

Pomorski Sanepid poinformował dzisiaj, że badanie wody pobranej dwa dni wcześniej u ujścia Wisły do Zatoki Gdańskiej wykazało, iż jej jakość odpowiada wymaganiom sanitarnym. Badanie miało związek ze zrzutem do rzeki ścieków po awarii sieci kanalizacyjnej w Warszawie.
22.09.2020

Jakość wody u ujścia Wisły na jednym kąpielisku nie odpowiada wymaganiom sanitarnym

Jakość wody na kąpielisku w Mikoszewie w Zatoce Gdańskiej nie odpowiada wymaganiom sanitarnym - poinformował w sobotę sanepid. To wynik badania próbek wody pobranych dwa dni wcześniej w rejonie ujścia Wisły, w związku z awaryjnym zrzutem ścieków do tej rzeki w Warszawie.
19.09.2020

Pomorski Sanepid: jakość wody u ujścia Wisły odpowiada wymaganiom sanitarnym

Kolejne badania próbek wody pobranych z Zatoki Gd. w rejonie ujścia Wisły wykazały, że jej jakość odpowiada wymaganiom sanitarnym – poinformował dziś pomorski Sanepid. Wykonywane codziennie badania mają związek z awaryjnym zrzutem ścieków do rzeki w Warszawie.
14.09.2020

Jakość wody u ujścia Wisły w Zatoce Gdańskiej odpowiada wymaganiom sanitarnym

Dzisiejsze wyniki badania wody pobranej przed dwoma dniami z Zatoki Gdańskiej w rejonie ujścia Wisły wykazały, że jej jakość odpowiada wymaganiom sanitarnym. To szósta z rzędu analiza, w której nie stwierdzono skażenia wody bakteriami, mimo awaryjnego zrzutu ścieków w Warszawie.
11.09.2020

Co 8 zgon w Europie związany ze złą jakością środowiska

Zła jakość środowiska przyczynia się do 13 proc. zgonów w Europie - wynika z dzisiejszego raportu Europejskiej Agencji Środowiska (EEA). Najpoważniejsze środowiskowe zagrożenie zdrowotne to zanieczyszczenie powietrza. Co roku prowadzi ono do ponad 400 tys. przedwczesnych zgonów w UE.
08.09.2020

Jakość wody u ujścia Wisły odpowiada wymaganiom sanitarnym

Pomorski Sanepid podał we wtorek, że jakość wody pobranej dwa dni wcześniej u ujścia Wisły do Zatoki Gd. odpowiada wymaganiom sanitarnym. To już trzecia z rzędu analiza, w której nie stwierdzono skażenia bakteriami, mimo awaryjnego zrzutu ścieków w Warszawie.
08.09.2020

Jakość wody u ujścia Wisły odpowiada wymaganiom sanitarnym

Pomorski Sanepid poinformował w niedzielę, że badanie wody pobranej dwa dni wcześniej u ujścia Wisły do Zatoki Gdańskiej wykazało, iż jej jakość odpowiada wymaganiom sanitarnym. Badanie miało związek ze zrzutem do rzeki ścieków po awarii sieci warszawskiej oczyszczalni „Czajka”.
06.09.2020

Alfa Laval zwiększa jakość serwisu w terenie dzięki IFS Remote Assistance

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, poinformował, że Alfa Laval, światowy lider w dziedzinie oddzielania, wymiany ciepła i technologii przepływów, wdrożył IFS Remote Assistance™ – oparte na rzeczywistości mieszanej oprogramowanie do współpracy, które łączy dwa strumienie wideo w czasie rzeczywistym w jedno interaktywne środowisko.
06.07.2020

Batymetria EMODnet oferuje teraz najwyższą na świecie jakość informacji o dnie morskim

Nowa usługa World Base Layer Service (EBWBL) firmy EMODnet zapewnia szybki i łatwy dostęp do ogólnoświatowych informacji batymetrycznych, umożliwiając użytkownikom wiedzy morskiej, w tym przemysłowi, naukowcom, menedżerom wybrzeży, studentom i ogółowi społeczeństwa, dostęp do wglądu w cechy dna morskiego o wysokiej rozdzielczości na własnych komputerach.
01.07.2020

SeaData na straży jakości powietrza i natężenia hałasu w trójmiejskich portach (foto, wideo)

Jeszcze kilka lat temu, trójmiejskie porty zmagały się z intensywnymi epizodami pylenia. W ramach konkursu dla startupów, wyłoniony został innowacyjny projekt gdyńskiej firmy SeaData - specjalistyczne czujniki, które przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, monitorują jakość powietrza, szczególnie poziom emisji pyłu węglowego powstającego w wyniku prowadzonych przeładunków. Teraz, przedsiębiorstwo wkracza na rynek dronów i do oferowanych usług dołącza m.in. pomiary substancji szkodliwych z powietrza.
01.07.2020

KE: jakość wody w europejskich kąpieliskach jest wysoka

Jakość wody w europejskich kąpieliskach jest wysoka. W 2019 r. prawie 85 proc. kąpielisk w całej Europie spełniało najwyższe i najbardziej rygorystyczne unijne normy „doskonałej” jakości - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu KE i Europejskiej Agencji Środowiska.
08.06.2020

Portugalia: W czasie epidemii poprawiła się jakość wody; w kurortach widziano delfiny

Z powodu restrykcji dla jednostek pływających, szczególnie wycieczkowców, wprowadzonych z powodu epidemii koronawirusa, przy portugalskim wybrzeżu poprawiła się jakość wody - twierdzą ekolodzy. Potwierdzeniem ich opinii jest częste pojawianie się w nadmorskich kurortach delfinów.
28.05.2020

Webinarium ASE: Wpływ jakości energii elektrycznej na efektywność energetyczną przedsiębiorstwa

7 maja (czwartek) o godzinie 13:00 odbędzie się webinarium na temat wpływu jakości energii elektrycznej na efektywność energetyczną przedsiębiorstwa. Spotkanie poprowadzi firma Elmech.
06.05.2020

XXI Konferencja Strefy Ex „Bezpieczeństwo, Jakość, Efektywność”

1-2 kwietnia 2020 roku w Hotelu Haffner w Sopocie odbędzie się XXI Konferencja Strefy Ex „Bezpieczeństwo, Jakość, Efektywność”. W tym roku, na wykładach zostaną omówione zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa przemysłowego, w tym bezpieczeństwa energetycznego kraju. Dodatkowo organizatorzy poruszą „palące” tematy związane z szeroko rozumianą jakością energii elektrycznej oraz efektywnością energetyczną w ujęciu krajowych, jak i światowych trendów oraz standardów.
14.01.2020

W Canberze najgorsza jakość powietrza ze wszystkich stolic świata

Pożary w Australii objęły do tej pory ponad 8 mln hektarów buszu, zabiły co najmniej 25 osób i niezliczoną liczbę zwierząt. Ogień zniszczył ok. 2 tys. domów. W Canberze w poniedziałek zanotowano najgorszą jakość powietrza ze wszystkich światowych stolic.
06.01.2020

Białoruś zbuduje na granicy z Rosją punkt kontroli jakości ropy

Białoruś zbuduje punkt kontroli jakości ropy z Rosji na rurociągu Przyjaźń – zapowiedział w piątek wicedyrektor przedsiębiorstwa Homeltransnafta Drużba, białoruskiego operatora Przyjaźni, Andrej Wiariha.
28.12.2019

Stena Line zmodernizuje kolejne dwa promy. Nowa jakość na trasie Rostock-Trelleborg

Stena Line zmodernizuje kolejne dwa promy wchodzące w skład jej floty. Chodzi o jednostki, które obsługują na co dzień połączenie Trelleborg-Rostock.
17.12.2019

Polska jakość ceniona na całym świecie - poznajcie MEWO. S.A. (wywiad)

Zaczynali w czasie, kiedy morskie farmy wiatrowe były w Polsce tematem nieznanym. Z pokorą uczyli się od doświadczonych graczy na światowym rynku, co doprowadziło ich do pozycji lidera w polskiej części Morza Bałtyckiego. Kim są ludzie biorący udział we wszystkich najważniejszych projektach energetycznych w Polsce, dlaczego warto inwestować w pracowników i dlaczego zna ich cała światowa branża offshore opowiedział nam Paweł Weiner, prezes zarządu MEWO. S.A.
26.11.2019

System sonarowy 3DSS-DX-450 nowa jakość pozyskiwania danych hydrograficznych [foto, wideo]

Firma PING DSP stworzyła wyjątkowy system sonarowy dedykowany obszarom płytkowodnym. Jest to nowy sposób wykorzystania zjawiska interferencji fal elektromagnetycznych w pomiarach hydrograficznych. Dzięki zastosowaniu technologii CAATI (Computed Angle-of-Arrival Transient Imaging) pokonano wiele ograniczeń charakterystycznych dla tradycyjnych systemów interferometrycznych.
19.11.2019

Rządowy program infrastruktury portowej szansą na zwiększenie wykorzystania wysokiej jakości materiałów budowlanych

Podpisana przez Prezydenta RP ustawa o inwestycjach w zakresie portów zewnętrznych daje polskiemu sektorowi cementowemu szansę na wzmocnienie produkcji i ugruntowanie pozycji europejskiego lidera. Rozbudowa infrastruktury portowej pozwoli również utrzymać tempo nakładów finansowych na rozbudowę sieci transportowej. Zdaniem branży cementowej projekty te muszą uwzględniać wykorzystanie wysokiej jakości materiałów aby zagwarantować ich trwałość i efektywność kosztową.
08.10.2019

Prezydent: Od jakości kształcenia i badań w uczelniach wojskowych zależy bezpieczeństwo, ale i pozycja Polski w świecie

Od jakości kształcenia i poziomu badań prowadzonych w uczelniach wojskowych zależy nie tylko przyszłe bezpieczeństwo, ale również pozycja Polski w świecie - napisał prezydent Andrzej Duda do uczestników poniedziałkowej inauguracji roku akademickiego 2019/2020 w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.
30.09.2019

Awaria oczyszczalni Czajka w Warszawie bez wpływu na jakość wody w dolnym biegu Wisły i na gdańskich plażach

Gdańscy specjaliści stale monitorują sytuację w związku z awarią kolektora ściekowego w Warszawie. Jak na razie, nie stwierdzono niekorzystnych zmian w jakości wód w Gdańsku. Badania prowadzone są przez dwie instytucje państwowe: Główny Inspektorat Ochrony Środowiska i Sanepid. O tym, co mogło być przyczyną stosunkowo nieznacznego przekroczenia norm w jednym badaniu (dotyczącym plaży na Stogach), piszemy niżej.
13.09.2019

„Nowa” metoda naliczania opłat stałych za usługi wodne a wzrost cen wody

Obowiązujące przepisy ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. – Prawo wodne wymagają, aby opłatę stałą obliczać na podstawie ilości maksymalnego poboru w m3/s określonego w pozwoleniu.
02.09.2019

Białoruś: Operator rurociągu Przyjaźń sprawdza jakość ropy z Rosji

Białoruś rozpoczęła własne kontrole laboratoryjne rosyjskiej ropy, która trafia do rurociągu Przyjaźń – poinformował operator rurociągu firma Homeltransnafta. Działania te mają zapobiec ewentualnej powtórce z zanieczyszczenia systemu przesyłowego, do której doszło w kwietniu.
26.08.2019

Adamczyk: rozwój logistyki w regionie V4 to nowa jakość dla sektora transportu

Rozwój logistyki w regionie państw Grupy V4 wnosi nową jakość dla sektora transportu, czyni nasz region coraz bardziej konkurencyjnym - mówił podczas Forum Logistycznego państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
24.06.2019

Juncker: Celem Inicjatywy Trójmorza jest poprawa jakości życia w regionie

Celem Inicjatywy Trójmorza jest polepszanie jakości życia ludzi w tym regionie, dlatego od samego początku KE wspomagała tę inicjatywę – mówił w czwartek w Brdzie pod Lublaną przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.
06.06.2019

PKN Orlen nie odnotował pogorszenia się jakości ropy naftowej

PKN Orlen nie odnotował żadnego pogorszenia się jakości odbieranej ropy naftowej – powiedział w środę prezes spółki Daniel Obajtek, odnosząc się do informacji o zanieczyszczonym surowcu z Rosji przesyłanym na Białoruś i dalej, także do Polski.
24.04.2019

Bułgaria: Wysokiej jakości kokaina wyłowiona z Morza Czarnego (foto)

Bułgarska policja graniczna wyłowiła z Morza Czarnego 169 kilogramów kokainy bardzo wysokiej czystości. Według wstępnych szacunków jej wartość wynosi 71 mln lewów (36 mln euro). Poinformował o tym na środowym posiedzeniu rządu szef MSW Mładen Marinow.
11.04.2019

Pomorska Nagroda Jakości: XXII edycja dla Pętli Żuławskiej

Spółka Pętla Żuławska wzięła udział w XXII edycji konkursu o Pomorską Nagrodę Jakości.
28.03.2019

Najwyższa jakość i ochrona środowiska czyli specjalistyczna chemia okrętowa w Chemtec (wywiad)

Utrzymanie czystości i prace serwisowe mają ogromny wpływ na wydłużenie okresu eksploatacyjnego każdego urządzenia, w szczególności tych pracujących w warunkach morskich. Doświadczenie w dziedzinie specjalistycznej chemii okrętowej pozwala dobrać odpowiednie środki bardzo szybko dlatego tak ważne jest korzystanie ze sprawdzonych źródeł. O trendach w branży okrętowej, szwedzkiej jakości i planach na przyszłość opowiedział nam Mirosław Mirynowski, właściciel firmy Chemtec.
07.01.2019

Ograniczenie zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wód – konferencja

Konferencja pt. „Ograniczenie zanieczyszczenia azotem pochodzenia rolniczego metodą poprawy jakości wód" odbyła się 7 listopada. Wydarzenie zgromadziło ponad 120 osób z całej Polski i stanowiło część szerokiej kampanii edukacyjnej realizowanej przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa, współfinansowanej przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
14.11.2018

NIK: Brakuje kompleksowej informacji o jakości kształcenia na uczelniach

Brakuje kompleksowej informacji o jakości kształcenia na polskich uczelniach, a dostępne informacje nie pozwalają ministrowi nauki na doskonalenie systemu jakości kształcenia - wynika z ustaleń Najwyższej Izby Kontroli, dotyczących szkolnictwa wyższego.
04.10.2018

NIK: do głównych polskich portów nie doprowadzono dróg wysokiej jakości

Do żadnego z czterech głównych polskich portów morskich - w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu - do tej pory nie doprowadzono drogi wysokiej jakości. Najgorzej z drogowym dostępem do portu jest w Gdyni, do którego prowadzi droga powiatowa o ograniczonej nośności - ocenia NIK w raporcie "Infrastruktura dostępowa do portów morskich".
25.09.2018

„To nowa jakość na Bałtyku”. Byliśmy na pokładzie promu Nova Star (foto, wideo)

To nowa jakość na Bałtyku – tak o promie Nova Star w poniedziałek podczas spotkania z dziennikarzami mówił Piotr Redmerski, prezes Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Najnowsza jednostka PŻB weszła do eksploatacji 14 września. Chociaż termin ten przekładany był aż 9 razy, zarząd PŻB liczy na to, że prom na stałe wejdzie na trasę Gdańsk-Nynäshamn. Z naszą kamerą byliśmy na pokładzie Nova Star.
25.09.2018

yetiSense już działa w Porcie Gdynia. Monitoruje jakość powietrza

Na razie trzy, ale będzie ich więcej. Mowa o specjalistycznych czujnikach zainstalowanych w Porcie Gdynia w ramach kompleksowego systemu yetiSense, który przez całą dobę monitoruje jakość powietrza, szczególnie poziom emisji pyłu węglowego powstającego w wyniku prowadzonych przeładunk&
17.09.2018

System yetiSense monitoruje jakość powietrza w Porcie Gdynia (foto, wideo)

Na razie trzy, ale będzie ich więcej. Mowa o specjalistycznych czujnikach zainstalowanych w Porcie Gdynia w ramach kompleksowego systemu yetiSense, który przez całą dobę monitoruje jakość powietrza, szczególnie poziom emisji pyłu węglowego powstającego w wyniku prowadzonych przeładunków. W czerwcu tego roku z powodu jego wzmożonego rozprzestrzeniania się ucierpieli mieszkańcy Śródmieścia Gdyni. Nowoczesny system ma ograniczyć podobne sytuacje w przyszłości.
17.09.2018

GIS: 4,8 tys. ocen jakości wody w kąpieliskach, ok. 350 zakazów kąpieli

W tegorocznym sezonie kąpielowym, dla 483 kąpielisk organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej sporządziły dotychczas 4867 bieżących ocen jakości wody; odnośnie 146 kąpielisk wydano 358 decyzji o tymczasowym zakazie kąpieli – wynika z danych udostępnionych PAP.
14.09.2018

MF przygotowuje projekt, mający służyć poprawie jakości paliw silnikowych

Transport paliw silnikowych z baz magazynowych i ich dostarczanie do stacji paliw będzie podlegać monitorowaniu on line - ma przewidywać projekt ustawy, przygotowywany przez Ministerstwo Finansów. Rozwiązanie to ma służyć m.in. poprawie jakości paliw.
04.06.2018

Po awarii przepompowni na Ołowiance. WIOŚ: Coraz lepsza jakość wody w Motławie

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska pobrał próbki wody na Motławie i Martwej Wiśle w czwartek, 21 maja. Z badań laboratoryjnych wynika, że jest coraz lepiej - poprawiają się warunki tlenowe m.in. na Motławie na wysokości awaryjnego zrzutu ścieków do rzeki. - Prewencyjnie nadal będziemy napowietrzać wody Motławy i Kanału na Stępce - zapowiada Magdalena Rusakiewicz, rzeczniczka Saur Neptun Gdańsk.
03.06.2018

Sprawdź jakość kąpieliska

Wybierasz się na plażę, sprawdź stan kąpieliska. Umożliwi ci to "Serwis kąpieliskowy" przygotowany i prowadzony przez Departament Zdrowia Publicznego GIS.
02.06.2018

SNG: Przekroczenie norm jakości wody w Sopocie nie ma związku z awaryjnym zrzutem ścieków

Przekroczenia w Sopocie nie mają związku z awaryjnym zrzutem, który zakończył się 18 maja – poinformowała w piątek rzeczniczka Saur Neptun Gdańsk w komunikacie przesłanym PAP. Jak podkreśla, rezultaty badań sugerują świeże źródło zanieczyszczenia.
01.06.2018

Poszerzenie zakresu i jakości usług przeładunkowych w elbląskim porcie

Wczoraj w elbląskim porcie oficjalnie otwarty został graniczny punkt odpraw fitosanitarnych. To efekt realizacji porozumienia Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego i Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego.
27.02.2018

Gowin: 357 mln zł na podniesienie jakości kształcenia

W sumie 357 mln zł na reformy otrzyma 10 najlepszych polskich uczelni w ramach konkursu Zintegrowane Programy Uczelni. Dzięki temu na polskich uczelniach będzie mogło pojawić się wielu wykładowców z najlepszych uniwersytetów zagranicznych - uważa szef resortu nauki Jarosław Gowin.
05.12.2017

Projekty tej gdańskiej firmy są znane na całym świecie. Będzie ich jeszcze więcej (wideo)

Doświadczenie, wysoka jakość i terminowość niezwykłych projektów. Właśnie na te cechy stawia gdańska spółka Prąd Engineering – jedna z wiodących firm elektrycznych na Wybrzeżu. Proponowane przez nią rozwiązania od 1993 r. są znane na całym świecie. I będzie ich jeszcze więcej.
01.10.2017

Kościński: W nowej formule SSE rząd stawia na jakość miejsc pracy

Przygotowując Polską Strefę Inwestycji, czyli specjalną strefę ekonomiczną na terenie całej Polski, rząd stawia na "jakość miejsc pracy" - zapowiedział wiceszef MR Tadeusz Kościński w czwartek w Sejmie. Szczególnie premiowane będą inwestycje w miastach średnich - wskazał.
28.09.2017

Nowa jakość podróżowania promami dla kierowców pojazdów ciężarowych

Kierowcy pojazdów ciężarowych stanowią bardzo ważną grupę dla operatorów promowych. Ci ostatni stale starają się poprawiać komfort ich podróżowania. Szereg zmian w tym zakresie wprowadziło właśnie P&O Ferries.
21.09.2017

Gowin: Ustawę 2.0 przenika duch dążenia do podnoszenia jakości kształcenia

Propozycje zawarte w Ustawie 2.0 przenika duch zdecydowanego dążenia do podnoszenia jakości kształcenia i badań naukowych - zapewnił we wtorek wicepremier i minister nauki Jarosław Gowin. Projekt ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce mamy poznać we wtorek.
19.09.2017

Regiony z Polski, Czech i Słowacji współpracują m.in. w dziedzinie transportu i jakości powietrza

Projekty służące doskonaleniu systemu kontroli jakości powietrza, koordynacji transportu towarowego czy digitalizacji obiektów historycznych znalazły się wśród najnowszych przedsięwzięć realizowanych wspólnie przez przygraniczne regiony z Polski, Czech i Słowacji.
13.07.2017

Gdańsk: Śledztwo ws. sprzedaży nieodpowiedniej jakości produktów rybnych

Gdańscy prokuratorzy prowadzą śledztwo, w którym badają kwestię dopuszczenia do obrotu przetworów rybnych o nieodpowiedniej jakości. Produkty te mogły być sprzedawane m.in. w popularnych sieciach handlowych na terenie całego kraju.
26.05.2017

UE/ Raport: 66 proc. polskich kąpielisk z wodą doskonałej jakości

85 proc. kąpielisk w Europie spełnia najbardziej rygorystyczne normy jakości wody. W Polsce taką notę otrzymało 66 proc. obiektów – wynika z raportu opublikowanego we wtorek przez Komisję Europejską.
23.05.2017

Wysoka jakość i terminowość niezwykłych projektów. Rozmowa z Ryszardem Nowakiem, właścicielem spółki Prąd, oraz Marcinem Nowakiem, project managerem

Jako pierwsza firma w Polsce zamontowali na statkach odkurzacze centralne. Dodatkowo wszystkie ich projekty cechuje wysoka jakość, terminowość, a co najważniejsze – zadowolenie klientów na całym świecie. To gdańska firma Prąd Serwis Elektryczny – jedna z wiodących firm elektrycznych na Wybrzeżu. O innowacyjnym wynalazku i nowych projektach rozmawiamy z Ryszardem Nowakiem, właścicielem spółki Prąd, oraz Marcinem Nowakiem, project managerem tej firmy.
09.05.2017

Kontrola jakości sprzedawanych na Pomorzu ryb. Wyniki są niepokojące

Zepsute ryby, podmiana na tańsze gatunki czy przekroczenie terminu ważności nawet o... ponad 340 dni. To główne nieprawidłowości, jakie podczas kontroli wykryła Inspekcja Handlowa w Gdańsku. Objęto nią jednostki handlowe na terenie województwa pomorskiego.
12.04.2017

Damen Marine Components Gdańsk z nowymi certyfikatami jakości

Damen Marine Components (DMC) Gdańsk, wchodząca w skład Damen Shipyards, produkująca precyzyjne elementy stalowe, w tym dysze śrubowe, sterowe i dźwigowe, otrzymała certyfikaty EN 1090 i ISO 3834.
12.04.2017

Nowa jakość hodowli łososia

Wielka i nowoczesna farma łososiowa uruchomiana niebawem na wodach Morza Północnego stanowi duży postęp w zakresie morskiej akwakultury. Warto przy tym podkreślić, że została zaprojektowana przez inżynierów Global Maritime - firmy posiadającej swój oddział inżynierski w Polsce.
08.03.2017

Nowa jakość unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych – rozmowa z Pawłem Królem, prezesem Port Service

Od grudnia spółka Port Service, będąca najdłużej działającą i najbardziej doświadczoną na polskim rynku firmą zajmującą się unieszkodliwianiem odpadów niebezpiecznych, ma nowego prezesa. Jego plany zakładają: inwestycje w modernizację infrastruktury, najnowsze technologie oraz podwyższenie jakości kontroli prowadzonych procesów i zarządzania tymi procesami. Sytuacja przedsiębiorstwa jest jednak złożona, a realizacja tych planów zależy między innymi od decyzji instytucji samorządowych.
09.02.2017

Polska nieco wyżej w unijnym rankingu jakości transportu

Polska awansowała o kilka miejsc w unijnym rankingu jakości transportu. W tegorocznym zestawieniu, opublikowanym w czwartek przez Komisję Europejską, Polska jest na 22. pozycji ex aequo z Litwą. W ub. roku była na przedostatnim miejscu spośród 28 krajów UE.
27.10.2016

Nowa jakość: trawler rufowy Wärtsilä

Konstrukcja nowego trawlera rufowego zaprojektowanego przez Wärtsilä Ship Design ma pomóc w zmniejszeniu zużycia paliwa i poprawić wydajność jednostki.
17.08.2016

Unijni kontrolerzy krytykują podejście do poprawy jakości wód Bałtyku

Działania UE na rzecz zmniejszenia zanieczyszczania Morza Bałtyckiego przez ścieki są niewystarczające, a plany przygotowane w tej sprawie przez zainteresowane państwa za mało ambitne - uznał Europejski Trybunał Obrachunkowy (ETO).
12.04.2016

Znaczenie logistyki dla gospodarki i jakości życia – podsumowanie Europejskiego Kongresu Logistycznego ONECARGO w Katowicach

– Wpływ infrastruktury i logistyki na rozwój gospodarki, przełożenie na jakość życia, wykorzystanie usytuowania i atutów Polski oraz zrealizowanych już inwestycji – dominowały wśród tematów i dyskusji największego spotkania branży TSL (transport – spedycja – logistyka) w Europie Centralnej – Europejskiego Kongresu Logistycznego ONECARGO w Katowicach.
07.10.2015

Mariny Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego z gwarancją jakości

Bursztynowe Kotwice to system certyfikacji marin, który objął porty jachtowe Pomorza Zachodniego. Dwanaście przystani Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego przeszło wnikliwy audyt, na podstawie którego przyznano odpowiednie wyróżnienia.
22.09.2015

Quality first - rozmowa z Andrzejem Niepiekło, Dyrektorem ds. Produktu i Jakości, a także wiceprezesem spółki BUFAB Poland

Zmiana siedziby, nowa hala produkcyjna o powierzchni 1200 metrów kwadratowych, powołanie działu jakości, zatrudnienie grupy pracowników sortujących produkty oraz zakup linii woreczkowania towaru (kitting), to zmiany, jakie zaszły w Bufabie na przełomie lat 2014/15. Firma dostarczająca łączniki śrubowe i elementy złączne między innymi dla okrętownictwa i przemysłu offshore, ma dla swoich klientów także nowe rozwiązania technologiczne.
05.02.2015

Markę buduje jakość – rozmowa z Janem Kocieniewskim, Prezesem Zarządu REMSOD Sp z o.o.

REMSOD Sp z o.o. powstała w 2001 roku w Inowrocławiu. Jest przedsiębiorstwem prywatnym, zajmującym się między innymi obróbką metalu, produkcją nowych części i urządzeń, remontami, spawaniem konstrukcji stalowych i elementów ze stali, żeliwa, aluminium i metali nieżelaznych. Większość zleceń wykonuje dla branży offshore.
02.09.2014

Polityka jakości w Stoczni Crist „stworzyć potrzebę wspólnego działania”

W świetle sformowanego latem tego roku dokumentu określającego politykę jakości, Crist zmierza do stworzenia wiodącej stoczni na obszarze Morza Bałtyckiego.
11.08.2014

Kąpieliska w Polsce jakością dorównują europejskim, lecz jest ich ciągle za mało

Z 205 zbadanych polskich kąpielisk ponad dwie trzecie ma doskonałą jakość wód – wynika z raportu Europejskiej Agencji Środowiska. W pozostałych kąpieliskach inspekcja sanitarna oceniła jakość wody na co najmniej dostateczną, a tylko w jednym kąpielisku czynnym w 2013 roku woda była niedostatecznej jakości. Oznacza to, że bez trudu spełniamy europejskie standardy pod względem czystości wody, a także infrastruktury, choć liczbą kąpielisk w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej raczej nie możemy się pochwalić.
14.07.2014

Międzynarodowe towarzystwo klasyfikacyjne RINA potwierdza jakość agregatów prądotwórczych Aggreko

Aggreko ma ponad 50-letnie doświadczenie w zakresie wynajmu generatorów prądotwórczych i rozwiązań kontroli temperatury i jest pionierem w rozwoju tymczasowych rozwiązań energetycznych dla stoczni i dla statków morskich. Jest największą firmą w swojej branży. Zdaniem Krzysztofa Walczaka, Dyrektora Generalnego Aggreko Polska certyfikat przyznany przez RINA jest kamieniem milowym w rozwoju sektora usług morskich, oferowanych przez przedsiębiorstwo.
18.02.2014

MMAD - „certyfikat jakości Bureau Veritas to ukoronowanie naszej 14 letniej działalności”

Certyfikacja jest najbardziej wiarygodnym sposobem zapewnienia klienta o odpowiednim standardzie wyrobów i usług. Bureau Veritas Certification jest atutem biznesowym. MMAD -pochodząca z Gdańska firma specjalizująca się w naprawach silników okrętowych rok temu uzyskała dokument potwierdzający wyjątkową jakość świadczonych usług serwisowych.
12.02.2014

Tapicernia Firmowa- „Wysoka jakość usług tworzy niszę dla polskich firm”

Polski przemysł jachtowy rozwija się od lat i ma się bardzo dobrze. Świadectwem tego są serie jednostek opuszczających polskie stocznie jachtowe, nabywane przez klientów z całego świata. Producenci jednostek szukają podwykonawców wykonujących pracę na najwyższym poziomie. O działalności gdańskiej firmy Tapicernia Firmowa opowie jej prezes Andrzej Mucha.
29.11.2013

Podsumowanie projektu: „Porty Zalewu Szczecińskiego – poprawa jakości infrastruktury szansą na rozwój”.

Przebudowa 400m nabrzeży, pogłębienie 97,5 km torów wodnych, generalna poprawa dostępności małych portów to wynik prac remontowych w portach Pomorza Zachodniego.
26.11.2013

Kołobrzeg: wymiana odbojnic poprawi jakość obsługi turystów

W poniedziałek podpisana została umowa na modernizację systemu odbojnic w kołobrzeskim porcie. Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg otrzymał na to działanie ponad 212 tys. zł ze środków Programu Operacyjnego „Ryby”. Inwestycja pod nazwą zakłada modernizację odbojnic na długości 156 m.
20.11.2013

Dokąd zmierzamy? Jakość energii elektrycznej a statki morskie

ZAPROSZENIE DO LXX KAWIARNI NAUKOWEJ BAŁTYCKIEGO FESTIWALU NAUKI
25.04.2013

Bałtycki Festiwal Nauki - Dokąd zmierzamy? Jakość energii elektrycznej a statki morskie

25 kwietnia 2013 roku (czwartek), godz. 18:00 spotkanie z prof. dr hab. inż. Janusz Mindykowski (Akademia Morska w Gdyni):
12.04.2013

ROAN SHIPCHANDLER Kurs na Jakość

Postępująca globalizacja nie omija gospodarki morskiej. Firmy żeglugowe działające na globalnym rynku morskim, stawiają coraz to wyższe wymagania jakościowe, dotyczące obsługi swoich jednostek pływających i ich załóg. Postęp w dziedzinie zarządzania, informatyzacji jak i telekomunikacji, wymusza na firmach z których usług korzystają armatorzy, ciągłego doskonalenia się i dostosowania do zmieniających się potrzeb. Rynek usług shipchandlerskich jest dobrym przykładem takiej współpracy miedzy firmami o globalnym zasięgu, a fir
14.01.2013

Terminal LNG to nowa jakość w gazownictwie

Nasza instalacja zapewni klientom w Polsce dostęp do zupełnie innego rynku gazu. To gigantyczna zmiana – mówi Rafał Wardziński, prezes Polskiego LNG, spółki odpowiedzialnej za budowę terminala gazowego w Świnoujściu.
11.10.2012

Ruroserw - jakość to najlepszy marketing

Przełom lat 80- 90-tych to czas aktywizacji gospodarczej dużej części polskiego społeczeństwa. Mimo początkowych problemów branży morskiej związanych z wysokimi kosztami produkcji i przestarzałą infrastrukturą szybko okazało się, że krajowa gospodarka morska posiada także atuty w postaci wykwalifikowanej kadry technicznej oraz relatywnie niskich kosztów pracy.
21.08.2012

Chemtec - certyfikowana jakość

Czystość ma decydujący wpływ na jakość prac zarówno w gospodarstwie domowym jak i we wszystkich gałęziach przemysłu, niezależnie czy jest to działalność produkcyjna, usługowa, remontowa, transportowa czy inna. Starannie oczyszczona powierzchnia, pozbawiona tłuszczów, pyłów, nalotów bez wątpienia podnosi walory estetyczne produktu, ale również zwiększa jego trwałość a co za tym idzie wydłuża żywotność. W przemyśle opracowano kilka sposobów na oczyszczenie powierzchni z niepożądanych elementów a jednym z nich jest chemiczne czyszc
08.05.2012

Almar zdobywcą tytułu „Dobra Marka 2012- Jakość, Zaufanie, Renoma”

Firma Almar, lider dynamicznie rozwijającego się rynku wędzonego łososia, otrzymał tytuł i godło „Dobra marka 2012- Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii wyroby rybne.
20.03.2012

Instytut Oceanologii PAN w Sopocie laureatem konkursu „Jakość Roku 2011”

28 lutego 2012 roku na uroczystej Gali Finałowej VI edycji programu Jakość Roku w hotelu Radisson Blu Sobieski w Warszawie Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk otrzymał tytuł "Jakość Roku 2011" w kategorii projekt badawczy za projekt "SatBałtyk - Satelitarna kontrola środowiska Morza Bałtyckiego" (www.iopan.gda.pl/projects/SatBaltyk/)
16.03.2012

Instytut Oceanologii PAN w Sopocie laureatem konkursu „Jakość Roku 2011”

28 lutego 2012 roku na uroczystej Gali Finałowej VI edycji programu Jakość Roku w hotelu Radisson Blu Sobieski w Warszawie Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk otrzymał tytuł "Jakość Roku 2011" w kategorii projekt badawczy za projekt "SatBałtyk - Satelitarna kontrola środowiska Morza Bałtyckiego" (www.iopan.gda.pl/projects/SatBaltyk/)
12.03.2012

CTO S.A. laureatem konkursu Jakość Roku 2011

CTO S.A. zostało jednym z laureatów konkursu JAKOŚĆ ROKU 2011 w kategorii "Usługa" za badania środowiskowe.
06.03.2012

BCT finalistą XV Edycji Pomorskiej Nagrody Jakości

Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni został tegorocznym finalistą XV Edycji Pomorskiej Nagrody Jakości oraz laureatem Nagrody Specjalnej Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.
28.11.2011

Skala ma znaczenie, ale liczy się jakość – organizacje pozarządowe i rybacy wspólnie apelują o zrównoważone rybołówstwo.

W dniu dzisiejszym rybacy przybrzeżni i członkowie organizacji pozarządowych zbierają sięw Brukseli, aby przekazać na ręce przedstawicieli Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiejoraz Prezydencji Rady UE deklarację wzywającą do zapewnienia zrównoważonego europejskiegorybołówstwa, w drodze reformy wspólnej polityki rybołówstwa (WPRyb).
10.10.2011

Jakość doceniona

Spółka Polskie LNG, budująca w Świnoujściu terminal do odbioru gazu skroplonego, zyskała prawo do posługiwania się złotym godłem "Najwyższa Jakość Quality International 2011" w kategorii Ql Order - system najwyższej jakości. To już kolejne wyróżnienie dla firmy - niedawno otrzymała godło: Inwestor w Kapitał Ludzki.
02.08.2011

Terminal LNG to nowa jakość w bezpieczeństwie energetycznym

Za ponad tysiąc dni do Świnoujścia przypłynie pierwszy statek z płynnym gazem. Początek budowy terminalu LNG to duży krok ku nowej jakości w dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego kraju.
01.05.2011

Przeładunki w DCT Gdansk przekroczyły już poziom obrotów z 2009 roku

DCT Gdańsk, największy polski terminal kontenerowy odnotował dynamiczny wzrost przeładunków w pierwszej połowie 2010 roku. W czerwcu 2010 roku przeładunki przekroczyły wolumen obsłużony w całym 2009 roku osiągając wielkość 173 279 TEU.
12.07.2010

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.