• <

MGMiŻŚ: ryzyko wzrostu kosztów przekopu Mierzei Wiślanej jest niskie

ew

02.05.2020 08:24 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski MGMiŻŚ: ryzyko wzrostu kosztów przekopu Mierzei Wiślanej jest niskie

Partnerzy portalu

MGMiŻŚ: ryzyko wzrostu kosztów przekopu Mierzei Wiślanej jest niskie - GospodarkaMorska.pl

Ryzyko dalszego wzrostu kosztów przekopu przez Mierzeję Wiślaną jest niskie - ocenił w odpowiedzi na poselską interpelację wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski.

Wartość wieloletniego programu finansującego przedsięwzięcie została w sierpniu ubiegłego roku określona na 1 mld 987,5 mln zł.

Witkowski zaznaczył jednocześnie, że na obecnym etapie trudno przewidzieć, jaki ostatecznie będzie stan gospodarki kraju i innych gospodarek świata po zniesieniu ograniczeń związanych z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa oraz szybkość odbudowy przerwanych łańcuchów dostaw i usług.

Witkowski podkreślił, że inwestycja pod nazwą Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską jest priorytetowym zadaniem rządu z uwagi na nadrzędny interes publiczny, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa i obronności państwa, a także inwestycją zwiększającą stabilność gospodarczą regionu, co przemawia za jej zasadnością.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.