• <

Największy kontenerowiec świata wejdzie na szlak handlowy pod koniec kwietnia

ew/World Maritime News

02.04.2020 11:50 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Największy kontenerowiec świata wejdzie na szlak handlowy pod koniec kwietnia

Partnerzy portalu

Największy kontenerowiec świata wejdzie na szlak handlowy pod koniec kwietnia - GospodarkaMorska.pl

Dostawa dwunastu największych w świecie kontenerowców o pojemności 24 000 TEU dla HMM nie zostanie opóźniona z powodu pandemii koronawirusa. "Pierwszy z nich wejdzie na szlak handlowy Azja-Europa Północna już pod koniec kwietnia, a pozostałe mają być sukcesywnie dostarczane do września tego roku" - poinformował rzecznik południowokoreańskiego przedsiębiorstwa żeglugowego HMM.

Gigantyczne kontenerowce powstają w południowokoreańskich stoczniach Samsung Heavy Industries i Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME).

Przypomnijmy, że wczoraj weszła w życie zmiana nazwy Hyundai Merchant Marine na HMM. Przedstawiciele firmy przyznali, że większość klientów i tak posługuje się akronimem HMM.

HMM jest 14. największą na świecie linią kontenerową pod względem pojemności statków i numerem jeden wśród koreańskich krajowych przewoźników kontenerowych, szczególnie od czasu ogłoszenia upadłości przez Hanjin Shipping. Firma posiada w swojej flocie różne rodzaje statków: kontenerowce, masowce, trampery. Portem macierzystym armatora jest PSA HPNT Terminal (Wharf 4) w Pusan. Dodatkowo, HMM jest właścicielem 50% udziałów w tym terminalu

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.