• <
siemens_gamesa_2022

CLIMAX is back

ew

10.06.2019 12:02 Źródło: własne

Partnerzy portalu

CLIMAX is back - GospodarkaMorska.pl

Światowej klasy dostawca kompleksowych rozwiązań do mobilnej obróbki ponownie w Polsce. Po niespełna kilku latach nieobecności, urządzenia marki Climax ponownie są dostępne na naszym rodzimym rynku. Gdańska spółka NGL Machining, zajmująca się świadczeniem usług z zakresu mobilnej obróbki, została oficjalnym dystrybutorem maszyn oraz rozwiązań, z których sama od lat korzysta.

Climax od 1966 roku, jest niekwestionowanym liderem koncepcji maszyn przenośnych, niezmiennie dostarczając najwyższej jakości urządzenia do obróbki skrawaniem. Na doświadczenie i renomę tej marki postawili założyciele NGL Machining. Jak powiedział nam jeden ze wspólników, Rafał Bogusz: „Od początku naszej działalności korzystaliśmy z produktów firmy CLIMAX, co nie było przypadkowym wyborem. Climax  jest liderem w swojej branży, oferując kompaktowe urządzenia o najwyższej z możliwych jakości. Podczas swojej pracy wielokrotnie się w tym przekonaniu utwierdzaliśmy. Jeżeli ktoś planuje wykonać obróbkę mobilnie, najlepszą z możliwych decyzji jest skorzystanie z rozwiązań oferowanych przez Climax-a”.

Ponowne otwarcie na terenie Polski oddziału firmy Climax, tym razem na zasadzie niezależnego oddziału dystrybucyjnego, ma na celu poprawienie obsługi polskich klientów, którzy dotychczas obsługiwani byli przez oddział Niemiecki z siedzibą w Düren w znaczacy sposób. Jak mówi Rafał Bogusz  „nawiązanie przez nas współpracy z firmą Climax ma na celu przede wszystkim odbudowanie zaufania klientów do marki jak i usprawnienie samego procesu sprzedażowego.”

Climax to przede wszystkim przenośne wytaczarki z flagowym produktem BB5000, frezarki, obrabiarki do kołnierzy, przenośne urządzenia do regeneracji zaworów przemysłowych czy przenośne systemy do automatycznego napawania. Climax to również innowacyjne, niestandardowe rozwiązania dopasowane do potrzeb klientów. Praktycznie nie ma kwartału, w którym nie powstałyby nowe maszyny, czy też modyfikacje maszyn już istniejących. Jak przyznaje współwłaściciel NGL Machining: „Zależy nam na możliwości oferowania maszyn nietypowych, dedykowanych do bardzo zaawansowanych, specjalistycznych prac, których na rynku zwyczajnie nie ma. To ogromna wartość dodana CLIMAX-a i na niej chcemy budować naszą przewagę konkurencyjną”.

Specyfika branży obróbkowej wymaga doświadczenia w szerokim zakresie mechaniki. Połączenie know-how jednego z największych światowych graczy, z know-how oraz jakością usług świadczonych przez niewielką gdańską spółkę, wydaje się być połączeniem mogącym zaprocentować. „Liczymy, że uda nam się ponownie wprowadzić Climax-a na polski rynek. Chcielibyśmy odbudować markę, która mogła zostać trochę zapomniana. Myślę, że jeżeli postawimy na jakość i konsekwencję, będzie to możliwe” – dodaje Bogusz.    

 Z ofertą firmy można zapoznać się TUTAJ

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.