pc
Gdańscy prokuratorzy prowadzą śledztwo, w którym badają kwestię dopuszczenia do obrotu przetworów rybnych o nieodpowiedniej jakości. Produkty te mogły być sprzedawane m.in. w popularnych sieciach handlowych na terenie całego kraju.
O prowadzonym od grudnia ub.r. śledztwie poinformował w piątek prokurator Mariusz Marciniak z Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Gdańsku.
Ujawnił, że w śledztwie badane są m.in. nieprawidłowości "w zakresie sporządzania protokołów kontroli zakładów produkcyjnych branży spożywczej i wydawania decyzji administracyjnych, w latach 2015–2016, przez miejscowo właściwe inspektoraty weterynaryjne".
Marciniak poinformował też, że w ramach postępowania 23 i 24 maja br. działający na polecenie prokuratorów funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, dokonali przeszukań i zabezpieczyli dokumenty w urzędach, instytucjach i prywatnych spółkach handlowych oraz u osób zatrudnionych w tych podmiotach. Przeszukania przeprowadzono w sumie w 26 miejscach zlokalizowanych na terenie województw pomorskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego.
Prokurator poinformował, że w sprawie badany jest między innymi "wątek podejrzenia wprowadzania do obrotu produktów spożywczych nieodpowiadających warunkom jakości, co mogło sprowadzić niebezpieczeństwo dla zdrowia wielu osób – konsumentów tych przetworów". Dodał, że jak dotąd w tej sprawie nie przedstawiono nikomu zarzutów, nikt też nie został zatrzymany.
Marciniak oświadczył też, że na tym etapie postępowania prokuratura nie będzie udzielać bardziej szczegółowych informacji w sprawie.
Od 01.01.2019 roku sprzedaż nieruchomości przed upływem 5 lat bez podatku?
Uwaga! Od 1.08.2020 r. nowe zasady rejestracji jachtów!
Reguły INCOTERMS 2010 w praktyce
Morski list przewozowy – charakter prawny i funkcje w transporcie morskim
Wypełnianie Deklaracji Ładunku Niebezpiecznego krok po kroku
Od 09.07.2018 roku nowe terminy przedawnienia roszczeń majątkowych
Reguły Hasko-Visbijskie w nowoczesnym transporcie morskim
Dyrektywa NIS2 a odpowiedzialność Zarządu - Technologia przyspiesza, prawo hamuje
Marynarski Paragraf 22 - definicja transportu międzynarodowego
Sejm przyjął rozwiązania, które usprawnią budowę elektrowni jądrowych
Jak organy celowo wypuszczają marynarzy na mielizny podatkowe – aktualne zmiany i praktyka organów podatkowych
Najdroższy błąd w porcie może powstać przy wyborze polisy OC, a nie podczas przeładunku
IMO przeciwna opłatom za tranzyt przez cieśniny morskie