• <
gryfia_70lat

Eco Wave Power z coraz większymi stratami

sons/offshore-energy

01.06.2020 11:59 Źródło: offshore-energy.biz
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Eco Wave Power z coraz większymi stratami

Partnerzy portalu

Eco Wave Power z coraz większymi stratami - GospodarkaMorska.pl

Eco Wave Power, firma zajmująca się technologią związaną z energią fal odnotowała duże stratys netto w pierwszym kwartale 2020 r.

Strata wyniosła 4,4 mln SEK (419 000 EUR), przy czym rok wcześniej wynosiła 1,7 mln SEK.

Koszty operacyjne wzrosły prawie dwukrotnie, do 1 mln SEK, a koszty administracyjne wzrosły do ​​3,3 mln SEK z 0,9 mln SEK rok wcześniej. Koszty operacyjne wzrosły w związku z pracami nad rozbudową portu Jaffa.

Wydatki administracyjne z kolei związane są z tym, że firma nie była notowana i nie posiadała jeszcze biura w Sztokholmie w pierwszym kwartale 2019 r., a pod koniec 2019 r. w oddziale w Izraelu zatrudniono nowych pracowników.

Inna Braverman, Dyrektor Generalny Eco Wave Power, powiedziała, że ​​głównym nieprzewidzianym wyzwaniem w tym kwartale była epidemia Covid 19, ponieważ  projekty firmy to głównie B2G (Business to Government).

„Zrozumiałe jest, że większość organizacji rządowych koncentruje się obecnie na zarządzaniu kryzysem epidemiologicznym, co może powodować opóźnienia w realizowaniu niektórych certyfikatów i pozwoleń na projekty oraz prace budowlane, powodując ogólne opóźnienie w naszych dostawach".

„Ciągle jednak idziemy do przodu, a perspektywy są pozytywne."

„Niektórymi przykładami bieżących działań są finalizacje montażu jednostki konwersji dla projektu EWP-EDF One, pomyślne zakończenie testów symulacji fal z Siemens i EDF oraz instalacja naszej nowej technologii, łączącej energię fal i energii słonecznej, w naszym wydziale na Gibraltarze."

W ubiegłym miesiącu EWP podpisało oficjalną umowę koncesyjną z administratorem portu APDL, na wykorzystanie obszaru potencjalnie odpowiedniego do budowy i eksploatacji elektrowni falowej o mocy do 20 MW w Portugalii.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
waltoria_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.