• <
nauta_2024

Wuprohyd zaprojektuje infrastrukturę pod nowy dok pływajacy dla stoczni Gryfia

zk

13.04.2021 16:00 Źródło: informacja prasowa
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Wuprohyd zaprojektuje infrastrukturę pod nowy dok pływajacy dla stoczni Gryfia

Partnerzy portalu

Wuprohyd zaprojektuje infrastrukturę pod nowy dok pływajacy dla stoczni Gryfia - GospodarkaMorska.pl
Fot. Wuprohyd

Morska Stocznia Remontowa Gryfia S.A., poinformowała, iż w dniu 12 kwietnia 2021 r. została podpisana umowa na opracowanie dokumentacji projektowej w zakresie modernizacji infrastruktury na potrzeby posadowienia nowego doku pływającego przy nabrzeżu Gdyńskim w Szczecinie.

Na podstawie „Zaproszenia do złożenia oferty na usługę opracowania dokumentacji projektowej", opublikowanego w dniu 27.01.2021 r., w ramach dwuetapowej procedury wyboru Wykonawcy najkorzystniejszą ofertę pod względem kryteriów określonych w Zaproszeniu, złożyła spółka WUPROHYD Sp. z o.o. Biuro Projektów z Gdyni.

Wuprohyd Sp. z.o.o, jest firmą z 40-letnim doświadczeniem w branży, zajmuje się projektowaniem, nadzorem inwestorskim, ekspertyzami, doradztwem, wykonywaniem obiektów pod klucz ze specjalizacją w budownictwie hydrotechnicznym. Przedsiębiorstwo ma za sobą dziesiątki wykonanych projektów i ich realizacji m.in.: projekt przebudowy wejścia do Portu Gdańsk - Falochron Wschodni; projekt przebudowy Nabrzeża Szyprów na Martwej Wiśle w Gdańsku, modernizacja układu falochronów osłonowych w Porcie Północnym w Gdańsku oraz wiele innych.

Podpisana w poniedziałek umowa obejmuje opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej w zakresie modernizacji infrastruktury na potrzeby posadowienia nowego doku pływającego przy nabrzeżu Gdyńskim w Szczecinie  wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz pełnieniem nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych.


Pozyskanie nowego, większego doku pływającego niż dotychczas eksploatowany w tym miejscu dok, odpowiada panującym na świecie trendom pojawiania się coraz większych jednostek pływających, również w basenie Morza Bałtyckiego oraz Północnego, przez co doprowadzi do podniesienia zdolności produkcyjnej Morskiej Stoczni Remontowej „GRYFIA” S.A. związanej z remontami oraz realizacją projektów przebudowy jednostek pływających.


Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.