• <

Tankowiec Stena Bulk zakończył test biopaliw

PMK

29.04.2020 21:56 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Tankowiec Stena Bulk zakończył test biopaliw

Partnerzy portalu

Tankowiec Stena Bulk zakończył test biopaliw - GospodarkaMorska.pl

Tankowiec MR Stena Bulk Stena Immortal zakończył próbę biopaliw rozpoczętą w marcu we współpracy z holenderskim dostawcą biopaliw GoodFuels.

Podczas dziesięciodniowej próby biopaliwo (BFO) zostało przetestowane w zbiornikach statku i spalone w silnikach.

Statek wykorzystywał biopaliwo MR1-100, wyprodukowane ze zużytego oleju kuchennego, które zostało zatankowane w porcie w Rotterdam w marcu ubiegłego roku.

Firmy stwierdziły, że paliwo okazało się technicznie dobrą alternatywą dla paliw kopalnych dla tankowców oceanicznych. Erik Hånell, prezes i dyrektor generalny Stena Bulk, powiedział, że Stena Immortal bardzo dobrze radziła sobie z biopaliwem.

- Chcemy pokazać branży, że możemy zacząć zmniejszać ślad węglowy w transporcie tu i teraz, zachowując przy tym najwyższą jakość operacji technicznych i handlowych - powiedział.

- Z przyjemnością współpracujemy z GoodFuels w tym teście, aby podjąć się misji i zachęcić innych do przyłączenia się do nas. Jesteśmy oczywiście otwarci i chętnie kierujemy tym rozwojem wraz z interesariuszami całej branży – dodał.

Po udanej próbie Stena Bulk i GoodFuels Marine planują wznowić współpracę w celu zdobycia większego doświadczenia i skalowania wykorzystania BFO jako alternatywy dla konwencjonalnego paliwa kopalnego.

Według GoodFuels BFO redukuje emisję gazów cieplarnianych o 83% i znacznie zmniejsza emisję SOX.

- Sukces tego testu dodatkowo podkreśla pozycję zrównoważonego biopaliwa morskiego w mieszance paliw morskich i pomaga właścicielom oraz operatorom w przyszłości w spełnianiu obecnych i przyszłych przepisów. Ponieważ próba została przeprowadzona przy użyciu 100% biopaliwa, pokazuje również, że żegluga niskoemisyjna nie musi być oddalona o dziesięciolecia, ale będzie opłacalna również w perspektywie krótkoterminowej, jeśli liderzy branży będą współpracować, aby przyspieszyć rozwój - powiedział GoodFuels.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.