• <

Kryzys COVID-19: TUI uzyskało pożyczkę pomostową od niemieckiego rządu

PMK

08.04.2020 19:49 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Kryzys COVID-19: TUI uzyskało pożyczkę pomostową od niemieckiego rządu

Partnerzy portalu

Kryzys COVID-19: TUI uzyskało pożyczkę pomostową od niemieckiego rządu - GospodarkaMorska.pl

Po wstrzymaniu wszystkich operacji z powodu pandemii koronawirusa grupa turystyczna TUI AG pozyskała pożyczkę pomostową w wysokości 1,8 miliarda EUR od niemieckiego, państwowego banku rozwoju KfW.

Pożyczka została zatwierdzona przez niemiecki rząd federalny w dniu 27 marca w ramach programu pomocy państwa COVID-19.

Jak wyjaśniono, pożyczka zostanie wykorzystana na zwiększenie istniejącej linii kredytowej TUI z jej bankami w wysokości 1,75 mld EUR.

Po ograniczeniach podróży międzynarodowych TUI postanowiło ubiegać się o pożyczkę KfW, aby złagodzić bezprecedensowe skutki pandemii koronawirusa do czasu wznowienia normalnych operacji biznesowych.

Grupa musiała w połowie marca tymczasowo zawiesić organizację wycieczek, loty, hotele i rejsy wycieczkowe.

TUI podkreśliło, że jest „silną firmą”, która odniosła sukces gospodarczy przed kryzysem. Obecny rok budżetowy 2020 rozpoczął się wyjątkowo silnymi rezerwacjami.

- Nasi pracownicy są słusznie dumni z sukcesu TUI w ostatnich latach i powinni być w przyszłości - po tym kryzysie. Musimy pokonać tę niespotykaną na całym świecie sytuację. Rząd niemiecki działał szybko, wspierając miejsca pracy i firmy w tych wyjątkowych czasach - powiedział Fritz Joussen, dyrektor generalny TUI. - Obecnie intensywnie przygotowujemy się do wznowienia naszej działalności po kryzysie koronawirusa i głęboko wierzymy, że ludzie będą nadal chcieli podróżować oraz poznawać inne kraje i kultury w przyszłości.

Niemiecka grupa TUI posiada flotę 18 statków obsługiwanych przez jej marki TUI Cruises i Marella Cruises.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.