• <
mewo_2022

Jak wydostać się z tonącego helikoptera? Vulcan szkoli Lotos Petrobaltic

sg

27.07.2022 23:00
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Jak wydostać się z tonącego helikoptera? Vulcan szkoli Lotos Petrobaltic

Partnerzy portalu

Jak wydostać się z tonącego helikoptera? Vulcan szkoli Lotos Petrobaltic - GospodarkaMorska.pl
Fot. Vulcan Training & Consultancy

Pierwsza ekipa Lotos Petrobaltic przeszła szkolenie OPITO HUET w centrum szkoleniowym Vulcan Training & Consultancy. Załoga pracująca na oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów od brzegu platformach wiertniczych zyskała nowe kompetencje dotyczące zachowania w sytuacjach wysokiego ryzyka. To początek współpracy centrum z polskimi „morskimi górnikami”.

Szkolenie HUET (Helicopter Underwater Escape Training) uczy wydostania się z symulatora tonącego helikoptera, który jest zanurzany w basenie szkoleniowym. Symulator wykorzystywany do szkolenia jest zaaprobowany przez OPITO oraz sprawdzany pod względem bezpieczeństwa.

Symulacja ewakuacji odbywa się w specjalnie do tego celu przeznaczonym basenie. Kursanci przechodzą szkolenie w tzw. kombinezonie transferowym. Na niego zakładają napompowaną powietrzem kamizelkę MK50 z CA-EBS. Taki ekwipunek znacząco ułatwia im wypłynięcie na powierzchnię. Co ciekawe, aby przejść szkolenie OPITO HUET, nie trzeba umieć pływać.

Szkolenie prowadzi zawsze instruktor, a towarzyszy mu ratownik oraz dwóch nurków.

– Na pewno będę wiedział, jak zachować się w sytuacji awaryjnej – powiedział Sławomir Pedrycz, członek ekipy Lotos Petrobaltic. - Najważniejsze to pozbyć się stresu i traktować to szkolenie jak przygodę – dodał.


OPITO to międzynarodowa organizacja, która wyznacza standardy bezpieczeństwa do pracy na morzu. Vulcan Training & Consultancy to jedyne centrum szkoleniowe offshore, które ma w swojej ofercie szkolenia sygnowane OPITO.

Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.