• <
nauta_2024

Seaspan z nowymi umowami na budowę kontenerowców

25.06.2021 12:53 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Seaspan z nowymi umowami na budowę kontenerowców

Partnerzy portalu

Seaspan z nowymi umowami na budowę kontenerowców - GospodarkaMorska.pl
Fot. Vesselfinder

Seaspan Corporation zawarła umowy na budowę dwóch nowych kontenerowców o pojemności 12 000 TEU, dzięki czemu ich portfel zamówień na nowe konstrukcje obejmuje 39 statków.

Seaspan oczekuje, że statki zostaną dostarczone w czwartym kwartale 2022 roku i wejdą na czartery długoterminowe z nieujawnionym globalnym liniowcem. Czartery zawierają również opcje zakupu jednostek.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy nadal ułatwiać transport naszym klientom – powiedział Bing Chen, prezes, prezes i dyrektor generalny Seaspan – Po raz kolejny pokazujemy, że nasz klient może zawsze polegać na naszym doświadczonym zespole i zintegrowanej platformie, aby dostarczyć odpowiednie rozwiązania.

Seaspan, jako spółka zależna należąca w całości do notowanej na giełdzie Atlas Corp, jest niezależnym właścicielem i operatorem statków kontenerowych na długoterminowych czarterach. Flota firmy składa się obecnie ze 129 statków o łącznej pojemności około 1 090 200 TEU.

Po fali dostaw na rynku używanych statków, która zwiększyła ładowność floty powyżej 1 miliona TEU, od końca zeszłego roku Seaspan powiększył swój portfel zamówień do 39 statków, co daje łączną pojemność 1 694 200 TEU przy pełnej dostawie.

Seaspan nie ujawnił stoczni, która otrzyma najnowsze zamówienie.


etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.