• <
KONGSBERG_2023

Chińska prowincja Guangdong planuje duży projekt konwersji statków na spalanie paliwa LNG

PMK

01.06.2020 21:32 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Chińska prowincja Guangdong planuje duży projekt konwersji statków na spalanie paliwa LNG

Partnerzy portalu

Chińska prowincja Guangdong planuje duży projekt konwersji statków na spalanie paliwa LNG - GospodarkaMorska.pl

Chińska prowincja Guangdong zwiększa wykorzystanie LNG jako paliwa i planuje przekształcić dużą liczbę statków śródlądowych na spalanie skroplonego gazu ziemnego w ramach nowego projektu podpisanego w piątek.

Aby wdrożyć plan mający na celu zmniejszenie emisji, rząd Guangdong połączył siły z China State Shipbuilding Corporation i China National Offshore Oil Corporation.

Dwóch chińskich gigantów wdroży projekt kierowany przez rząd prowincji.

Umowa ramowa o współpracy promuje konwersję na energię LNG dla statków żeglugi śródlądowej w Guangdong, zwłaszcza wzdłuż rzeki Pearl, zgodnie z oświadczeniem CSSC.

Zgodnie z oświadczeniem w ramach projektu Guangdong przeprowadzi konwersję LNG około 1500 statków śródlądowych i zbuduje 19 obiektów bunkrowania do 2025 roku.

Doprowadzi to do wzrostu rocznego zapotrzebowania na LNG jako paliwo bunkrowe do 400 000 ton rocznie po zakończeniu projektu, zastępując paliwa na bazie ropy naftowej.

Zmniejszyłoby to również emisję tlenków azotu i pyłu zawieszonego ze statków w prowincji Guangdong odpowiednio o 12,6 procent i 19,5 procent.

etmal_790x120_gif_2020
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.