• <
nauta_2024

39 mln zł dla małych i średnich firm w Zachodniopomorskiem

pc

09.10.2017 20:56 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki 39 mln zł dla małych i średnich firm w Zachodniopomorskiem

Partnerzy portalu

39 mln zł dla małych i średnich firm w Zachodniopomorskiem - GospodarkaMorska.pl

Przedsiębiorcy z sektora MŚP w województwie zachodniopomorskim mogą skorzystać z niskoprocentowych pożyczek z projektu „Jeremie 2”, który dysponuje budżetem 39 mln zł na rozwój i innowacje - poinformował w poniedziałek Bank Gospodarstwa Krajowego.

Jak zaznaczono w komunikacie, pieniądze posłużą "wzmocnieniu konkurencyjności firm na lokalnym rynku oraz podniesieniu ich zdolności do tworzenia nowych produktów i usług".

Umowy w tej sprawie na łączną kwotę 39 mln zł podpisał Bank Gospodarstwa Krajowego z Polską Fundacją Przedsiębiorczości - wskazano. Fundacja, pełniąca rolę pośrednika finansowego, udzielać będzie bezpośrednio wsparcia firmom w regionie.

"Przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z trzech rodzajów produktów: mikropożyczki, pożyczki inwestycyjnej oraz pożyczki obrotowo-inwestycyjnej. Pożyczki mają bardzo atrakcyjne oprocentowanie, a za ich udzielenie nie jest pobierana prowizja" - wyjaśniono. Dodano, że przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć te środki na inwestycje czy rozwój prowadzonej działalności.

Według BGK Pomorze Zachodnie to siódmy region, który podpisuje umowy z pośrednikami finansowymi. Do tej pory na taką współpracę zdecydowały się województwa: pomorskie, wielkopolskie, łódzkie, małopolskie, dolnośląskie i opolskie. Wkrótce ma dołączyć do nich kolejne osiem regionów.

Projekt „Jeremie 2” jest współfinansowany w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Europejskiego Funduszu Społecznego.

Bank Gospodarstwa Krajowego to państwowy bank rozwoju, który inicjuje i realizuje programy służące wzrostowi ekonomicznemu Polski. Współpracuje z takimi instytucjami rozwoju, jak PFR, KUKE, PAIH, PARP i ARP. BGK m.in. zarządza programami europejskimi i dystrybuuje środki unijne w skali krajowej i regionalnej.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.