• <
gryfia_70lat

Famor. Ponad 60 lat sprawdzonej jakości [wideo]

25.05.2021 22:50 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Famor. Ponad 60 lat sprawdzonej jakości [wideo]

Partnerzy portalu

Famor. Ponad 60 lat sprawdzonej jakości [wideo] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Gospodarka Morska

Famor specjalizuje się w rozwiązaniach dotyczących oświetlenia przemysłowego i okrętowego, a także aparatury rozdzielczej i sygnalizacyjnej. Kierownictwo firmy opowiada nam o działalności i najnowszych projektach.  

Firma dostarcza kompleksowych rozwiązań z zakresu oświetlenia i wyposażenia elektrycznego dla branży morskiej, jak i lądowej. Zapewnia między innymi wyposażenie jednostek pływających i platform wiertniczych. Jednocześnie z powodzeniem produkuje dla budownictwa, branży wydobywczej i chemicznej, służby zdrowia oraz pasażerskiego transportu kolejowego i drogowego.

Famor powstał w 1952 roku w Bydgoszczy.

– Od 20 lat produkujemy pulpity na Skandynawię, ale nie byłoby to możliwe bez biura projektowego, w którym zatrudniamy ponad 20 osób – opowiada Jacek Łosiakowski, prezes Famor.

Specjaliści dysponują działem badawczo-rozwojowym i bogato wyposażonym parkiem maszynowym.

– Można powiedzieć, że jesteśmy na wszystkich jednostkach w dostawach – dodaje Zdzisław Rakocy, wiceprezes Famor.

I jak podkreśla, na rynku wschodnim firma działa w zakresie opraw oświetleniowych, projektorów i naświetlaczy.

Najnowocześniejszy prom pływający na Bałtyku

Obecnie Famor przygotowuje pulpit nawigacyjny dla stoczni Rauma. To dostawa na prom pasażersko-samochodowy, który będzie najnowocześniejszym promem pływającym na Morzu Bałtyckim.

Dodajmy, że oferta firmy obejmuje oprawy oświetleniowe o różnym stopniu ochrony, wykorzystujące technologię LED lub tradycyjne źródła światła, osprzęt sygnalizacyjny, rozdzielnice NN, pulpity nawigacyjne i sterownicze oraz projektory i naświetlacze. 

Famor zaczynał w branży okrętowej co zapewniło bardzo wysokie wymagania odnośnie jakości i trwałości wyrobów. Potwierdzają to również liczne certyfikaty, m.in. AQAP 2110, Certyfikat NATO, ISO 9001, ISO 13485. 


Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.