• <

Cruise Line odnotował spadek akcji przez szczepionkę Johnson & Johnson

zk

13.04.2021 22:42 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Cruise Line odnotował spadek akcji przez szczepionkę Johnson & Johnson

Partnerzy portalu

Cruise Line odnotował spadek akcji przez szczepionkę Johnson & Johnson - GospodarkaMorska.pl
Fot. ncl.com
Po tym jak amerykańskie agencje Food and Drug Administration oraz Centers for Disease Control ogłosiły, że zaprzestaną stosowania szczepionki Johnson & Johnson, Cruise Line odnotowały skokowy spadek akcji.  

Zaprzestanie szczepień preparatem  Johnson & Johnson nastąpiło w ośrodkach federalnych, a agencje wzywają inne stany, aby również zastosowały tę procedurę, podczas gdy będą badane kwestie bezpieczeństwa stosowania szczepionki.

The NY Times donosi, że jednodawkowa szczepionka przeciwko koronawirusowi, podana  6,8 mln osób w Stanach Zjednoczonych, wywołała u 6 rzadkie zaburzenie powodujące zaburzenia krzepnięcia krwi, w ciągu około dwóch tygodni od szczepienia, poinformowali urzędnicy o decyzji. Wszystkimi sześcioma osobami, u których wystąpiły reakcje poszczepienne, były kobiety w wieku od 18 do 48 lat.

Jest to szczególnie zła wiadomość dla linii wycieczkowych, które walczą z CDC w związku z obecnym zakazem rejsów w USA spowodowanych pandemią. Niektórzy operatorzy uważają zakaz za zbyt rygorystyczny i szkodliwy dla całej branży. 

W zeszłym tygodniu stan Floryda pozwał administrację prezydenta Joe Bidena do sądu federalnego, próbując zablokować decyzję Centers for Disease Control and Prevention, która miałaby uniemożliwić amerykańskiemu przemysłowi wycieczkowemu natychmiastowe wznowienie działalności, która została wstrzymana już na rok z powodu pandemii COVID-19.

Zaraz po ogłoszeniu wiadomości odnośnie skutków ubocznych oraz stanowiska FDA i CDC w sprawie szczepionki Johnson & Johnson, akcje Norwegian Cruise Lines, Carnival i Royal Caribbean również odnotowały dzisiejszego poranka spadek notowań o kilka procent.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.