• <

Batymetria EMODnet oferuje teraz najwyższą na świecie jakość informacji o dnie morskim

01.07.2020 12:38 Źródło: European Comission/EMODNET
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Batymetria EMODnet oferuje teraz najwyższą na świecie jakość informacji o dnie morskim

Partnerzy portalu

Batymetria EMODnet oferuje teraz najwyższą na świecie jakość informacji o dnie morskim - GospodarkaMorska.pl
Wizualizacja fiordów norweskich za pomocą nowego batymetrycznego układu EMODnet; emodnet.eu

Nowa usługa World Base Layer Service (EBWBL) firmy EMODnet zapewnia szybki i łatwy dostęp do ogólnoświatowych informacji batymetrycznych, umożliwiając użytkownikom wiedzy morskiej, w tym przemysłowi, naukowcom, menedżerom wybrzeży, studentom i ogółowi społeczeństwa, dostęp do wglądu w cechy dna morskiego o wysokiej rozdzielczości na własnych komputerach.

EBWBL zapewnia najwyższej jakości dostępny na świecie układ topograficzny i batymetryczny, dostępny obecnie z integracją lądową i morską, dopasowaną do linii brzegowej OpenStreetMap. Ta nowa usługa jest dostępna bezpłatnie z portalu EMODnet Bathymetry, może zintegrować się z twoją ulubioną aplikacją, wraz ze wskazówkami i przeglądarką demonstracyjną, która pozwala powiększyć każdy szczegół.

Nowa Światowa Warstwa Bazowa Batymetrii EMODnet to prawdziwy przełom w dostarczaniu informacji na zasadzie open-access o oceanach dla wszystkich typów użytkowników; od przemysłu do ogółu społeczeństwa, od naukowców po morskich planistów przestrzennych. Podkreśla wkład EMODnet i wiodącą rolę w globalnej obserwacji oceanów.

Pierwsze wydanie EBWBL ma zasięg globalny i łączy w sobie ogólne dane batymetryczne Chart of the Oceans (GEBCO) oraz EMODnet Batymetry Digital Terrain Model (EMODnet DTM) w najwyższej rozdzielczości jako Web Tiles Services (WMTS).

WMTS wyświetla wstępnie renderowane obrazy z serwera WWW, co oznacza, że ​​jest mniej wymagający obliczeniowo i szybszy niż renderowanie obrazów w przeglądarce, co stanowi przewagę nad technologiami takimi jak WFS.

BWBL zapewnia dostęp do wstępnie renderowanych kafelków najbardziej niezawodnego i publicznie dostępnego zestawu danych batymetrycznych. Usługa jest regularnie aktualizowana. Zawiera dane batymetryczne dotyczące wszystkich zbiorników wodnych na świecie. Jeziora są ładnie wkomponowane w krajobraz. Schemat kolorów jest specjalnie wybrany, aby wyświetlać wystarczającą liczbę szczegółów na różnych zakresach głębokości. Na lądzie można również zaobserwować drobne szczegóły.

Aby uzyskać dostęp do usługi World Base Layer Service, odwiedź portal batymetrii EMODnet: tiles.emodnet-bathymetry.eu

escort_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.