• <

Gaz-System podpisał umowę na dostawę rur dla części GIPL

sons

08.06.2020 13:48 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Gaz-System podpisał umowę na dostawę rur dla części GIPL

Partnerzy portalu

Gaz-System podpisał umowę na dostawę rur dla części GIPL - GospodarkaMorska.pl

Operator przesyłowy gazu Gaz-System poinformował w poniedziałek o podpisaniu „umowy częściowej” na dostawę rur osłonowych dla południowego odcinka gazociągu Polska-Litwa (GIPL). Wartość umowy wynosi ponad 2,6 mln zł.

Jak podał Gaz-System, umowa z firma? Izostal zakłada dostawę? 1260 m rur o średnicy 1000 mm, w odcinkach o długości 16 m.

Odcinek południowy GIPL przebiega przez 17 gmin na terenie województw mazowieckiego i podlaskiego. Jest podzielony na 2 zadania realizacyjne - od tłoczni w Hołowczyca miejscowości Gnaty Soczewka i stamtąd do miejscowości Rudka Skroda. Pierwszy odcinek liczy ok. 72 km, drugi - prawie 85 km.

Gaz-System podał również, że obecnie trwa ocena oraz weryfikacja ofert na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych oraz nadzoru inwestorskiego dla południowego odcinka.

Interkonektor z Litwą po polskiej stronie ma liczyć ponad 340 km, od tłoczni w Hołowczycach na wschodnim krańcu Mazowsza po granicę litewską w okolicy Sejn. Po stronie litewskiej GIPL będzie miał 165 km, sięgnie aż za Wilno, do gazowego węzła Jauniunai. Prace budowlane ruszyły 2 stycznia 2020 r. Cały GIPL pod koniec 2021 r. ma był gotowy do działania i przesyłu po 2-2,5 mld m sześc. gazu rocznie w każdą stronę.(PAP)

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.