• <

Trwa budowa ul. Nowej Portowej. Nowa droga poprowadzi do gdańskiego portu i terminala DCT

ew

21.04.2020 12:29 Źródło: gdansk.pl
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Trwa budowa ul. Nowej Portowej. Nowa droga poprowadzi do gdańskiego portu i terminala DCT

Partnerzy portalu

Trwa budowa ul. Nowej Portowej. Nowa droga poprowadzi do gdańskiego portu i terminala DCT - GospodarkaMorska.pl

Na terenie Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego powstaje kolejny odcinek drogi w ramach programu budowy wewnętrznego układu drogowego. Ułatwi ona dojazd z PCI m.in. do pobliskiego portu. Inwestycja powinna zakończyć się pod koniec czerwca br.

Pomorskie Centrum Inwestycyjne to teren o powierzchni 55 ha, przeznaczone na działalność zarówno o charakterze produkcyjnym, jak i usługowym. Znajduje się ono w sąsiedztwie Trasy Sucharskiego. W 2015 roku oddano do użytku na jego terenie biurowiec "Koga".

Obecnie trwa budowa jezdni o długości około 500 metrów wraz z chodnikami. Zamontowane zostanie także oświetlenie, wybudowana kanalizacja deszczowa i sieć wodociągowa. W ramach inwestycji zaplanowano także zabezpieczenie rurociągów naftowych Grupy Lotos S.A i PERN „Przyjaźń” S.A. Nowa droga biec będzie bowiem częściowo nad wspomnianymi rurociągami

W ostatnich tygodniach wykonano nasyp na drodze wewnętrznej od strony "Kogi". Rozpoczęto też wykopy w obrębie wspomnianych rurociągów. Obecnie trwa budowa nasypów pod chodnikami i drogą rowerową wzdłuż ul. Nowej Portowej oraz podbudowy jezdni. Równolegle powstają fundamenty pod słupy oświetleniowe. Prowadzone są także prace przy budowie sieci wodociągowej - jeden z nowych odcinków sieci wodociągów włączono już do istniejącej sieci.

Inwestycję realizuje firma STRABAG Sp. z o.o, a nadzoruje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Jej koszt to 13,7 mln złotych. Prace powinny zakończyć się 30 czerwca br.

Budowa ul. Nowej Portowej jest jednym z elementów programu budowy wewnętrznego układu drogowego, którego celem jest komercjalizacja terenów położonych w granicach Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego (PCI) wzdłuż Trasy Sucharskiego, rozciągających się w stronę Portu Gdańsk i Terminala DCT.

Źródło:
gdansk.pl

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.