• <

Total dostarcza pierwszy ładunek LNG do Foran Energy

ac

13.04.2021 15:16 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Total dostarcza pierwszy ładunek LNG do Foran Energy

Partnerzy portalu

Total dostarcza pierwszy ładunek LNG do Foran Energy - GospodarkaMorska.pl
fot. Total

Total, francuskie przedsiębiorstwo petrochemiczne, poinformował, że na początku tego miesiąca dostarczył pierwszy ładunek skroplonego gazu ziemnego (LNG) do Foran Energy w Chinach.

Firma dostarczyła łącznie 136 000 metrów sześciennych skroplonego gazu ziemnego do terminalu LNG Zhuhai w chińskiej prowincji Guangdong.

- Foran Energy jest lokalnym dystrybutorem gazu w mieście Foshan. Głównym przedmiotem działalności firmy jest dystrybucja gazu, budowa i eksploatacja gazociągów - powiedział Total w krótkim oświadczeniu.

Firma komercjalizuje ponad 2 mld m3 gazu ziemnego rocznie.

Wraz z szybkim rozwojem gospodarczym Chiny idą dalej drogą transformacji energetycznej. Oznacza to, że rośnie zapotrzebowanie na energię o niższej emisji dwutlenku węgla.

Total jest jedną z pięciu największych prywatnych spółek naftowych na świecie obok ChevronTexaco, ExxonMobil, BP i Royal Dutch/Shell. Jego udział w rynku globalnym wynosi około 10 procent.


Tagi:
lng, total, francja

Dziękujemy za wysłane grafiki.