• <
gryfia_70lat

Nowoczesny sprzęt do diagnostyki molekularnej kupiony przez ZMPSiŚ już walczy z koronawirusem

ew

12.05.2020 13:01 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Nowoczesny sprzęt do diagnostyki molekularnej kupiony przez ZMPSiŚ już walczy z koronawirusem

Partnerzy portalu

Nowoczesny sprzęt do diagnostyki molekularnej kupiony przez ZMPSiŚ już walczy z koronawirusem - GospodarkaMorska.pl

Nowe urządzenie ufundowane m.in. przez ZMPSiŚ SA pozwalające na wykrycie koronawirusa w bardzo wczesnej fazie już pracuje w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 PUM przy Unii Lubelskiej w Szczecinie. Poza zarządem portu jego zakup wsparły Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” oraz Polskie Terminale SA.

Nowy sprzęt posiada system automatycznej ekstrakcji GXT do diagnostyki molekularnej wirusa SARS CoV-2, pozwalający na jego wykrycie w organizmie pacjenta, podczas gdy ten jeszcze nie odczuwa objawów choroby.

W czasie pandemii koronawirusa ZMPSiŚ wsparł finansowo trzy szpitale, dwa w Szczecinie - zakaźny przy ul. Arkońskiej i SPSK 1 przy ul. Unii Lubelskiej oraz Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Tytusa Chałubińskiego w Koszalinie. Dzięki temu szpitale zakupiły aparaturę pomocną w walce z wirusem SARS-CoV-2, w tym m.in. sprzęt do diagnostyki koronawirusa,  pompy infuzyjne, respiratory, kardiomonitory oraz ambulans. 

Dziś Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek. Wszystkim Wam dziękujemy za codzienną opiekę i poświęcenie, zwłaszcza teraz. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. #pomocodportu

Monika Woźniak-Lewandowska, ZMPSiŚ

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.