• <
PZT_1100x200_gif_2020

Niemiecki armator o globalnym zasięgu otwiera nowe Knowledge Center w Trójmieście

Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Niemiecki armator o globalnym zasięgu otwiera nowe Knowledge Center w Trójmieście
Niemiecki armator o globalnym zasięgu otwiera nowe Knowledge Center w Trójmieście - GospodarkaMorska.pl

ew

26.09.2019 Źródło: własne

Hapag-Lloyd, piąty co do wielkości armator kontenerowy na świecie, otwiera Knowledge Center w Trójmieście, które dzięki swojej start-upowej ideologii, innowacyjnym i elastycznym rozwiązaniom budzi zainteresowanie wielu międzynarodowych korporacji.

Hapag-Lloyd to międzynarodowa firma o 170 letniej tradycji, mająca siedzibę w Hamburgu i zatrudniająca około 12.800 pracowników w 399 oddziałach zlokalizowanych w 128 krajach. Z uwagi na fakt, iż nowe technologie rewolucjonizują również tę branżę, firma Hapag-Lloyd dąży do opracowania i wykorzystania najnowocześniejszych narzędzi, które pozwoliłyby jej pozostać w czołówce firm tworzących i kształtujących sektor transportu kontenerowego. W Polsce Hapag-Lloyd ma już biura w Warszawie i Gdyni.

Częścią realizacji tej strategii jest powstanie nowego Knowledge Center, które będzie zarazem pierwszą taką inwestycją firmy. Oprócz łączenia wybranych elementów IT, zarządzania towarami niebezpiecznymi i zarządzania biznesem, Centrum będzie funkcjonować jako środowisko, w którym firma będzie mogła podejmować szybsze działania i wprowadzać kolejne innowacje. Co więcej, personel Centrum wraz ze współpracownikami z centrali w Hamburgu będą ukierunkowani na szybkie opracowywanie i testowanie nowych pomysłów i najnowocześniejszych rozwiązań, które mają wesprzeć całą globalną organizację Hapag-Lloyd. Oprócz opracowywania narzędzi i technologii, Centrum będzie również podejmować działania w ramach rozwoju talentów i prowadzenia szkoleń. Firma od początku współpracuje z Invest in Pomerania, aby stworzyć nowe Knowledge Center. Invest in Pomerania od lat promuje wyjątkowo atrakcyjną ofertę Trójmiasta dla firm, łączących w swoich centrach procesy typowe dla branży morskiej z zaletami rozwiązań z sektora nowoczesnych usług biznesowych.

 „Warto podkreślić, że ten czołowy armator i marka o globalnym zasięgu, wybrała jako siedzibę dla swego nowego centrum Trójmiasto. Rozwiązania tu opracowane ulepszą pracę tysięcy pracowników firmy na całym świecie. To wyróżnienie, ale i wyraz uznania dla dostępnych tu kadr oraz infrastruktury ”-  mówi Ryszard Świlski, wicemarszałek Województwa Pomorskiego.

Centrum Wiedzy, które zatrudni 180 osób, zostanie oficjalnie otwarte na początku 2020 r. w Centrum Biznesowym Alchemia. W Centrum będą pracować zarówno nowo zatrudnieni jak i obecni pracownicy Hapag-Lloyd. Układ biurowy tego nowoczesnego i dobrze skomunikowanego kompleksu, położonego w pobliżu Uniwersytety Gdańskiego ma na celu promowanie kultury innowacji, płaskich hierarchii i elastyczności. Do czasu otwarcia docelowej lokalizacji personel będzie tymczasowo umieszczony w pobliskim biurze.

„Cieszymy się, że lokalny rynek pracy oferuje grupę dobrze wykształconych, anglojęzycznych kandydatów, którzy są zmotywowani do podjęcia tego wyzwania”- mówi Joachim Schlotfeldt, Chief Personnel and Global Procurement Officer w Hapag-Lloyd.

Firma prowadzi obecnie aktywną rekrutację kandydatów, którzy dołączą do jej utalentowanego i zróżnicowanego zespołu. Zainteresowani kandydaci mogą uzyskać więcej informacji na stronie internetowej firmy www.hapag-lloyd.com/en/about-us.html lub pisząc na adres HLKC@hlag.com.

Źródło:
własne
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 27480,00 $ tona -1,45% 13 kwi
 Cynk 2754,00 $ tona -0,18% 13 kwi
 Aluminium 2278,00 $ tona 1,06% 13 kwi
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.