• <
konferencj_platforma_lng_2023

DFDS zwiększa przepustowość na popularnej trasie na Bałtyku

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski DFDS zwiększa przepustowość na popularnej trasie na Bałtyku

Partnerzy portalu

DFDS zwiększa przepustowość na popularnej trasie na Bałtyku - GospodarkaMorska.pl

Firma DFDS zwiększa liczbę rejsów na jednej z popularnych tras. Jak poinformował przewoźnik, promy na trasie Kilonia-Kłajpeda popłyną nie siedem razy, jak to miało miejsce do tej pory, ale osiem razy w tygodniu (w każdym kierunku).

Zmiana weszła w życie z dniem 6 września. Do tej pory połączenie pomiędzy portami w Niemczech oraz na Litwie obsługiwane były przez dwa promy – Victoria Seaways oraz Regina Seaways - dzięki czemu odejścia odbywały się po siedem razy w tygodniu w każdym kierunku. Zwiększenie liczby kursów na tej trasie wymagało od operatora wygospodarowania dodatkowej jednostki. Zdecydowano, że dodatkowy rejs w tygodniu wykonywany będzie przez jednostkę Patria Seaways.

Dodatkowy rejs z Kłajpedy będzie się odbywał w czwartek rano – prom dotrze do Kilonii w piątek ok. 15:00. W przeciwnym kierunku Patria Seaways wyruszy w sobotę o 10:00, by zameldować się w miejscu docelowym w niedzielę w godzinach popołudniowych.

Decyzja przewoźnika podyktowana jest stale rosnącym zapotrzebowaniem na przestrzeń towarową na trasie pomiędzy Niemcami a Litwą. Już teraz DFDS przewozi pomiędzy Niemcami a Litwą i Rosją blisko 2 miliony towarów rocznie.

Patria Seaways jest jednostką typu ro-pax. Zbudowany w 1991 r. prom może przyjąć na pokład 200 pasażerów i dysponuje przestrzenią ładunkową o długości 1800 metrów. W trakcie jednego rejsu jest w stanie przewieźć od 100 do 120 pojazdów ciężarowych.

Zwiększenie liczby kursów na popularnej trasie przypada w 25. rocznicę inauguracji połączenia pomiędzy Kłajpedą a Kilonią, które początkowo realizowane były w barwach DFDS Lisco. W najbliższej przyszłości DFDS będzie dalej wzmacniał siatkę swoich połączeń na Bałtyku. Z myślą o obsłudze tras na Bałtyku powstaną też dwa nowe promy dla armatora. Każdy z nich będzie miał linię ładunkową o długości 4500 metrów i będzie mógł przyjąć na pokład 600 pasażerów.

Źródło:
promyskat.pl
Bollore Logistics
NAVIRETECH

Dziękujemy za wysłane grafiki.