• <
Famor_1100x200_2022

Ocean Infinity uruchomił nową firmę skupioną na bezzałogowej żegludze

PMK

09.02.2020 17:57 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Ocean Infinity uruchomił nową firmę skupioną na bezzałogowej żegludze

Partnerzy portalu

Ocean Infinity uruchomił nową firmę skupioną na bezzałogowej żegludze - GospodarkaMorska.pl

Amerykańska podmorska firma badawcza, Ocean Infinity, uruchomiła nową firmę, która będzie obsługiwać flotę bezzałogowych statków. Ma to przetrzeć nowe szlaki w dziedzinie pozyskiwania danych na morzu.

Nowa firma, o nazwie Armada, jest reklamowana jako nowa pionierska firma zajmująca się technologią morską i danymi, która koncentruje się na łączeniu technologii i zrównoważonego rozwoju.

Firma będzie początkowo obsługiwać flotę piętnastu specjalnie zaprojektowanych „bezzałogowych robotów powierzchniowych” w celu uzupełnienia obecnej floty autonomicznych podwodnych pojazdów Ocean Infinity.

- Każdy bezzałogowy robot powierzchniowy będzie obsługiwał szeroki zakres branż dzięki pełnemu wyposażeniu do wykonywania wielu operacji akwizycji danych na morzu i operacji interwencyjnych na głębokości 6000 metrów - poinformowało Ocean Infinity w komunikacie prasowym. - Te roboty będą mogły zdalnie wdrażać szeroką gamę najnowszych czujników, a także AUV i ROV do akwizycji danych wizualnych i akustycznych.

Każdy z bezzałogowych statków będzie kontrolowany i obsługiwany drogą satelitarną przez osobę na lądzie w obiektach w Austin w Teksasie i Southampton w Wielkiej Brytanii.

- Przy zerowej liczbie osób potrzebnych na morzu operacje Armady będą najbezpieczniejsze w branży. Oznacza to także o 90% mniejszą emisję CO2 - powiedziało Ocean Infinity. -
Flota statków jest obecnie w budowie i oczekuje się, że zostanie wdrożona do końca 2020 roku.

Flota statków jest obecnie w budowie i oczekuje się, że zostanie wdrożona do końca 2020 roku.

Ocean Infinity z siedzibą w Houston dokonał wielu z najbardziej znanych znalezisk głębinowych w ostatnich latach. Jego historia obejmuje lokalizację zaginionej argentyńskiej łodzi podwodnej ARA San Juan w 2018 roku, a także zatopionego nośnika rudy Stellar Daisy w 2019 roku. Firma prowadziła również prywatne poszukiwania samolotu MH370 na Oceanie Indyjskim, które ostatecznie okazały się nieskuteczne.

Dan Hook będzie pełnił funkcję dyrektora zarządzającego Armada.

- Jesteśmy bardzo podekscytowani wprowadzeniem Armady, która doskonale uzupełnia inne oferty usługowe w Ocean Infinity Group - powiedział Dan Hook, dyrektor zarządzający Armada. - Bez wymogu posiadania statku-gospodarza, wkraczamy na nowy grunt w dziedzinie technologii i danych podmorskich. Z niecierpliwością czekamy na zapewnienie naszym obecnym i nowym klientom najlepszego w swojej klasie rozwiązania, które będzie rewolucyjne dla branży – dodał.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.