• <
KONGSBERG_2023

Sprawność Wärtsilä Ballast Water Management System potwierdzona przez USCG Type Approval

ew

07.09.2018 08:42 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Sprawność Wärtsilä Ballast Water Management System potwierdzona przez USCG Type Approval

Partnerzy portalu

Sprawność Wärtsilä Ballast Water Management System potwierdzona przez USCG Type Approval - GospodarkaMorska.pl

Wärtsilä’s Aquarius EC Ballast Water Management System (BWMS) uzyskał zatwierdzenie typu przez organy Straży Wybrzeża Stanów Zjednoczonych (USCG). Niniejsze zatwierdzenie sprawdza, czy produkt spełnia określone wymogi prawne, techniczne i bezpieczeństwa oraz stanowi potwierdzenie jego zasad dotyczących projektowania i wydajności.


W ramach procesu zatwierdzania technologia systemu Aquarius EC (elektrochlorowanie) została poddana rozległemu testowi lądowemu i morskiemu, podczas którego zapewniała wyjątkową wydajność.


"Jesteśmy zadowoleni, że po przeprowadzeniu rygorystycznego procesu przeglądu USCG przyznała homologację typu. Jest to zgodne z podobnym zatwierdzeniem wydanym przez IMO w 2013 r. Ponieważ Wärtsilä oferuje technologie zarówno EC, jak i UV (Ultra-Violet), jesteśmy w stanie w wyjątkowy sposób udzielić właścicielom i operatorom bezstronnych porad dotyczących najbardziej odpowiedniego systemu dla ich konkretnych potrzeb ", mówi Timo Koponen, Vice President, Processing Solutions, Wärtsilä Marine Solutions.


Aquarius EC może przetwarzać wody balastowe o objętości od 250 m3 / godzinę do 4000 m3 / godzinę. Wykorzystuje prosty i wydajny dwuetapowy proces, obejmujący zarówno filtrację jak i jednostkę do elektrolizy. Uzyskana skuteczność neutralizacji jest stale monitorowana w celu zapewnienia pełnej zgodności z przepisami dotyczącymi regulacji MARPOL.


System UV Wärtsilä Aquarius, inna, alternatywna technologia firmy, spełnił wszystkie wymagania testowe USCG, a certyfikacja typu ma zostać przyznana przed końcem tego roku.

Wärtsilä jest światowym liderem w dostarczaniu inteligentnych technologii i kompletnych rozwiązań dla obiektów morskich i energetyki lądowej. Poprzez szczególny nacisk na innowacyjność, sprawność ogólną swoich produktów oraz analizę danych Wärtsilä przyczynia się do podwyższenia środowiskowych i ekonomicznych parametrów użytkowych statków i elektrowni lądowych swoich klientów przy jednoczesnym ograniczaniu ich negatywnego wpływu na środowisko naturalne. W 2017 roku sprzedaż netto wyniosła EUR 4,9 mld przy zatrudnieniu 18.000 osób. Firma działa w ponad 200 lokalizacjach w 80  krajach na całym świecie. Wärtsilä jest notowana na giełdzie Nasdaq Helsinki.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.