• <

Na zapleczu trójmiejskich portów przybywa nowoczesnej powierzchni magazynowej

gm24

07.04.2020 10:43 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Na zapleczu trójmiejskich portów przybywa nowoczesnej powierzchni magazynowej

Partnerzy portalu

Na zapleczu trójmiejskich portów przybywa nowoczesnej powierzchni magazynowej - GospodarkaMorska.pl

Mimo kryzysu branża magazynowa w Trójmieście nie zwalnia tempa. Wraz z inwestycjami w infrastrukturę portów w Gdańsku i w Gdyni postępują pracę nad kolejnymi nowoczesnymi obiektami magazynowymi.

Rozpoczęła się budowa Panattoni Park Gdańsk Airport

W odległości niecałych 15 minut od Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy – trzeciego największego lotniska w kraju – powstaje centrum logistyczne Panattoni Park Gdańsk Airport o planowanej powierzchni blisko 107 000 m kw. Panattoni Park Gdańsk Airport będzie się składał w sumie z 4 budynków magazynowych. Budowa pierwszego budynku już ruszyła, a przejeżdżając można zauważyć stojące słupy konstrukcyjne. Obiekty są realizowane w klasie A, co oznacza, że będą wyposażone w pełnowymiarowe place manewrowe, bramy „0”, doki rozładunkowe, system przeciwpożarowy zapewniający odporność ogniową powyżej 4000 MJ/m kw i posadzkę bezpyłową o nośności 5 T/m kw. Park certyfikowany będzie w systemie BREEAM na poziomie „Good”, a najemcy będą mieli możliwość elastycznego kształtowania modułów do potrzeb prowadzonej działalności.

Panattoni Park Gdańsk Airport idealnie wpisuje się w koncepcję tzw. dzielnicy lotniskowej, a jej zalążek wokół gdańskiego lotniska tworzą już istniejące i ciągle powstające nowe projekty magazynowo-produkcyjne, nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe czy inwestycje biurowe t.j. Bałtyckie Centrum Biznesu i nowa inwestycja Airport City – kompleksu biurowo-usługowego zlokalizowanego wzdłuż terminali lotniska, oferującego także funkcje gastronomiczne oraz hotelowe. Atrakcyjna lokalizacja kompleksu szybko znalazła pierwszego najemcę. Jeden z budynków o powierzchni ponad 68 000 m2 zostanie wynajęty firmie BBK, zajmującej się logistyką oraz sprzedażą online produktów marki Home&You.

Panattoni Park Gdańsk Airport zapewnia dogodne połączenie komunikacyjne z obwodnicą Trójmiasta i autostradą A1. Park znajduje się w odległości 18 km od Portu Gdańskiego i głębokowodnego terminala kontenerowego DCT Gdańsk, 28 km od Bałtyckiego Terminala Kontenerowego oraz 15 km od centrum Gdańska.

7r Park w Gdańsku dla Rohlig Suus

7R Park Gdańsk II to powstający w miejscowości Kowale k. Gdańska kompleks trzech nowoczesnych obiektów, będący niemalże powrotem do korzeni, ponieważ to właśnie w Kowalach 7R rozpoczęło swoją historię od wybudowania pierwszego magazynu, który zapoczątkował rozwój działalności deweloperskiej firmy w całej Polsce. Trzeci już projekt dewelopera 7R w Trójmieście liczyć będzie 61 000 mkw, z czego aż 12 500 mkw powierzchni magazynowo-biurowej dostosowane zostanie do potrzeb pierwszego najemcy – firmy Rohlig Suus.

Budynek „szyty na miarę” zgodnie z wymaganiami najemcy będzie charakteryzował się m.in. wysokością 11,5 m w części magazynowej, zwiększoną rozpiętością słupów, specjalnie przygotowanymi strefami do ładowania baterii oraz energooszczędnym oświetleniem LED z systemem DALI. Dodatkowo 7R przygotuje dla klienta terminal cross-dock dedykowany do przesyłek drobnicowych. 7R Park Gdańsk Il objęty jest certyfikacją BREEAM, dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań ekologicznych, które mają duży wpływ na poprawę efektywności energetycznej. Planowane oddanie budynku „do rąk” pierwszego najemcy przypada na sierpień 2020, zaś drugi budynek o łącznej powierzchni 19 750 m2, będzie gotowy do odbioru na przełomie października/listopada br. Dostępne moduły zaczynają się już od ok. 1 670 mkw.

Park zlokalizowany jest w strategicznym miejscu w połowie drogi pomiędzy dwoma terminalami kontenerowymi: BCT Gdynia i DCT Gdańsk. Niewątpliwym atutem lokalizacji jest bliskość od obwodnicy Trójmiasta oraz autostrady A1, co zapewnia doskonałą komunikację z całym Trójmiastem oraz międzynarodowym Portem Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.