• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024
mewo_2022
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Jak wygląda proces uzyskiwania decyzji administracyjnych dotyczących budowy elektrowni jądrowych?

Drugiego dnia konferencji Baltic Nuclear Energy Forum odbyła się debata poświęcona procesowi uzyskiwania kluczowych decyzji administracyjnych dotyczących budowania elektrowni jądrowych.

26.03.2024, 10:41
Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski

Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2024

Za nami XII edycja konferencji Forum Transportu Intermodalnego FRACHT, która miała miejsce w Sopocie w dniach 20 i 21 marca. Wydarzenie jest wyjątkową platformą spotkań najpoważniejszych „graczy” na rynku przewozów towarowych, zwłaszcza w obszarze przewozów intermodalnych.

24.03.2024, 15:05
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Equinor otrzymał pozwolenie na budowę bazy serwisowej dla morskich farm wiatrowych w Łebie

W rozmowie z Radiem Gdańsk burmistrz Łeby Andrzej Strzechmiński potwierdził, że Equinor otrzymał pozwolenie na budowę bazy serwisowej dla morskich farm wiatrowych w Łebie. Wspomniał również, że prace nad realizacją tego projektu wkrótce się rozpoczną.

30.01.2024, 21:35
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Wypadek w porcie Trelleborg. Epsilon wyłączony z użytku

We wtorek Unity Line poinformowało, że prom ro-pax Epsilon zostaje wyłączony z użytku na czas bliżej nieokreślony. Jest to spowodowane wypadkiem, który miał miejsce w porcie Trelleborg. Prawdopodobnie doszło do kolizji promu z pirsem.

30.01.2024, 21:31
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Spekulacje o zmianie lokalizacji pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce – zdanie ekspertów

Dyskusja o zmianie lokalizacji budowy elektrowni jądrowej w Polsce nabrała rumieńców. Ta sytuacja została zainicjowana przez wojewodę pomorską Beatę Rutkiewicz, która podczas wizyty w Lubiatowie miała powiedzieć, że „decyzja środowiskowa dla lokalizacji w Lubiatowie została wydana, ale cały czas rozważamy, czy słusznie. Są też różne głosy na temat wybranej technologii. Najbliższe miesiące będą decydujące” – o czym poinformował 17 stycznia b.r. Dziennik Bałtycki.

21.01.2024, 12:43
Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas

Wyspy energetyczne: jak zapewnić im konkurencyjność kosztową?

Wyspy energetyczne obiecują zaspokoić rosnące zapotrzebowanie świata na niedrogą, stabilną i odnawialną energię. John Ammentorp, dyrektor ds. krajowego rynku energii w Danii, bada sposoby zapewnienia konkurencyjności wysp energetycznych i pomaga przenieść tę przełomową koncepcję z deski kreślarskiej do rzeczywistości.

19.01.2024, 08:00
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

PGE Wielki Finał eSailing wyłoni najlepszych wirtualnych żeglarzy!

Już w sobotę 9 grudnia odbędą się regaty PGE Wielki Finał eSailing. Zmagania wirtualnych żeglarzy będą zwieńczeniem tegorocznego cyklu PGE eSailing 2023. Na liście startowej 10 najlepszych w Polsce specjalistów od eSailingu, a wśród nich zawodnicy, którzy plasują się w czołówce światowego rankingu. Transmisję na żywo przeprowadzi Polska Liga Esportowa. Warto oglądać i przekonać się, że eSailing może być nie tylko pasjonujący, ale też świetnie uzupełniać tradycyjne żeglarstwo.

08.12.2023, 16:01
Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Deltamarin podpisuje umowę projektową na statki Wallenius Wilhelmsen

Firma Deltamarin podpisała umowę projektową z China Merchants Jinling Shipyard (Jiangsu) Co., Ltd na zaprojektowanie i inżynierię nowej generacji statków typu Pure Car & Truck Carriers (PCTC) firmy Wallenius Wilhelmsen.

08.12.2023, 12:14
Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie

Superkatamarany na fali: Sunreef Yachts zbuduje dwa katamarany Sunreef 100 Eco

Sunreef Yachts otrzymał zlecenie na zbudowanie dwóch superjachtów Sunreef 100 Eco. Obydwa katamarany zostały zamówione przez stałych klientów. Wraz z rosnącym zainteresowaniem dużymi, ekologicznymi katamaranami na całym świecie, Sunreef Yachts jest pionierem zrównoważonej rewolucji w świecie superjachtów.

08.12.2023, 12:02
Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu

Stocznia Cesarska Development sponsorem GTW Gedania

Spółka Stocznia Cesarska Development Sp. z o.o. została sponsorem Gdańskiego Towarzystwa Wioślarskiego "Gedania". Spółka i klub podpisały umowę sponsorską, na mocy której klub otrzyma od Spółki materiały budowlane umożliwiające remont siłowni klubowej oraz zestaw koszulek dla zawodników i zawodniczek na najbliższy sezon.

08.12.2023, 10:03
nauta_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.