• <
gryfia_70lat

Małe przedsiębiorstwa rosną dzięki Polskiej Strefie Inwestycji

ew

09.06.2020 14:17 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Małe przedsiębiorstwa rosną dzięki Polskiej Strefie Inwestycji

Partnerzy portalu

Małe przedsiębiorstwa rosną dzięki Polskiej Strefie Inwestycji - GospodarkaMorska.pl

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała decyzje o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Gros-Mark z gminy Łęczyce zainwestuje ponad 4 mln zł na zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego przedsiębiorstwa.

Firma Gros-Mark należy do sektora małych przedsiębiorstw. Działa w branży metalurgicznej. Wytwarzane przez nią konstrukcje stalowe produkowane są głównie dla branży energetycznej zarówno w Polsce, Europie, Ameryce Południowej jak i na Bliskim Wschodzie. Przyznana decyzja o wsparciu pozwoli firmie wdrożyć nowoczesne rozwiązania do obróbki i prefabrykacji elementów metalowych oraz zautomatyzować stanowiska pomiarowe.

„Wsparcie przyznane naszej firmie pozwoli na jej dynamiczny rozwój oraz pomoże odnaleźć się na trudnym rynku, opartym na technologiach i automatyzacji. Chcemy jednak zachować balans i inwestować zarówno w nowoczesne rozwiązania jak i szkolić przyszłą kadrę, ponieważ wiemy, że nawet najbardziej innowacyjne maszyny, nie zastąpią wykształconych technicznie i doświadczonych pracowników” – mówi Piotr Gradzewicz właściciel firmy Gros-Mark.

„Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, małe przedsiębiorstwa decydują się na rozwój. Polska Strefa Inwestycji to narzędzie, z którego powinni korzystać nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale w dużej mierze właśnie MŚP. Dzięki takim decyzjom firmy mogą wygrać z kryzysem i stać się poważnym graczem na rynku” – dodaje Paweł Lulewicz wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, udziela wsparcia na terenie województwa kujawsko-pomorskiego i we wschodniej części województwa pomorskiego. Strefa wydała w tym roku już 11 decyzji o wsparciu, w tym ponad połowę podczas pandemii Covid-19. Łączna wartość deklarowanych nakładów inwestycyjnych to ponad 206 mln zł oraz 81 nowych miejsc pracy. 

Partnerzy portalu

waltoria_390x100_2022
port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.