• <
kongsberg_mega_2020

Wärtsilä dostarczy rozwiązanie napędowe dla promu powstającego w stoczni Remontowa Shipbuilding

Strona główna Stocznie, offshore Wärtsilä dostarczy rozwiązanie napędowe dla promu powstającego w stoczni Remontowa Shipbuilding
Wärtsilä dostarczy rozwiązanie napędowe dla promu powstającego w stoczni Remontowa Shipbuilding - GospodarkaMorska.pl

ew

04.03.2020 Źródło: własne

Wärtsilä dostarczy zintegrowany system składający się z instalacji LNG, silników dwupaliwowych (dual fuel) i elektrycznego układu napędowego do najnowszej jednostki z serii Salish dla BC Ferries. Trzy wcześniejsze jednostki z tej serii (również napędzane silnikami Wärtsilä), zostały już dostarczone. 

Kanadyjski operator promów BC Ferries powrócił do polskiej stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. z kontraktem na budowę dodatkowego statku zasilanego skroplonym gazem ziemnym (LNG) w styczniu tego roku. Nowa jednostka ma wejść do eksploatacji na Wyspach Zatoki Południowej w 2022 roku.

Jak komentuje Wilco van der Linden, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Wärtsilä: "Najlepszym dowodem zadowolenia klienta jest fakt, iż następne zamówienia składa w tym samym miejscu. Decyzja BC Ferries o ponownym wyborze RSB jako stoczni i wyborze sprawdzonej technologii napędowej LNG firmy Wärtsilä stanowi wyraźne potwierdzenie naszej skuteczności i dobrej współpracy. Jest również dowodem na to, że wydajność statku zapewniona przez rozwiązanie Wärtsilä i oparta na projekcie Remontowa Marine Design and Consulting (RMDC), zapewnia ogromne korzyści operacyjne dla właściciela".

„Z dumą poszerzamy naszą flotę przyjaznych dla środowiska i wysoce wydajnych promów klasy Salish. Rozwiązania Wärtsilä LNG pozwalają nam niezawodnie obsługiwać naszych klientów, a jednocześnie pomagają chronić dziewicze wody Kolumbii Brytyjskiej ”- dodaje Mark Collins, prezes i dyrektor generalny British Columbia Ferry Services Inc.

Kolejna jednostka klasy „Salish” będzie budowana według takiego samego projektu i zostanie przekazana przez stocznię w 2022 roku. Zastąpi jednostkę Mayne Queen i będzie obsługiwać, wspólnie ze statkiem Queen of Cumberland linię Swartz Bay – Southern Gulf Islands w prowincji Kolumbia Brytyjska w zachodniej Kanadzie.

To duże w swojej klasie (dł. 107 m, pojemność 138 pojazdów oraz 600 pasażerów), zawierające innowacyjne rozwiązania techniczne, przyjazne środowisku dwustronne promy pasażersko-samochodowe z silnikami dwupaliwowymi (dual fuel) – z możliwością zasilania tradycyjnym paliwem dieslowskim, ale zasadniczo przeznaczonymi do spalania gazu ziemnego (przechowywanego w postaci gazu skroplonego – LNG).

Były to pierwsze we flocie BC Ferries promy z napędem na LNG i jedne z pierwszych z tego typu paliwem w Ameryce Północnej. Takie rozwiązanie generuje olbrzymią korzyść dla środowiska (zmniejsza emisję dwutlenku węgla o ok. 25%, tlenków siarki o prawie 100% i tlenków azotu o ok. 85% w porównaniu do napędu konwencjonalnego opartego na paliwie żeglugowym).

Źródło:
własne
 Ropa brent 45,25 $ baryłka  -0,20% 17:36
 Cyna 17960,00 $ tona 0,39% 5 sie
 Cynk 2370,00 $ tona 2,86% 5 sie
 Aluminium 1739,00 $ tona 1,76% 5 sie
 Pallad 2250,85 $ uncja  0,90% 17:36
 Platyna 996,65 $ uncja  0,32% 17:36
 Srebro 28,10 $ uncja  3,77% 17:36
 Złoto 2054,20 $ uncja  0,69% 17:36

Dziękujemy za wysłane grafiki.