• <
gryfia_70lat

Zaprojektowany przez Polaka most dopłynął już do Kopenhagi

04.08.2015 12:00 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Zaprojektowany przez Polaka most dopłynął już do Kopenhagi

Partnerzy portalu

Zaprojektowany przez Polaka most dopłynął już do Kopenhagi - GospodarkaMorska.pl

W zeszły piątek w gdyńskim porcie załadowano na barko-ponton sekcję kładki pieszo-rowerowej dla klienta z Kopenhagi. Wczoraj ładunek dotarł już do duńskiej stolicy, gdzie zostanie zamontowany nad kanałem Inderhavnen.

Kładka zamontowana zostanie nad kanałem Inderhavnen i połączy dwie części Kopenhagi: słynny Nyhavn – historyczny port i Nordatlantens Brygge – centrum kultury północnoatlantyckiej. Specyficzny będzie sposób otwierania się kładki dla żeglugi. Konstrukcja będzie się rozsuwać a przechodnie będą mogli podziwiać tą operację ze specjalnych platform na kładce. Wyróżnia się ona przede wszystkim smukłymi kształtami, gładką powierzchnią oraz elementami wyposażenia, które zapewnią przechodniom widowiskowy pokaz gry świateł. Kładka ma podkreślić walory estetyczne turystycznej części Kopenhagi.

Kładka została dostarczona w dwóch sekcjach, każda o długości 53 metrów i szerokości 7,8 metrów. Sekcje wyposażone są w balustrady ze stali nierdzewnej gięte w trzech płaszczyznach. Konstrukcja charakteryzuje się unikalnym projektem oraz wysokimi wymogami jakościowymi wykonania. Powierzchnia kładki jest biała oraz aksamitnie gładka a balustrady poddane zostały specjalnemu procesowi obróbki szklanymi kulkami. W rezultacie balustrady również uzyskały wyjątkową gładkość.

Most do Kopenhagi dopłynął na barko-pontonie holowanym przez statek Ems Pull. Załoga jednostki składa się po części z Polaków, z kapitanem na czele. To już trzeci tego typu obiekt, który powstał w Vistalu na zamówienie duńskich klientów.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.