• <
KONGSBERG_2023

Czołowe stocznie z Włoch i Chin zawiązały ścisłą współpracę

PMK

09.09.2018 10:35 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Czołowe stocznie z Włoch i Chin zawiązały ścisłą współpracę

Partnerzy portalu

Czołowe stocznie z Włoch i Chin zawiązały ścisłą współpracę - GospodarkaMorska.pl

Włoskie Fincantieri i chińskie China State Shipbuilding Corporation (CSSC) podpisały list intencyjny w sprawie przedłużenia swojej współpracy we wszystkich segmentach stoczniowych.

Zgodnie z umową obie strony rozszerzą swoją współpracę w sektorze budowy wycieczkowców, jednostek na rynek ropy i gazu, promów, megajachtów, jednostek specjalistycznych i infrastruktury stalowej. Fincantieri i CSSC stworzą wspólną grupę, składającą się z trzech członków od każdej ze strony.

Grupa ma do końca roku opracować plan działania: poszukać okazji do współpracy, zanalizować rynek i wybrać odpowiedni kanał sprzedaży. Określony ma także zostać potencjał partnerstwa CSSC i Fincantieri.

- Ta umowa jest kolejnym potwierdzeniem faktu, że staramy się uzyskać dostęp do wielkiego potencjału reprezentowanego przez Chiny. Jako pierwsza stocznia z Europy czyniąca taki ruch, jesteśmy w stanie stworzyć nowe możliwości dla małych i średnich firm z naszego łańcucha dostaw poprzez udaną konsolidację stosunków z głównymi grupami kraju w tym sektorze - powiedział dyrektor generalny Fincantieri Giuseppe Bono.

Fincantieri zanotowała spory wzrost przychodów w pierwszym półroczu 2018 roku, głównie dzięki wielu zamówieniom z sektora wycieczkowego. Przychody grupy na koniec czerwca wyniosły rekordowe 2,52 mld euro mld euro, o 10 proc. więcej niż rok temu. Zysk EBITDA wyniósł 183 mln euro, 25 proc więcej w stosunku r/r.

- Wyniki potwierdzają strategiczne kierunki rozwoju przedstawione w biznesplanie, który przedstawiliśmy pod koniec marca, i są zgodne z trendami wzrostu zarejestrowanymi w ciągu ostatnich dwóch lat - powiedział Giuseppe Bono.

- Zamierzamy kontynuować ścieżkę wzrostu, która pozwoli nam zająć centralne miejsce w światowym przemyśle stoczniowym w nadchodzących latach - dodał Bono.

Zakład ma obecnie zakontraktowaną budowę 109 jednostek, a same 10 nowych zleceń trafiło do stoczni w lipcu. Większość zamówień dotyczy statków wycieczkowych i okrętów marynarki wojennej. Dzięki tym kontraktom koncern ma zarobić 32 miliardy euro.

etmal_790x120_gif_2020
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.