• <

UE zatwierdza fiński program pomocy na wsparcie firm morskich dotkniętych przez koronawirusa

sons/offshore-energy

02.06.2020 12:23 Źródło: offshore-energy.biz
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki UE zatwierdza fiński program pomocy na wsparcie firm morskich dotkniętych przez koronawirusa

Partnerzy portalu

UE zatwierdza fiński program pomocy na wsparcie firm morskich dotkniętych przez koronawirusa - GospodarkaMorska.pl

Komisja Europejska zatwierdziła fiński program pomocowy w wysokości 600 milionów euro na wsparcie firm morskich, poszkodowanych w wyniku kryzysu. 

Program został zatwierdzony na podstawie tymczasowych ram prawnych, dotyczących pomocy państwa, przyjętych po raz pierwszy w marcu 2020 r.

Jak wyjaśniono, program będzie dostępny dla operatorów morskich, którzy są niezbędni do utrzymania bezpieczeństwa dostaw do Finlandii podczas pandemii koronawirusa.

Celem tego projektu jest pomoc przedsiębiorstwom w zaspokojeniu ich bezpośrednich potrzeb w zakresie kapitału obrotowego, utrzymania zatrudnienia i zapewnienia wystarczającej płynności, aby kontynuować działalność, która jest niezbędna do zabezpieczenia morskiego ruchu towarowego i zapewnienia podstawowych dostaw do Finlandii.

„To pierwszy zatwierdzony przez nas program, specjalnie zaprojektowany w celu wsparcia sektora morskiego w tych trudnych czasach”- mówi Margrethe Vestager, wiceprezes wykonawczy ds. konkurencji KE.

W ramach programu wsparcie publiczne przyjmie formę gwarancji państwowych na kredyty obrotowe. Według komisji, środki będą zarządzana bezpośrednio przez fiński skarb państwa.

Komisja zatwierdziła program na podstawie przepisów UE, dotyczących pomocy państwa po stwierdzeniu, że: „jest niezbędny, odpowiedni i proporcjonalny do potrzeb, by zaradzić poważnym zaburzeniom w gospodarce państwa członkowskiego”.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.