• <
escort_980x120_gif_2020

Rosja kwestionuje jakość naprawionych turbin do Nord Stream 1

gm

21.07.2022 09:58 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Rosja kwestionuje jakość naprawionych turbin do Nord Stream 1

Partnerzy portalu

Rosja kwestionuje jakość naprawionych turbin do Nord Stream 1 - GospodarkaMorska.pl

Rosja kwestionuje jakość wykonanej w Kanadzie naprawy turbin do Nord Stream 1 – podały w środę kanadyjskie media, relacjonując opinię prezydenta Rosji oraz propozycję Komisji Europejskiej w sprawie zmniejszenia zużycia gazu o 15 proc.

„Teraz mówią, że zwrócą te maszyny, przynajmniej jedną z nich. Ale jaka będzie ich jakość, jakie będą techniczne parametry po tych naprawach?” - tę telewizyjną wypowiedź rosyjskiego prezydenta Władimira Putina cytowały kanadyjskie media. „Może (…) w pewnym momencie zamkną go i tyle, Nord Stream 1 zostanie zamknięty, bo one przyjechały stamtąd, z Kanady” - powiedział Putin, bez dodatkowych wyjaśnień.

Turbiny do Nord Stream 1 były naprawiane w Montrealu i zostały po decyzji rządu Kanady o wyjątkowym uchyleniu sankcji, przekazane Niemcom, by zapewnić ciągłość dostaw gazu z Rosji. Transport lotniczy z Kanady do Niemiec nastąpił w niedzielę, wg rosyjskiego dziennika Kommiersant, cytowanego przez agencję Reutera.

Zakończenie planowego przeglądu instalacji Nord Stream 1, podczas którego Rosja ograniczyła dostawy gazu, ma nastąpić w czwartek, 21 lipca. Rząd Niemiec oczekuje, że po ponownym uruchomieniu gazociągu w czwartek wznowione zostaną dostawy gazu w pełnej wysokości - powiedziała w środę w Berlinie zastępczyni rzecznika rządu RFN Christiane Hoffmann.

Komisja Europejska zaproponowała w środę, by od 1 sierpnia 2022 r. do 31 marca 2023 r. państwa członkowskie Unii Europejskiej zredukowały zużycie gazu o 15 proc.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.