• <
Famor_1100x200_2022

Maersk Drilling zwolni pracowników z regionu Morza Północnego

PMK

28.04.2020 19:01 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Maersk Drilling zwolni pracowników z regionu Morza Północnego

Partnerzy portalu

Maersk Drilling zwolni pracowników z regionu Morza Północnego - GospodarkaMorska.pl

Maersk Drilling podejmie kroki w celu zmniejszenia swojej załogi obsługującej platformy offshore na Morzu Północnym, z powodu pandemii COVID-19 i spadku cen ropy.

Firma poinformowała, że ze względu na gorsze perspektywy odwiertów na morzu oczekuje około 250 do 300 zwolnień w grupie załogi Morza Północnego w Danii, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Obecnie jest w trakcie przygotowania konsultacji ze związkami zawodowymi i przedstawicielami pracowników.

- Chociaż w naszej branży standardową praktyką jest dostosowywanie siły roboczej do poziomu aktywności, pożegnanie dobrych kolegów nigdy nie jest łatwe, zwłaszcza gdy tak wielu zrobiło wszystko, co w ich mocy, aby utrzymać działalność w bardzo trudnych okolicznościach. Jednak naszym obowiązkiem jest ochrona naszej firmy, a teraz podejmujemy kroki w celu utrzymania konkurencyjności w trudnym otoczeniu rynkowym - powiedział dyrektor generalny Jørn Madsen.

Maersk Drilling poinformował w oświadczeniu, że niektóre przetargi i projekty będą opóźnione lub anulowane.

16 kwietnia firma ogłosiła, że otrzymała powiadomienie o wcześniejszym rozwiązaniu dwóch umów wierceń obejmujących częściowo podwodny Maersk Developer i platformę Maersk Reacher. Jednak, ze względu na opłaty za wcześniejsze rozwiązanie umowy, oczekuje się, że wpływ finansowy rozwiązania umowy na rentowność w 2020 roku będzie minimalny.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.