• <
KONGSBERG_2023

Zdemontowano lądowisko dla helikopterów z platformy „Petrobaltic”

04.08.2015 11:50 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Zdemontowano lądowisko dla helikopterów z platformy „Petrobaltic”

Partnerzy portalu

Zdemontowano lądowisko dla helikopterów z platformy „Petrobaltic” - GospodarkaMorska.pl

Lotos Petrobaltic przygotowuje platformę „Petrobaltic” do wykonania prac przy przebudowie. Zdemontowane zostało ważące ponad 70 ton lądowisko dla helikopterów.

- Demontaż pokładu śmigłowcowego jest największym jednostkowym elementem demontowanym w trakcie prac prowadzonych na platformie Petrobaltic podczas postoju w Naftoporcie – powiedział w portalu wnp.pl Marcin Kot, szef Biura Zagospodarowania Złoża B8. - Większość prac demontażowych wykonujemy przed wejściem do stoczni, co daje nam wymierne korzyści w postaci oszczędności pieniędzy i czasu. Na tak przygotowanej platformie, po przeholowaniu do stoczni, będzie można natychmiast rozpocząć przebudowę i roboty wyposażeniowe. Po przebudowie platforma wyposażona zostanie w nadbudówkę mieszkalną ze zintegrowanym pokładem helikopterowym, zapewniającym najwyższe standardy bezpieczeństwa – dodał.

To nie była prosta operacja. Najpierw odinstalowano oświetlenie, siatki zabezpieczające oraz 40-tonowe płyty pokładu.  Następnie pod platformę podpłynął dźwig, do którego podpięto konstrukcję lądowiska. W międzyczasie rozpoczęto odcinanie sześciu głównych węzłów konstrukcji. Po rozłączeniu pokładu z konstrukcją platformy, dźwig przeniósł pokład na holownik Granit. Lądowisko zostało przetransportowane do bazy lądowej Lotos Petrobaltic.

etmal_790x120_gif_2020
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.