• <
konferencj_platforma_lng_2023

W terminalu LNG w Świnoujściu powstanie drugie stanowisko do cumowania gazowców

ac

01.04.2021 22:11 Źródło: Radio Szczecin
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski W terminalu LNG w Świnoujściu powstanie drugie stanowisko do cumowania gazowców

Partnerzy portalu

W terminalu LNG w Świnoujściu powstanie drugie stanowisko do cumowania gazowców - GospodarkaMorska.pl
fot. polskielng

Konsorcjum firm POPR wybuduje drugie stanowisko do cumowania gazowców w terminalu LNG w Świnoujściu - poinformowało Radio Szczecin

Przy gazoporcie powstanie pirs, do którego będą mogły podpływać zarówno mniejsze jednostki do dystrybucji LNG jak i duże gazowce. Koszt inwestycji ma wynieść około 100 milionów złotych. 

Budową nabrzeża zajmie się Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, o instalację zadba państwowa spółka Gaz System.

Terminal LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu otwarto w 2015r. Jest jednym ze strategicznych punktów dla rządu. Umożliwia odbieranie skroplonego gazu ziemnego drogą morską z dowolnych miejsc na świecie. Jego rozbudowa to część koncepcji tzw. Bramy Północnej, na którą składa się także budowa Baltic Pipe. Dzięki rozbudowie ma wzrosnąć częstotliwość przyjmowanych tankowców LNG, co przełoży się na zwiększenia bezpieczeństwa dostaw gazu do kraju. 


Bollore Logistics
NAVIRETECH

Dziękujemy za wysłane grafiki.