• <
bulk_cargo_port_szczecin

Raport: "Wolumen czy zmiany jakościowe – gdzie szukać wartości?"

gm

24.10.2023 11:46
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Raport: "Wolumen czy zmiany jakościowe – gdzie szukać wartości?"

Partnerzy portalu

Fot. Actia Forum

Przy okazji konferencji, które odbyły się na międzynarodowych targach morskich Baltexpo, ukazał się raport dotyczący portów morskich o nazwie: „Wolumen czy zmiany jakościowe – gdzie szukać wartości?”. Raport został przygotowany przez firmę Actia Forum i przekazuje interesujące informacje na temat działań inwestycyjnych portów morskich.

Raport jest analizą i przedstawieniem kierunków inwestycyjnych w portach polskich w ostatnich latach oraz opisaniem ich planów na przyszłość. W pierwszych dwóch rozdziałach, czyli „Globalizacja, geopolityka, energia, klimat - jak światowa sytuacja i trendy wpływają na sektor portowy” oraz „Większe i bardziej ekologiczne statki – trendy w sektorze żeglugowym wpływające na porty” autorki prezentują czytelnikowi szerszego kontekstu omawianej sprawy, dlatego w głównej mierze skupiają się one na światowych trendach dotyczących gospodarki, sytuacji geopolitycznej, klimatycznej, jak i tych związanych bezpośrednio z żeglugą morską.

Kolejne rozdziały „Skala i rodzaje inwestycji w polskich portach morskich w ostatnich latach – więcej i głębiej” oraz „Przyszłe obszary wzrostu – od wolumenu do wartości” są już ściśle powiązane z polskim rynkiem. Dokładnie opisano tam pogłębianie portów, modernizacje i budowę nowych nabrzeży, rozwój infrastruktury na rzecz bezpieczeństwa energetycznego czy instalację morskich farm wiatrowych. Zwieńczeniem raportu jest dokładna analiza przeładunków w portach polskich na przestrzeni ostatnich lat oraz przedstawienie perspektyw rozwoju przeładunków w przyszłości

Raport nie jest dostępny online, ale można się z nim zapoznać, pisząc pod adres: nora@actiaforum.pl.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.