• <

Mateusz Berger został pełnomocnikiem Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej

gm

27.07.2022 23:10 Źródło: PAP
Strona główna Energetyka Morska, Offshore Mateusz Berger został pełnomocnikiem Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej

Partnerzy portalu

Mateusz Berger został pełnomocnikiem Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej - GospodarkaMorska.pl
Mateusz Berger. Fot. gov.pl

Mateusz Berger został pełnomocnikiem rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej - poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller. Berger zastąpił na tej funkcji Piotra Naimskiego.

„Wakat pana Piotra Naimskiego został wczoraj uzupełniony przez pana Mateusza Bergera. Jest już powołany pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej” – powiedział.

Dodał, że obsadzono wakat, który pozostał po ministrze Piotrze Naimskim po to, by - jak wyjaśnił - realizować wymogi, które wynikają z ustawy o zarządzaniu krytyczną infrastrukturą energetyczną. "Te działania będzie podejmował pan minister Berger" - poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

Na stronach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów podano, że Mateusz Berger jest adwokatem, absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Przez wiele lat pracował jako prawnik w warszawskiej kancelarii prawnej, a następnie w departamencie prawnym banku. Pełnił również funkcję Dyrektora Departamentu Jednostek Nadzorowanych i Podległych w Ministerstwie Rozwoju oraz Dyrektora Departamentu Skarbu Państwa w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Uczestniczył w pracach związanych z utworzeniem Polskiej Grupy Lotniczej. Przez ponad 5 lat był członkiem a następnie przewodniczącym Rady Nadzorczej PLL LOT.

Dodano, że posiada doświadczenie z zakresu finansowania inwestycji, nadzoru korporacyjnego oraz prawnych aspektów działalności spółek prawa handlowego.

Od maja 2017 roku do grudnia 2019 Mateusz Berger był członkiem rady nadzorczej Agencji Rozwoju Przemysłu, a od grudnia 2019 r. członkiem zarządu. Nadzorował projekty inwestycyjne i restrukturyzacyjne. Był zaangażowany w projekty z zakresu morskiej energetyki wiatrowej, w szczególności w zapewnienie udziału polskich firm w budowę tego segmentu energetyki.

Minister Piotr Naimski o swojej dymisji poinformował w mediach społecznościowych 20 lipca.

Partnerzy portalu

seaway7
ASTE_390X100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.