• <
Famor_1100x200_2022

Pandemia koronawirusa sparaliżowała złomowanie statków w Pakistanie i Indiach

PMK

26.03.2020 22:34 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Pandemia koronawirusa sparaliżowała złomowanie statków w Pakistanie i Indiach

Partnerzy portalu

Pandemia koronawirusa sparaliżowała złomowanie statków w Pakistanie i Indiach - GospodarkaMorska.pl

Pandemia koronawirusa praktycznie sparaliżowała rynek rozbiórki statków w Azji Południowej, ponieważ środki blokujące ruch ludzki są nadal wprowadzane na całym subkontynencie.

Pakistan zawiesił w zeszłym tygodniu wszystkie operacje plażowania i wejścia na pokład statków w stoczniach w Gadani na minimalny okres czterech tygodni. Wszystkim podmiotom zajmującym się recyklingiem statków polecono ścisłe przestrzeganie tych ostatnich dyrektyw.

Indie nakazały również zawieszenie recyklingu wszystkich statkach przybywających do Alang, których ostatni wypływ z portu nastąpił po 13 marca.

Ci, którzy opuścili port przed 13 marca, będą mogli przybyć do Alang, jednak zagraniczne załogi zostaną poddane kwarantannie przez 14 dni.

Nabywca statków do recyklingu GMS powiedział, że w tym tygodniu na Alang zatrzymano kilka jednostek, a władze odmówiły wydania zezwoleń na zakotwiczenie.

Nawet statki z hinduską załogą na pokładzie przechodzą rygorystyczne badania lekarskie, przesłuchania i procedury, zanim zostaną dopuszczone do wejścia.

- Gdy Pakistan i Indie zamykają drzwi na wszystkie przybywające zagraniczne statki (Indie anulują również wszystkie loty międzynarodowe), recykling statków w tym rejonie pozostanie praktycznie zawieszony - powiedziało GMS w cotygodniowym przeglądzie rynku.

Według GMS jedyną lokalizacją na subkontynencie indyjskim, która pozostaje otwarta, jest Bangladesz, z kilkoma umowami zawartymi w tym tygodniu. Właściciele obawiają się jednak zamknięcia i tych stoczni. Podobna sytuacja niedługo może mieć miejsce w Turcji, gdyż już pojawiają się doniesienia o anulowanych umowach na złomowanie statków.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.