• <
siemens_gamesa_2022

Przełom w zrównoważonej żegludze: wodowanie Sunreef 80 Eco

AK

11.01.2022 14:56
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Przełom w zrównoważonej żegludze: wodowanie Sunreef 80 Eco

Partnerzy portalu

Przełom w zrównoważonej żegludze: wodowanie Sunreef 80 Eco - GospodarkaMorska.pl
Fot. Sunreef

Stocznia Sunreef Yachts zwodowała niedawno najbardziej zaawansowany technologicznie luksusowy eko-katamaran. Sunreef 80 Eco jest w pełni elektrycznym jachtem, bazującym na odnawialnych źródłach energii,  przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Pionierska jednostka została stworzona do dalekomorskich podróży w harmonii ze środowiskiem naturalnym.

Sunreef 80 Eco wyposażono w innowacyjny i ultralekki system paneli słonecznych, zintegrowany z kompozytowymi elementami konstrukcyjnymi, takimi jak burty, maszt, nadbudowa i bimini. Dzięki zastosowaniu tej przełomowej technologii, system fotowoltaiczny może wygenerować do 36 kWp mocy.

Sunreef 80 Eco napędzany jest dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 180kW każdy, które gwarantują najwyższe osiągi oraz wydajność energetyczną. Zaawansowany napęd jachtu pozwala na generowanie mocy z obrotu śrub podczas żeglugi. Uzyskana energia będzie wykorzystywana do zasilania zarówno napędu jak i urządzeń elektrycznych na pokładzie. System ten będzie w stanie wygenerować ponad 15 kWh podczas żeglugi z prędkością powyżej 7 węzłów.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.